Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kezban teyze sonunda istediği işe başlamanın sevincini yaşıyor
  • Facebook da Paylaş
Kezban teyze sonunda istediği işe başlamanın sevincini yaşıyor
  • 07-01-2020
  • 0 yorum
  • 3553 okunma
Yıllarca çalıştı kağıt, teneke, hurda toplayıp satarak geçimini kazandı.Sonunda beklediği sıcak iş ortamına Süleyman Başkan sayesinde kavuştu

Hayat mücadelesi çocukluğundan başlayan 66 yaşındaki Kezban Aydın , yaşamı yoksullukla geçse de bugüne kadar kimseye muhtaç olmadan altın teriyle ekmeğini kazandı.

20 yıl önce oğlunu beyin kanamasından kaybeden Kezban Teyze, 36 yaşında olan engelli kızı ile "çekçek" diye tabir edilen el arabasıyla günde 12 saat çöp konteynerlarından topladığı kartonları satarak yaşam mücadelesini sürdürdü ve evinin geçimini sağladı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Kezban Aydın’a el uzatarak Kızılcahamam Belediyesi’nde istihdam etti. Başkan Acar, yapmış olduğu açıklamada “İlçemizde sokaklardan geri dönüşüm atıkları toplayarak geçimini sağlayan Kezban Teyzemizi artık atık toplayamayacağı için mağdur olmaması amacı ile Sıfır Atık projesi kapsamında belediyemizde istihdam ettik. Kezban Teyzemize yeni işi hayırlı olsun” dedi.

Kızılcahamamlı vatandaşlar tarafından Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ın bu davranışı takdirle karşılandı.

Kezban Teyze “15 yıldır çöplerden atık toplayarak geçimimi sağlıyordum. 20 yıl önce oğlumu kaybettim. 36 yaşında engelli kızım var.  Allah razı olsun Süleyman Başkan’dan, bana işe verdi. O olmasaydı ben halen daha çok çöplerde gezerdim.Çok duygulandım işe alındığıma. Engelli kızım için çalışmaya devam edeceğim” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a ve Emine Erdoğan’a da mesaj gönderdi. “Cumhurbaşkanıma saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Emine Hanımefendi’ye de saygılarımı sunuyorum her gün arkasındayız” dedi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın