Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Canlı Hayvan Pazarı Açıldı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Canlı Hayvan Pazarı Açıldı
  • 02-06-2017
  • 2 yorum
  • 5988 okunma
Kızılcahamam sanayi bölgesine Canlı Hayvan Pazarı Açıldı.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından açılan Canlı Hayvan Pazarı başladı.Kızılcahamam Belediyesi  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından organize edilen Canlı Hayvan Pazarı, 02 Haziran 2017 Cuma günü, sabah saatlerinde yapılan dua ile açıldı.

Kızılcahamam Sanayi Sitesi Mezbaha Bölgesi’nde bulunan kurban satış yerinde hizmete giren canlı hayvan pazarının açılışına Kızılcahamam Belediye Başkan Vekili Adem Emin Atakul , Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyelerinden Yusuf Şengül, İbrahim Yıldız, Durali Uygun, Fatih Oral, birim müdürleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Yetiştiricilerimizin hayvanlarını daha rahat satabilmeleri ve daha çok alıcıya ulaşabilmeleri için canlı hayvan satış yerini aynı kurbanlarda satışların yapıldığı gibi her hafta cuma günleri yetiştiricilerimiz ile alıcıları buluşturacak olan canlı hayvan pazarının ilk gününe ilgi büyük oldu. Pazar yerine köylerden ve çevre ilçelerden çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan getirilerek satışa sunuldu. Pazarın hayırlı ve bereketli olması için Kızılcahamam Müftülüğü Aşağı Merkez Camii Müezzini Mehmet Metin tarafından dua edildi. Pazarda yapılan satış esnasında hareketli pazarlıklarda yaşandı

Belediye Başkanı Muhittin Güney yurt dışı programı dolayısı ile açılışa katılamadı. Başkan Vekili Adem Emin Atakul yaptığı açıklamada, "üretici ile tüketiciyi buluşturmak için organize edilen Canlı hayvan pazarının ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Eskiden burada Çarak Pazarı adında çok canlı hayvan pazarımız vardı, umuyorum bu açtığımız Canlı hayvan pazarı Çorak Pazarının canlılığına ulaşır" dedi.

Vatandaşlar Kızılcahamam Canlı hayvan pazarında kesim yapılmasını da talep ediyor.

Her Hafta Cuma günleri açık olacak olan Canlı Hayvan Pazarı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, Kızılcahamam Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile irtibata geçebilirler.Ferhat Araç : 0507 960 95 14

YORUMLAR
  • gereksiz   10-06-2017 00:28

    canlı hayvan pazarı değil eskisi çorak pazarı lazım bizlere.. vatandaşın ne işine yarar canlı hayvan pazarı. kazan gibi et satışıda yapılsın vatandaşa. yoksa ne anladım ben o işten..

  • m.b   06-06-2017 00:33

    et kaç para .. onuda yazaydınız ya .. biraz olsun uygun mu alacağız yoksa fahiş fiyatlardan mı boğazımızdan geççek. önemli olan bu ..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın