Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney
Sırrı ER Kızılcahamamhaber
[email protected]
.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney

“İlçemizi elbirliği, gönül birliği ile daha güzel yerlere getirelim.”

Sırrı Er: Muhittin Bey, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Ak Partinin adayı olarak Belediye Başkanlığını kazandınız. Öncelikle sizi tebrik ediyor ve yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Söyleşimize başlarken kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Muhittin Güney:Çok teşekkür ediyorum, hoş geldiniz. ESYAV vakfının bu nazik ziyaretleri ve röportajlarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. 1963 yılı, Kızılcahamam Çeltikçi Güneysaray köyü doğumluyum. İlkokulu köyümde bitirdikten sonra orta ve liseyi yeni ismi ile Tevfik İleri İmam Hatip lisesinde bitirdim. Daha sonra iki yıl Kızılcahamam Müftülüğüne bağlı Bezci Kuzören köyünde İmam Hatiplik görevinde bulundum. Daha sonra Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde üniversite tahsilimi tamamladım. Burslu olarak iki yıl Arap Dili ve Edebiyatı, 4 yıl da Tarih bölümünde öğrenim gördüm. 1993 senesinde Türkiye’ye döndüm.

Döndükten sonra bölgemizin çok iyi bildiği rahmetli Rıza Çöllüoğlu hocamızla tanışma fırsatı buldum. Malumunuz üzere rahmetli Rıza Çöllüoğlu hocam Muradiye Kültür Vakfının kurucusu. O zaman kendisi bana “işlerini tamamla bizim okullarımız var, orada sana görev vereceğiz” dedi. İşlerimi bitirdikten sonra, hocamın yanına gidip elini öptüm ve “Hocam, işlerimi tamamladım ve geldim.” dedim. 1993 senesinin Ekim ayında rahmetli hocamın talimatları ile Ankara’nın Karapürçek semtinde bulunan Muradiye okullarında göreve başladım. Belletmen olarak göreve başladım, daha sonra öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve son olarak da Kampüste bulunan okulların koordinatör müdürü olarak göreve devam ettim. 2014 yılına kadar görev yaptım.

 1 Şubat 2014 tarihi itibariyle de yerel seçimlere katılmak üzere Ak Partiden Kızılcahamam Belediye Başkanlığına aday adayı oldum. Parti yönetimimizin uygun görmesi ve Sn. Başbakanımızın da takdirleri ile Kızılcahamam Belediye Başkan adayı olarak görevlendirildim. Adaylık süresinde çok güzel çalışmalar yaptık. Mitingler yaptık, toplantılar yaptık, kendimizi ifade etmeye çalıştık, projelerimizi anlattık. Elhamdülillah Kızılcahamam belediye başkanlığını kazandık.

              Sırrı Er:Başkanım hepimizin çocukluk anıları vardır ve önemlidir. Siz de bu yörenin çocuğusunuz, çocukluğunuz buralarda geçti, çocukluk yıllarınıza ait bir anınızı anlatır mısınız?

              Muhittin Güney:Ben köy çocuğuyum. Güneysaray ’da doğdum. Çocukluğum köyde geçti, halen köyümüze sık sık gider geliriz. Annem babam hayatları boyunca köyde yaşadılar. Bizim sürekli olarak köyle irtibatımız hiçbir şekilde kesilmedi. Köyümüz Güneysaray, üzümü, sebzesi, meyvesi ile meşhurdur. Cuma günleri Kızılcahamam’a üzüm getirirdik. Rahmetli babam bazen beni gönderirdi. Traktörlerle, kamyonlarla Kızılcahamam’a gelir, Kızılcahamam’da onları manavlara satar geri dönerdik. Buraya geldiğimizde benim dikkatimi çeken şeyler olurdu. Yabancı plakalı değişik şehirlerden araçlar olurdu. O zaman onlara pansiyoncular derdik. Daha çok Zonguldak, Karabük, Safranbolu, Bartın civarından gelirlerdi. Bizim getirdiğimiz üzümlere çok rağbet ederlerdi. Bu insanların bu gün eskisi kadar buralarda olmadıklarını görüyorum. Sebebini araştırdığımızda, bu insanlar hamamlara gitme işini bırakmamışlar, ancak Kızılcahamam’ı yetersiz ve pahalı buluyorlar. Dolayısı ile buraya gelmekten de vazgeçmişler. İnşallah biz bunları dinledikten ve bu manzarayı da gördükten sonra Kızılcahamam’a yakışır bir hamam projemiz var. Güzel bir hamam, otel, kongre merkezi yapmayı planlıyoruz.

             Sırrı Er:Sn. Başkanım, seçimi kazanıp da makama oturduğunuz zaman, ilk gündeki duygu ve düşünceleriniz nelerdi?

             Muhittin Güney:Tabi ki seçimi kazandıktan sonra çok mutlu olduk. Uzun ve yorucu bir sürecin ardından bir seçim kazanmak bir insan için önemli bir hadise ve büyük bir mutluluk. Üzerimizde ağır ve büyük bir sorumluluk var, bunun da şuurundayız inşallah. Rabbimizin lütfu, bizlerin çalışması, gayretleri ve hemşehrilerimizin de desteği ile inşallah bunu başaracağız.

İlk oturduğumuz gün haliyle çok kalabalık ziyaretçilerimiz vardı, tebrik için gelmişlerdi. Otururken masadaki telefon çaldı. Telefonu kaldırdım. Karşımdaki ses,” Telefonunuz borcundan dolayı kapatılacak” diye bir ikaz aldık. İlk gelir gelmez, herhalde bu bir şaka diye düşündüm. Önceden de söylüyorlardı, iflas etmiş bir belediye teslim alacaksın, işiniz zor diye. Bu telefonu da alınca, biz oldukça borçlu bir belediye almışız, işimiz dedikleri gibi gerçekten de zor herhalde diye düşünmedim değil. İnşallah bunların hepsini aşacağız ve ilçemizi ve insanımızı layık olduğu yere getirmenin gayreti içinde olacağız, ben buna kalpten inanıyorum.

             Sırrı Er:Sayın Başkanım yeri gelmişken, nasıl bir belediye aldınız? Her yönü ile.

             Muhittin Güney:Şu an itibariyle yapmış olduğumuz araştırmalar ve tespitler neticesinde, personel açısından seçimlerden önce çok yoğun bir işçi alımı yapılmış. 11 Mart 2014 tarihinden başlamış 25 Mart’a kadar 90 kişi ihtiyaç olmadığı halde işçi alımı yapılmış. Öyle görünüyor ki bu tamamen bir seçim yatırımı. Şu anda bile Belediye’de çok ciddi manada işçi sorunu var, çok fazlalık var. Belediyeyi 444 personelle teslim aldık. Bu personellerden 22 tanesi Köylere Hizmet Götürme Birliğinden geldi. Ankara Valiliği Özel İdareden gelenler oldu, Çeltikçi Belediyesinden gelenler oldu. Kızılcahamam Belediyesinde Jeotermal şirketinde çalışan, 3 K Şirketinde çalışan ve diğer şirketlerinde çalışan ve belediyemizde çalışanlarla birlikte toplam personel sayısı yukarda söylediğim gibi tam 444 kişi. Tespitlerimize göre bu personelin içinde işe gelmeyen insanlar var, işi belli olmayan insanlar var, iş tanımı belli olmayan insanlar var. Açılmamış, devir alınmamış, müteahhit tarafından Belediyeye teslim edilmemiş Kızılcahamam’ın aşağısında, girişinde yapılan hamama 84 tane işçi alınmış. Çok net değil ama belki 20 kişi çalışacak. Azerbaycan Büyükelçiliğimizin yaptırmış olduğu Hocalı Katliamı müzesi var, birçok belediye personeli çalışıyor gözüküyor, daha orası da bize teslim edilmedi.

Hamam ile ilgili ilk yaptığımız iş hamamı kapatmak oldu çünkü yasal olarak bizim orayı açmamız ve işletmemiz mümkün değil. Hocalı Katliamı Müzesi de daha henüz belediyemize teslim edilmedi, müteahhidin işleri devam ediyor. Dolayısı ile Kızılcahamam Belediyemizin kaldıramayacağı birçok personelle karşılaştık. Mevcut 444 personelin halen çalışması bunun üzerine de Mart ayında 90 küsur işçinin alınması oldukça düşündürücü. Seçim kampanyasında bu durumu bize karşı da kullandılar ve “ Ak Parti geldiği zaman sizi işten atacak” propagandası ile o insanları korkutmak suretiyle oya tahvil etme çalışmaları oldu. Ama tabi ki bizim insanlarımız basiretli, bizim insanımız böyle durumlara fazla prim vermiyor. İnsanımız Belediye hizmetlerinin yürütülmesindeki gerçeklerin farkında, işin nereye gittiğini, nereye vardığını sezdiler ve ona göre hareket ettiler. Tüm bunların neticesinde hemşehrilerimiz bizi tercih ettiler ve Ak Partiyi Belediye’ye getirdiler.

 Şu an itibari ile şirketler de dâhil Belediyemizin eski para ile 55 trilyon civarında borcumuz var. Daha tanımı yapılmamış borçlar da var biz bunları inceletiliyoruz. Her gün bir şahıs beni ziyaret ediyor, “ Efendim ben reklamcıyım, ben alacaklıyım, ben şurada şu işi yaptım, paramı alamadım, seçimlerden sonra vereceğiz dediler” bu şekilde tanımı olmamış birçok borç gözüküyor. Tüm alacaklıları inceleyerek sıraya koymak suretiyle gerçekten hak edenleri ödeyeceğiz inşallah. Kızılcahamam gibi küçük bir ilçede elli beş trilyon civarında borç hakikaten kayda değer ciddi bir borç. Bir kısmını şu dosyadan size söyleyebilirim. Elektrik borcu, eski para ile söylüyorum; iki trilyon iki yüz elli dört bin dört yüz seksen iki Türk lirası şu an itibari ile davalık, haciz gelecek ve dosya oluşmuş bir durumda, bu borç Bedaş’a. Bedaş’ başka elektrik borçları var, vergi borçları var, SGK borçları var. Şahıslara borç var, emekli olan personelin ödenmemiş tazminatları var. Göreve başladıktan sonra üç, dört arkadaşımız geldi, “Biz belediyeden emekli olduk, tazminatımızı alamadık, para yok sana tazminat ödeyemeyiz dediler, başkanım ben tazminatımı almak istiyorum” dediler. İnsanlar Belediyede çalışmış, emeğini sarf etmiş, belki 25-30 yıl burada görev yapmış, emeklilik zamanı gelince emekli oluyor fakat tazminatını alamıyor. Diğer taraftan belediyeye ait arsalar, şu an itibari ile elimizde kayda değer doğru dürüst bir arsa kalmamış. Eldeki mevcut arsalar ya satılmış, ya mahsuplaşılmış. Seçimlerden hemen önce 18 Mart 2014 tarihinde 16 arsa satılmış. Alanların isimleri ve fiyatları belli. Ne için satıldı, değeri ile mi satıldı, henüz bilmiyoruz. Ortaya şu çıkıyor, giderayak ne olursa olsun, biz işimizi görelim, elimizdeki arsaları satalım, diğer taraftan siyasi olduğu, seçimle irtibatlı olduğu apaçık görülen siyasi işçi alımları bütün bunlar, ne olur olmaz belediyeyi kazanamazsak gelenlere hiçbir şey bırakmayalım diye düşünmüşler.

Sonuç olarak biz belediyeye geldiğimizde böyle bir tablo ile karşılaştık. Dolayısı ile Kızılcahamam gibi bir ilçede 444 personelle devir alırsanız, şirketleri ile birlikte 55 trilyon civarında borcu masada bulursanız, elinizde değerlendirebileceğiniz hemen hemen hiçbir gayrimenkulün kalmadığını görürseniz, her gün alacaklılarla muhatap olursanız, siz işin zorluğunu değerlendirebilirsiniz. Biz seçimlerden önce çalışırken iflas ettiğimiz bir belediye alacağımızı tahmin ediyorduk. İnşallah biz bu zorlukları büyük şehir belediyemizin yardımları, hükümetimizin destekleri, Başbakan yardımcımız Sn. Prof.Dr. Emrullah İşler beyefendinin himayeleri ile aşacağız ve hizmetlerimize devam edeceğiz. Kızılcahamam’ı düzlüğe çıkarmanın gayretinde olacağız. Muhakkak ki zorluklar var, borçlar var ancak inşallah başaracağız, hemşehrilerimizin de destekleri ile tüm bu engelleri aşarak her yönü ile, herkesin söz edeceği bir Kızılcahamam’ı gerçekleştireceğiz.

             Sırrı Er:Başkanım, başarılar diliyoruz. Tüm bu şartlar çerçevesinde  öncelikli projeleriniz nelerdir? Neler yapmak istiyorsunuz bu beş yılda?

             Muhittin Güney:Teşekkür ederim, yapacaklarımızı seçim kampanyası süresince anlattık ve hemşehrilerimize deklare ettik. Hemşehrilerimiz de bize teveccüh gösterdiler, yüksek oranla ve farkla seçimi kazandık. Her şeyden önce yıllardır düşünülen bir yüksek okul projemiz var. Yıllardır konuşuluyor ancak bu proje gerçekleşmemiş. İnşallah bu projeye öncelik ve ağırlık vereceğiz. İki yıllık veya fakülte şeklinde olabilir. Arsası hazır. Bu hizmeti ya hayırsever bir iş adamamız vasıtası ile ya da farklı imkânlar üreterek İlçemize kazandıracağız. Ankara Ticaret Odası Başkanımız ve hemşehrimiz Sn. Salih Bezci beyefendi, kendisi ile de görüştük böyle bir düşüncesi var. İnşallah en kısa zamanda kendisini tekrar ziyaret ederek bu projeyi gündeme getirerek öncelik vereceğiz. Kendisine Kızılcahamamlılar olarak minnettar oluruz.

Bir diğer projemiz Kızılcahamam’da her yönü ile ihtiyacı karşılayacak hastane binası. Yeni Hastane binasının planı projesi yapıldı, eski rakamla 29 trilyona ihalesi de yapıldı, müteahhidi de hazır. Arsası da hazır. İmam Hatip Lisemizin üzerinde fidanlık denilen bir alanın yanında. Yazışmalarımız devam ediyor, işlemler tamamlandıktan sonra inşallah en kısa zamanda başlanacak.

Bir diğer projemiz gençlik merkezleri ve aile yaşam merkezi. İlçemizde gençlerimizin oyun oynayabilecekleri, vakit geçirebilecekleri, spor yapabilecekleri ne bir mekânları var, ne bir halı sahaları var. İlçemizde bunlar eksiklik olarak önümüzde duruyor. Örneğin belediyeye ait bir halı saha yok. Bir tane var o da özel bir kuruluşa ait. Büyükşehir belediyemizle irtibata geçerek aile yaşam merkezleri, gençlik merkezlerini de en kısa zamanda gerçekleştirmek istiyoruz.

 Diğer taraftan ilçemize güzel bir müze düşünüyoruz. Örf, adetlerimizi, gelenek, göreneklerimizi, tarihimizi temsil eden, Kızılcahamam’a hizmeti geçmiş, Kızılcahamam’a emeği geçmiş kanaat önderlerinin ve kişilerin tanıtıldığı, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin muhafaza edilerek sonraki nesillere aktarıldığı bir müzenin geleceğimiz için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Örneğin, bir semercilik, bir demircilik, bir ayakkabıcılık, nalbantlık.

Şu anda Belediyemizin yanında, Kültür Bakanlığına bağlı küçük bir kütüphanemiz var. Ancak bu kütüphane yeterli değil. İlçemize donanımlı bir kütüphane kazandırmak istiyoruz. Öğrencilerimizin, gençlerimizin, vatandaşlarımızın faydalanabileceği, zengin bir kütüphane.

En önemli projelerimizden birisi, belediye hizmet binası. Kızılcahamamımıza yakışır bir belediye hizmet binamız maalesef yok. Bu gün itibari ile belediye hizmet binamız yeterli değil. Odalar dar, sıkıntılı, personelimiz bu mekânlarda hizmet vermeye çalışıyor. Seçim çalışmalarında ak masa sözümüz vardı, ak masa kurmak için uygun bir mekân bulamadık, belki dışardan bir dükkân kiralama yoluna gideceğiz. Hedefimiz en kısa zamanda belediye hizmet binası projesi hazırlamak, bu projenin kaynağını da temin ederek en kısa zamanda hayata geçirmek.

 En önemli projelerimizden birisi de hamam projemiz. Hamam, ilçemizin can damarı, gelir kaynağı, hem belediyemiz hem hemşehrilerimiz için. Daha önce büyük kaplıcamızın yanında bir otel de vardı, yıkıldı, şu anda bizim kaplıcalarımız kaplıca niteliğinden çıkarak normal bir hamam haline gelmiş. Yukarı kaplıcanın yerine içinde kongre merkezi, kaplıcamız, otelimiz, kür merkezi, fizik tedavi merkezi ve diğer müştemilatın bulunduğu her kesimden insanımıza hitap edebilen, kaplıca turizmini ilçemizde canlandıracak, Kızılcahamam’ın ismini yurt içinde ve yurt dışında duyuracak mükemmel bir tesis yapmak. Rabbimizin izni ile bu projeyi gerçekleştirdiğimiz zaman da ilçemize çok ciddi manada bir gelir olacağına inanıyorum. Belki iki sene kadar bu proje devam edecek ancak gerçekleştirdiğimiz takdirde de Kızılcahamam’a çok güzel bir eser kazandırmış olacağız ve geleceğe dönük bir eser olacak inşallah. Bu arada şunu da ifade edeyim, belediyemizin gelirleri hamamlara ve kiralara bağlı. Hamamlarımızda güzel hizmet verirsek çok güzel de gelirlerimiz olur. Şu anda hamamlarımız istenilen düzeyde değil, ortanın altına hizmet veriyor. Orta ve üst gelir düzeyinde olan kesime maalesef hizmet veremiyoruz. Zamanımızda günü birlik misafirlerimiz ağırlıkta.

Ak masayı bir an evvel kurmak istiyoruz. Kurduğumuzda vatandaşlarımızla haftada bir gün halk günü yapacağız. Hemşerilerimizin istek, arzu ve ihtiyaçlarını tespit ederek en kısa zamanda çözmek için çalışacağız. Ak masanın devamını Ankara’da merkezi bir yerde de kurmayı planlıyoruz. Örneğin Hacı Bayram semti olabilir. Orada uygun bir yer temin edebilirsek, ak masayı kuracağız, Ankara ile Kızılcahamam arasında irtibat sağlanmış olacak, Ankara’da ikamet eden ve Kızılcahamam’da işi olan insanımız, hemşehrimizin Kızılcahamam’a gelemeden işini orada halledeceğiz, buradan da Ankara’da işi olan kişinin problemini çözeceğiz.

         Sırrı Er: Başkanım, tüm bu düşündüğünüz projelerin yanında Kızılcahamam’ın en önemli sorunları nelerdir?

         Muhittin Güney;Kızılcahamamımızın en büyük sorunlarından biri de park sorunu. İlçemizin içinde ciddi bir şekilde araç yoğunluğu var, yaz döneminde dışardan gelen araçlar da katılınca bu sorun ciddi şekilde bizi meşgul ediyor, en kısa zamanda çözülmesi gereken bir problem olarak görüyoruz. N e açık ne de kapalı oto parkımız bugün için yok. Dükkânların önüne araçlar çekiliyor ve ciddi manada sıkıntılar oluşuyor. Dışardan gelen misafirlerimiz araç park edecek yer bulamadıkları için esnaflarımız da mağdur oluyor. Dolayısı ile Belediye hizmet binamızı mevcut yerine veya merkezi bir yere yapabilirsek, 3 veya 4 katlı artık teknik durum neyi gerektirirse, kapalı oto park yapmak suretiyle park sorununu çözmeyi hedefliyoruz. Yapacağımız hamam projemizin altına oto park koymayı planlıyoruz. Kazım Karabekir Okulumuzun bahçesinde oto park olarak kullanabileceğimiz alan var, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek burayı da otopark olarak değerlendirmeyi düşünüyoruz.

Diğer önemli bir sorunumuz da, belki ilk sıraya gelir, çöp sorunu. Kızılcahamam’da çok ciddi manada çöp sorunu var. Kızılcahamam’a girerken sizlerin de dikkatini çekmiş olabilir, dumanlar yükseliyor, hava kirliliği oluyor, sanayi esnafımız ve o civarda bulunan hapishanede mahkûmlar, Kadirbey ve Cennet Mahallesinde oturan hemşehrilerimiz bu durumdan oldukça rahatsızlar. Yazın oldukça ciddi manada pis koku yayılıyor. Burada biriken çöpü yetkililerle görüşerek mutlaka oradan kaldırmamız gerekiyor. Bundan sonra çöplerimiz zaten Büyükşehir Belediyemiz vasıtası ile Sincan’a gidecek ama şimdiye kadar biriken ve o civarı, tabiatı ortamı kirleten çöpü çözmemiz gerekiyor.

İlçemizde diğer bir önemli sorun, işsizlik sorunu. Akşama kadar bizi ziyaret eden 100 kişiden 90’ı iş istiyor. Özellikle bayanlarda çok önemli oranda iş talebi var. Bu işsizlik probleminin de üzerinde durmamız, çözüm üretmemiz gerekiyor. Haliyle herkes Belediye’ye işçi olarak girmek istiyor ancak Belediye’nin elindeki personel zaten oldukça fazla. Farklı alanlarda, farklı yerlerde, ilçemizde müteşebbislere kolaylıklar sağlamak ve yatırım yapmalarını teşvik ederek istihdam alanları oluşturmak ve benzeri imkânlar oluşturarak hemşehrilerimizin işsizlik sorununu mutlaka çözmek zorundayız ve bu konuda elimizden geleni yapacağız inşallah.

İlçemizin ana yollarının asfaltlanması işine gelince, önceki Belediyenin belki o zaman acilen yapması gereken bir iş olarak ilçemizin yollarına kilit taşları döşendi. O zaman için belki yapılması gereken bu olabilir ancak, ilçemize ülkemizin her yerinden insanlar geliyor, bu kilit taşları zamanla bozuluyor, karda kışta, yağmurda deforme oluyorlar, üzerinden otomobiller geçiyor, ağır tonajlı araçlar geçiyor, yeniden tamir yama gibi oluyor. Özetle ana caddelerde kilit taşları verimli olmuyor. Dolayısı ile çökme oluyor, engebeli hale geliyor ve ilçemize yakışmıyor. Biz asfalt işine başladık, en kısa zamanda bitireceğiz, şimdi kilit taşları kaldırıldı, burası turizm yöresi, israf yapılıyor diyerek bazı internet sitelerinde kampanya başlattılar. Bizler seçim kampanyamızda hemşehrilerimize ne söz verdik ise onu yerine getireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek de bu sözü verdi, şimdi onu yerine getireceğiz ve herkes görecek ki ilçemizin ana caddeleri daha güzel ve konforlu olacak. Sökülen kilit taşlarını bir depoda topluyoruz, bunları hiçbir şekilde zayi etmeyeceğiz. Köylerimizden ihtiyaçlara göre talepleri alıyoruz, ihtiyacı olan tüm köylerimizde bu kilit taşlarını değerlendireceğiz.

 Sırrı Er:Başkanım kişisel hayatınızla ilgili sorularımız olacak, kimle ne zaman, nerede evlendiniz, çocuklarınız ne yaparlar?

              Muhittin Güney: Eşimin adı Ayşe Güney. Kendisi Ankara Hukuk Fakültesi mezunu, Şu anda serbest avukatlık yapmaktadır. Aktif olarak avukatlığa devam ediyor. Bu vesile ile kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum, hayatım boyunca her safhada bana destek olduğu gibi bu seçim kampanyasında da çok aktif bir şekilde çalışarak gerçekten maddi manevi önemli katkıda bulundu.1989 yılında Ankara’da evlendik. Evlendikten sekiz gün sonra Suudi Arabistan’a üniversite tahsiline gittik. Eşimle birlikte ikimiz de öğrenci olarak bir sene kadar yurtlarda kaldık. Elhamdülillah Cenab-ı Hak bize üç tane çocuk nasip etti. 1990 yılında kızım Müberra Güney doğdu. Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdi, Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ataması yapıldı, orada göreve başlayacak. Oğlum Tarık Güney 1993 senesinde doğdu. Muradiye Lisesini bitirdikten sonra şu anda Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıfta eğitimine devam ediyor. Küçük oğlumuzun adı Tayyip, 2006 doğumlu. Muradiye Kardelen İlkokulunda 2. sınıfta okuyor.

             Sırrı Er:Söyleşimizin sonuna yaklaşırken, hemşehrilerimize iletmek istediğiniz mesajlar var mı?

             Muhittin Güney:Her şeyden önce Kızılcahamamlı hemşehrilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bizi bağırlarına bastılar, seçim kampanyası süresince hepsini ziyaret ettik bize evlerini ve yüreklerini açtılar, samimiyetle kucakladılar, güç verdiler, her türlü ikramlarda bulundular. Hakeza esnaf hemşehrilerimiz de her türlü ikram ve imkânlarla birlikte destek verdiler. Tüm köylerimizi ziyaret ettik, köylerimizde çok güzel misafirperverlikle ağırlandık. Dolayısı ile tüm hemşehrilerimizin teveccühü ile Rabbimizin de dilemesi ile Belediye başkanı olarak göreve başladık. Bizi baş tacı yaptılar. Ben buradan tekrar tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım. Hemşehrilerimize layık olma gayreti içinde olacağız. Ankara’da maddi durumu iyi olan hemşehrilerimize de buradan bir çağrı yapıyorum. İlçemize yatırım yapmaları için her türlü kolaylığı göstereceğiz, elimizdeki imkânlarla önlerini açacağız. İlçemizi elbirliği, gönül birliği ile daha güzel yerlere getirelim. Kızılcahamam Büyükşehir yasası ile birlikte Ankara’nın merkezi ilçesi haline geldi. ASKİ geldi, itfaiye geldi, EGO gelecek, halk ekmeği gelecek ve benzeri Büyükşehir Belediyesinin birtakım imkânlarından istifade edeceğiz.

         Sırrı Er:Başkanım söyleşi için çok teşekkür ediyor ve size ESYAV olarak çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

             Muhittin Güney: Ben de size teşekkür eder, ESYAV Vakfı olarak çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

 

 

 

16-05-2014 01:35
YORUMLAR
 • Nail IŞIKTAŞ   24-05-2014 17:47

  Kızılcahamam'ın yeni belediye başkanı Sayın Muhittin Güney Kızılcahamam ve belediyenin durumunu çok güzel, gerçekçi ve objectif olarak özetlemiş, sorunlarını ve nedenlerini açıkça masaya yatırmış dahası çözüm önerilerini ve yapılması gerekenleri , yapabileceklerini ve yapılması gerekenlerin neler olduğunu gayet net olarak ifade etmiştir.Sayın Güney bir şeye söz vermişse mutlaka onu yapar ve yaptırır.Kızılcahamam Muhittin Bey gibi dürüst, samimi,istikameti doğru ve çalışkan bir başkana sahip olduğu çok şanslı.Muhittin Beyin kızılcahamama çok büyük hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum.Yapılması gereken tek şey "Kızılcahamamın güzel insanları Sayın Güneye fırsat versinler,ona destek olsunlar ön yargısız onu sevsinler." Sayın Muhittin Başkanım Allah yar ve yardımcın olsun.Allahın izniyle her zorluğun üstesinden geleceğine ve planladıdığın tüm projeleri uygulamada başarılı olacağına gönülden inanıyorum.

  0

  0

 • Veysel BAYRAM   23-05-2014 00:04

  Başkanım Siyasi ve İdari zorluklarınızı biliyoruz ama, 1- Sayın A.Ö 2009 seçimini kayıp etmesine rağmen “benim 10.000 veya % 43 yo’yum var” diye üçüncü kez aday oldu (2014’de gerçek oy’unu gördü!) ama, Mart 2014 sonuçları MHP’nin değil Sayın C.ܒlın oy’u.. Bu gerekçelerle Bu dönemde de sayın C.Ü dönemi aklanır ise yine MHP ve Sayın C.Ü kahraman ve 2019 seçimlerinde yine en güçlü aday olur. 2- “Geçmişi Olmayanın Geleceği Olmaz.” 3- “Geçmiş Unutulursa –Unutturulursa Tarih tekrar tekerrür edebilir.” 4 - “Tarih tekrar tekerrür ederse geleceğimizin teminatı gençliğimizin serveti (Belediyenin tüm mal varlığı) bir sezonda birilerine servet olabilir. 5 - “Kızılcahamam’ın tapulu arsaları bile aşırı riskten kurtulamaz”. .6 - “,Sayın Adem ÖZBERKLER geçmişe ait 100,000 hektar alanın sıfırdan imar yaptırma rayici 940 milyar lira iken, eksiltme usulü ihale ile 100,000 hektarlık imar yapma işinin üçtirilyonsekizyizmilyara yatırılma işini, (bu sadece biri, )., imar ücret ödeme (Bahanesi ile) için 2 liraya arsa (ifade Sayın A.Ö ait) mahsuplaşmasını vs.vs akladı MHP’yi kahraman yaptı.” Ve pasif çalışıp belediyeyi MHP’ye eli ile ikram etti. 7- “Sayın A.Ö hasbel kader ikinci kez başkan olsa idi AK PARTİMİZ Kızılcahamamda bir daha belediye iktidarı olamayacaktı. Bu gerekçelerle.,***** a) Muhterem Muhittin GÜNEY Başkanımız, birinci basın açıklamasında ve Muhterem Sırrı ER röportajında açıkladığı hususları hakk ve halk lisanı ile emanetin sahibine (Kızılcahamam halkına) açıklayarak.. b) Bu dönem Belediyemiz ve üçlü (3’lü + Başbakan Yardımcımız = 4’lü + Özel ve Tüzel imkanlar = 5’li) olmanın nimetlerini çok iyi, zamanında (Siyasette 5 yıl uzun görünümlü çok kısa bir süre) ve tasarruflu projelerlerle ve adil uygulamaları ile değerlendirerek.; Tarihin tekerrürüne imkan vermeyeceği dilek ve temennisi ile.. NOT; Aynı röportajın özetinin yayınlandığı haberler bölümü yorumları ile burada yayınlanan yorumlarda farklılıklar olduğundan, Haberin yorumlar bölümüne yazdığım istişaremi (Yorumumu) bu bölümde de yayınlamakta yarar gördüm.

  0

  0

 • Veysel BAYRAM   22-05-2014 23:54

  Başkanım Siyasi ve İdari zorluklarınızı biliyoruz ama, 1- Sayın A.Ö 2009 seçimini kayıp etmesine rağmen “benim 10.000 veya % 43 yo’yum var” diye üçüncü kez aday oldu (2014’de gerçek oy’unu gördü!) ama, Mart 2014 sonuçları MHP’nin değil Sayın C.ܒlın oy’u.. Bu gerekçelerle Bu dönemde de sayın C.Ü dönemi aklanır ise yine MHP ve Sayın C.Ü kahraman ve 2019 seçimlerinde yine en güçlü aday olur. 2- “Geçmişi Olmayanın Geleceği Olmaz.” 3- “Geçmiş Unutulursa –Unutturulursa Tarih tekrar tekerrür edebilir.” 4 - “Tarih tekrar tekerrür ederse geleceğimizin teminatı gençliğimizin serveti (Belediyenin tüm mal varlığı) bir sezonda birilerine servet olabilir. 5 - “Kızılcahamam’ın tapulu arsaları bile aşırı riskten kurtulamaz”. .6 - “,Sayın Adem ÖZBERKLER geçmişe ait 100,000 hektar alanın sıfırdan imar yaptırma rayici 940 milyar lira iken, eksiltme usulü ihale ile 100,000 hektarlık imar yapma işinin üçtirilyonsekizyizmilyara yatırılma işini, (bu sadece biri, )., imar ücret ödeme (Bahanesi ile) için 2 liraya arsa (ifade Sayın A.Ö ait) mahsuplaşmasını vs.vs akladı MHP’yi kahraman yaptı.” Ve pasif çalışıp belediyeyi MHP’ye eli ile ikram etti. 7- “Sayın A.Ö hasbel kader ikinci kez başkan olsa idi AK PARTİMİZ Kızılcahamamda bir daha belediye iktidarı olamayacaktı. Bu gerekçelerle.,***** a) Muhterem Muhittin GÜNEY Başkanımız, birinci basın açıklamasında ve Muhterem Sırrı ER röportajında açıkladığı hususları hakk ve halk lisanı ile emanetin sahibine (Kızılcahamam halkına) açıklayarak.. b) Bu dönem Belediyemiz ve üçlü (3’lü + Başbakan Yardımcımız = 4’lü + Özel ve Tüzel imkanlar = 5’li) olmanın nimetlerini çok iyi, zamanında (Siyasette 5 yıl uzun görünümlü çok kısa bir süre) ve tasarruflu projelerlerle ve adil uygulamaları ile değerlendirerek.; Tarihin tekerrürüne imkan vermeyeceği dilek ve temennisi ile.. NOT: Haberler ve Yazarlar Bölümündeki yorumlar farklı olduğundan, haber içeriğine yazdığım İstişaremi (yorumu) bu bölümde de tekrarlamakta yarar gördüm.

  0

  0

 • Ankaralı   18-05-2014 23:07

  seçim beyannamenizde öğretmen evi projeniz vardı hatırlatır ve yapmanızı dilerim.mevcut öğretmen evinin içine girip kötü durumunu görürseniz ihtiyaç olduğunu içinin şantiye binası görünümünde olduğunu görürsünüz.şimdiden teşekkür.

  0

  0

 • Ankaralı   18-05-2014 22:58

  seçimden önce ÖĞRETMEN EVİ projeniz vardı.Yapacaklarınız arasında saymayı unuttunuz herhalde.Öğretmenleri o mezberelik öğretmen evinden kurtarmanızı.öğretmene yakışan bir mekan yapmanızıumuyoruz

  0

  0

 • bulent   17-05-2014 07:55

  coskun baskana kımse camur atmasın yedıyse yemıstırç:)

  0

  0

 • kızılcahamam halkı   16-05-2014 21:16

  ben coşkun beyin gerçekten hakkıyla bu işi yaptıgını düşünüyordum . Fakat o menfaatlarının arkasına sıgınmıs gibi görünüyor oyumu ak partiye verdim fakat içimde bir üzüntü vardı şu an görüyorumki mühittin bey verdiğimiz oyları hakediyor .teşekkür ederiz

  0

  0

 • kızılcahamamlı   16-05-2014 18:10

  başkanım çalışmalarınızda başarılar diliyor allah kolaylıklar versin diyorum.Açıklamalarınızdan kızılcahamama seçim öncesi vaad edilen ankara EGO oyobüslerinin ne zaman geleceği konusuna değinmemişsiniz.bu konuda gelişme olacakmı? teşekkür ederim.

  0

  0

 • Ak Partili Seçmen    16-05-2014 12:00

  Hayırlı Cumalar Sayın Başkan iyisin hoşsun ama bu yazdığın yazıları şuan seninde Mesai arkadaşı olarak çalışdığın adamlarnan yapmadımı bu adamla ne başkanlar yedi biliyonmu Salih ÖZTÜRK Adem ÖZBEKLER, Ve Coşkun ÜNAL sıra sana geliyor 5 yıl dediğin göz açıp kapayıncaya kadar geçer Başkan adam görevden almışsın masadan söküp atmıyosun adamın birisi Ak Partiye gerile gerile küfür ediyor hiç bir görevi olmadığı halde masa başında otuyorsun birde 20 yıldır BLD yede çalışıp hiç bir iş görmeden evine ekmek götüren arkadaş var neymi sayın meclis üyesinin akrabası imiş inank 5 yıl çabuk biter bizler uygulam bekliyoruz senin zoruna gitmemiş olabilir ama bizim zorumuza gidiyor be Başkan gel şu icraatlerı yap omuz omuza ölene kadar başımıza tac ol saygılarımla. Fanatik Ak partili.

  0

  0

Diğer Yazıları
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın