Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Belediyesi Pazar Yerini Yeniliyor Yıkım Başladı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Belediyesi Pazar Yerini Yeniliyor Yıkım Başladı
  • 26-03-2020
  • 0 yorum
  • 4830 okunma
Kızılcahamam Belediyesi tarafından ihalesi yapılan pazar yeri yapımı yakında başlıyor. Eski Pazar yeri yıkılmaya başladı.

Kızılcahamam Yenice Mahallesi, Hal Caddesi, 729 ada, 7 parsel üzerinde yapımı gerçekleştirilecek olan Yeni Kapalı Pazar Yeri için yapım ihalesini kazanan Ali Akman İnşaat ile Kızılcahamam Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.

17 Şubat 2020 tarihinde Kızılcahamam Belediyesi'nde saat 14:00'te yapılan yapım işi ihalesine katılan 16 firma arasında en düşük teklifi vererek ihaleyi kazanan Ali Akman İnşaat ile Kızılcahamam Belediyesi arasında yapım işi için 24 Mart 2020 tarihinde sözleşme imzalandı ve resmen çalışmalar başladı.

Ali Akman İnşaat sahibi, Ali Akman ile Şantiye Şefi Mehmet Akman Belediye Başkanı Süleyman Acar'ı makamında ziyaret ederek sözleşmeyi imzaladılar.

Hal Caddesine mevcut bulunan 755 m² olan yere inşa edilmesi planlanan Kızılcahamam Kapalı Pazar Yeri, 1100 m² olarak belirlendi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar; Hemşerilerimizin rahat ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapabilmelerine olanak sağlayacak bu projenin çalışmalarına başlanıldığını söyleyerek yeni pazar yeri projesi hakkında bilgi verdi. Başkan Acar, “Mevcut bulunan 755 m² olan yere inşa edilmesi planlanan Kızılcahamam Kapalı Pazar Yerini 1100 m² olarak belirledik. Yapılacak olan yeni pazar yeri çelik yapı üzerinde tasarlanmış olup en son deprem yönetmenliğine uygun olarak tasarlanarak endüstriyel zemin beton ile kaplanacak, rahat ve hijyenik bir ortamda ışıklandıracak ve güvenlik kameraları ile uzun yıllar ilçe halkımıza hizmet edecek” dedi. Başkan Acar,  projenin ihale sürecinin  tamamlandığını belirterek, ihaleyi kazanan Ali Akman İnşaat ile birlikte  "Kapalı Pazar Yeri için çalışmalarımıza başlayacağız. Firmamıza, belediyemize ve ilçemize hayırlı olsun. Söz verdiğimiz bir projemizi daha Kızılcahamamlı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın