Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Kızılcahamam Belediyesinden Eğitim Dopink
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Belediyesinden Eğitim Dopink
  • 30-10-2014
  • 0 yorum
  • 11847 okunma
Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, “Evde Okul Ders Destek Sistemi" ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 Kendisi de bir eğitimci olan ve eğitime her zaman büyük önem veren Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, okullarımızda öğrencilerimizin faydalanabileceği, eğitim-öğretimlerine büyük katkıda bulunacak olan, ilçemizde ilk kez gerçekleştirilen “Evde Okul Ders Destek Sistemi" ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Belediye Başkanı yaptığı açıklamada şunları söyledi “Öncelikle 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başarılara ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde bulunduran eğitim, yaşadığı toplumda etkin ve çağın gereksinimlerine uygun bireyler yetiştirebilmenin tek yoludur.

Kızılcahamam Belediyesi olarak öğrenci kardeşlerimizin nitelikli ve geleceğe güvenle bakabilen bireyler olarak hayata atılabilmesi için eğitim alanında yeni yatırımlar yapıyor, kaliteli eğitime tam destek veriyoruz.

Kızılcahamam ilçemizde 4371 öğrencimiz eğitim görmekte ve 402 öğretmenimiz de görev yapmaktadır. Kızılcahamam Belediyesi olarak ilçemizdeki eğitim kalitesini artırmak ve dershanelerin dönüşüm sürecinde sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz “Kızılcahamam Belediyesi Eğitime %100 Destek Projesini” Kızılcahamam eğitim camiamızın hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Fatih Projesine uygun olarak geliştirilen Evde Okul Online Eğitim Sistemini evde veya okuldaki bilgisayardan dershaneye gitmeden ders çalışılabilen, deneme sınavlarının çözülebildiği online bir eğitim platformudur. Öğretmen ve öğrencilerimize ulaştırdığımız şifre kartları ve kullanım broşürlerinde istenilen bilgilere ulaşılabilecek.

Kızılcahamam Belediyesi Evde Okul Ders Destek Sistemi, ara yüzüyle öğrencilerin yanı sıra öğretmen, rehber ve velilere de hizmet vermek amacındadır. Kızılcahamam Belediyesi Evde Okul Ders Destek Sistemi, YGS-LYS Rehberi, TEOG Rehberi, Veli Rehberi gibi başlıklı bölümlerde ve köşe yazılarında öğrencilerimizin yanı sıra öğretmenlerimizin, rehberlik uzmanlarının ve velilerimizin de yararlanabileceği konular ele alınmaktadır.

Bu projenin değerli vatandaşlarımıza faydalı olmasını umuyor ve siz değerli basın mensuplarımıza da başarılar diliyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın