Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kış Geldi Resmi Daireler neyle ısınacak
 • Facebook da Paylaş
Kış Geldi Resmi Daireler neyle ısınacak
 • 10-07-2013
 • 5 yorum
 • 5443 okunma
Kızılcahamam'a gelmez denilen insanların acaba gelir mi diye hayal kurduğu Doğal-gaz geldi. İlçenin büyük bir bölümüne abone kutuları takıldı. kalan kısımda ise aboneye göre çalışmalar devam ediyor.

Kızılcahamam'a gelmez denilen insanların acaba gelirmi diye hayal kurduğu Doğalgaz geldi. İlçenin büyük bir bölümüne abone kutuları takıldı. kalan kısımda ise aboneye göre çalışmalar devam ediyor.

Bunlar olurken kış da kendisini hissettirdi geçen hafta gelen soğuk hava vatandaşa sobayı kurdurdu, odunu kömürü kışlık hazırlıklarını yaptırdı.Bu sene ilk kez Doğalgazla ısınacak olanlarda ay sonunu beklemeye başladı.Bular olurken hala bekleyen bir kesim var kışın gelmesine rağmen henüz karar verememiş, Doğalgazla ısınacam diye odun kömür almamış fakat Doğalgaza dönüşüm ile ilgilide hiçbir çalışma şuana kadar yapmamış Resmi Daireler ve İlköğretim okulları var.

Nisan ayının hemen başında Kızılcahamam Gaz tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının idari amirlerine Doğalgaz , kullanım ve dönüşüm ile ilgili bilgi verilmesine karşın aradan geçen zamanda bir gelişme olmamış bir çok kurumda, şimdi ise vatandaş soruyor kış gelirken bu daireler neyle ısınacak,  Doğalgaza dönüşüm yapılacakmı, bu kurumların doğalgaz demeleri halinde bile dönüşüm içinn ihale sürecinin zaman alacağından bahsedilirken, yetkili firmaların bina bağlantıları için üç ay gün verdiği söyleniyor, durum böyle olunca, ya biraz üşüyecekler veya yakıt alp eski sisteme devam diyecekler bekleyip göreceğiz.

Etiketler : Kış - Geldi - Resmi - Daireler - neyle - ısınacak -
YORUMLAR
 • doğazmı   11-10-2013 23:33

  yazıklar olsun millet donuyo evinde eskiden doğalgazmı vardı diyen kişi doğalgaz yoktu tamam onu herkez biliyo ama doğalgaz gelecek diye kimse odun hazırlamadı kömür almadı üye olun yoksa kimseye vermiyecez dediler herkezi üye yaptılar sonrada neymiş gün uzatıldı diyolar herkez işine geleni yapıyo bu devirde kimse birbirini takmıyo ...

 • Vatandaş   08-10-2013 21:28

  Daha önce neyle ısınıyorsa şimdide öyle ısınır ? Önceden doğalgazmı vardı ? Bu sene doğalgaz aboneler vb sorunlar yaşandığı için aktif hale gelemedi seneye doğalgazla ısınır

 • mustafa bey   08-10-2013 11:40

  insanlar neye layıksa öyle yönetilirlermiş. sorgulamayı hesap sormayı başka kapılarda yapsak daha iyi olur. başbakanımız öncülük etti ilçemiz için bir mucize gerçekleşiyor. bazıları hala kılla tüyle uğraşıyor. gözümüzü açıp bakmayı bilsek sorgulayacak o kadar çok şey var ki. imarı, arsa satışlarını, hayırseverleri sorgulasak daha iyi olmaz mı acaba.

 • Davut   07-10-2013 16:02

  KGAZ firması ne yazık ki bizim gibi birçok binayı mağdur etti.Mayıs ayında üstüne basa basa doğalgazı ne zaman verirsiniz, ona göre yakıt alacağız, sonra bizi mağdur etmeyin dediğimiz halde en geç eylül ayının sonuna kadar gazınızı vereceğiz diye söz vermişlerdi.Şimdi ise Kasım ayının sonlarından bahsediyorlar. Be kardeşim hiç olmazsa baştan söyleseydiniz ya, biz yine tesisatımızı hazırlar, ikinci bir alternetif çözüm bulurduk.Yazdan 400-450 TLye alacağimiz kömür şimdi 650 TL olmuş.Sistemi tekrar kömür kalorifere döndüreceğiz.Kömür alacağız. Olan insanlara çoluğa çocuğa oldu. Evler buzhane gibi...Resmi kurumlar doğal gaza geçecek diye bekledi.Gerçi ilçe milli eğitim doğalgaz sistemini okullara kurmadı.Onu bırak okullarda kömür yok, odun yok...İhalesi yapılmadı.Bu ne biçim rezillik. Bunun hesabını kim verecek. Evlerden gelirken her öğrenci eskiden köyde tezek, odun getirirdi.Böyle giderse bizde de her öğrenci bir poşet kömür getirecek...:))

 • yolcu   07-10-2013 10:58

  kış erken geldi. Bu sene doğalgazla ısınmak biraz zor gibi..seneye inşallah..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın