Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz ÖZBEK oldu
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz ÖZBEK oldu
  • 13-04-2019
  • 2 yorum
  • 3945 okunma
Belediye Başkanı Süleyman ACAR,Başkan Yardımcısını meclis üyesi Yılmaz Özbek olarak belirledi.

2019 yerel seçimleri sonucunda Belediye Başkanlığına seçilen Süleyman Acar,merakla beklenen yardımcısını belirledi.Kızılcahamam Haberin edindiği bilgiye göre başkan yardımcısı Belediye meclis üyesi Yılmaz ÖZBEK oldu.

Belediye Başkan yardımcısı olarak belirlenen Yılmaz ÖZBEK'in önümüzdeki hafta görevine başlayacağı tahmin ediliyor.

Yılmaz Özbek Kimdir?

Yılmaz Özbek 1960 yılında başağaç köyünde doğdu, ilkokulu köyünde bitirdi.

1977'de Yozgat imam hatip lisesinden mezun oldu.

Kayseri yüksek islam enstitüsünde yüksek öğrenimini sürdürdü.

1983 yılında askerlik görevini tamamlayarak, Elazıg nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlüğünde devlet memuriyeti görevine başladı. Elazıg ve Ankara nüfus teşkilatında 3 yıl çalıştıktan sonra iller bankası genel müdürlüğü muhasebe ve mali işle dairesi başkanlığına naklen tayin olup, burada 8 yıl çalıştı.

1994 yılında sayın melih gökçek'in büyükşehir belediye başkanı seçilmesini takiben büyükşehir belediyesinde basın yayın müdürü, halk eğitim müdürü ve 1.5 yıla yakın da eğitim ve kültür daire başkanlığı görevlerini yürüttü.

1997 yılında başbakanlık vakıflar genel müdürlüğünde özel kalem müdürü olarak atandı ve hem genel müdür ve hem de vakıflardan sorumlu devlet bakanına(sayın Ahmet Cemil Tunç) özel kalem müdürü olarak görev yaptı. Hükümetin görevinin bitmesi ile birlikte devlet eski bakanı sayın Ahmet Cemil Tunç'un danışmanı olarak TBBM'de 6 yıl görev yaptı.

2002 genel seçimlerinden sonra Mamak belediye başkan yardımcısı olarak atandı ve 6 ay bu görevi yürüttü. Bu görevi yürütürken 2003 yılında orman bakanı sayın Osman Pepe'nin başdanışmanı olarak naklen atandı ve 2005 yılı mayıs ayına kadar bu görevi yürüttü.

2005 yılı mayıs ayında Kızılcahamamlı hemsehrilerimizin yoğun olarak oturduğu Yenimahallede belediye başkan yardımcısı olarak göreve başladı ve 2007 ocak ayında devlet memuriyetinden emekli olarak ayrıldı. Öğrenciliği esnasında; lisede MTTB eğitim kolu başkanlığı, üniversitede kayseri akıncılar birliği eğitim kolu başkanlığı, memuriyet hayatında binlerce Kızılcahamamlı üniversite öğrencimizin burs aldığı ESYAV vakfımızda genel başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi. İller bankasında çalıştığı esnada a.ü. işletme fakültesinde önlisans yaptı. Yine iller bankasında 65 idari ve teknik elemanla katıldığı 16 aylık ingilizce kursunu 3. Olarak bitirdi. TBMM'de milletvekili danışmanı olarak çalıştığı esnada 214 daireli bir kooperatife başkan seçilerek 5 yılda kooperatifi tamamlayıp hak sahiplerine dağıtarak inşaat sektöründe de tecrübe sahibi oldu. Suudi Arabistan Medine şehrinde iş adamı sıfatıyla oturum alarak inşaat işleri yaptı.

Kızılcahamam başağaç köyünde Avrupa standardında modern bir besi çitliği yaparak Kızılcahamam’a güzel bir tesis kazandırdı. Halen günlük ortalama bir ton süt üretimi yaparak Ankara’da satışını sürdürmektedir.

2019 Yerel seçimlerinden AK Parti Belediye Meclis Üyeliğine aday oldu ve Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi.

Yılmaz Özbek 10 yıl Türkiye bisiklet federasyonu başkan vekilliği yaptı. Özbek evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede ingilizce ve arapça bilmektedir.

YORUMLAR
  • akdoğanlı avcı ali   17-04-2019 20:43

    fahrettin ilhanın biryer faydası olması başkan yardımcısıyken baklım yılmaz bey nasıl olacak

  • halil   16-04-2019 16:54

    Allah nazardan saklasın. Belediye başkanı olacakmış amma ali cengiz oyununa dek gelmiş

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın