Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kazanlar birlik ve beraberlik için kaynadı
 • Facebook da Paylaş
Kazanlar birlik ve beraberlik için kaynadı
 • 07-02-2013
 • 13 yorum
 • 5874 okunma
Hafta sonu Kızılcahamam'ın dört köyünde şenlikler, festivaller oldu, insanlar yüzlerce km uzaklardan memleketlerini, eş dost ve sevdiklerini dörmeye geldi. Semer köyünden bir vatandaşımız bu buluşmayı çok güzel bir şekilde anlatmış, sizlerle paylaşmak istedik.

Hafta sonu Kızılcahamam'ın dört köyünde şenlikler, festivaller oldu, insanlar yüzlerce km uzaklardan memleketlerini, eş dost ve sevdiklerini dörmeye geldi. Semer köyünden bir vatandaşımız bu buluşmayı çok güzel bir şekilde anlatmış, sizlerle paylaşmak istedik. 

Takvimler 30 haziranı gösterirken memleket aşkı ile yanıp tutuşan semer köyümün güzel insanları güzel ülkemin pek çok yerinden Ankara dan, İstanbul dan, akın akın KOYMAT’ akın etmişlerdi. Memleket hasreti, Sılai Rahimdi amaçları, yaratanımıza şükretmekti hedefleri.
Uzak mesafeleri yakın edip üşenmeden çıkmış gelmişlerdi. Doyduğu yer bir tarafa, doğduğu yer bir tarafaydı. Büyükler rüyalarını gördüğü topraklara küçükler masalımsı duydukları topraklara koşup gelmişlerdi.

Muhteşem kalabalıkta, dostunu arkadaşını, akrabasını, akranını gördükçe ve yürekten sarıldıkça, yüreğindeki hasret yangını içini bir hoş ediyordu. Bu güzelliği yaşattığı için defalarca kez şükrediyorlardı Rabbine. Dünya gözü ile bir kez daha görmüş, bir kez daha kavuşmuş, kucaklaşmışlardı sevdiklerine. Bu güzel ortamı hazırlayan değerli Semer köyü muhtarına, Ankara Derneğine, İstanbul derneğine organizasyonda görev yapan semer köyü gönüllülerine gönül ve yürek dolusu şükranlarımızı sunuyoruz..

Geçmiş yıllarda yaşanan tüm tatsızlıklara rağmen İyi çalışmışlardı ödevlerine, iyi hazırlanmışlar. Bayraklarla bezenmiş KOYMAT adeta gelin gibi süslenmiş, düğün atmosferini andırıyordu. Misafirlere ikram için kurbanlar kesilmiş, kazanlar dolusu bulgur pilavı pişirilmişti. Kimse aç kalmadı, huzur dolu bir gün yaşattılar emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Diyordu semer köyünden bir vatandaşımız.

Gitmedik ama bu yazıyı okuyup fotoğraflara bakınca gitmiş kadar olduk Allah böyle güzel günleri her zaman nasip etsin birlik ve beraberlikleri bozmasın

 

 

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

Etiketler : Kazanlar - birlik - ve - beraberlik - için - kaynadı -
YORUMLAR
 • meseler govermis   13-07-2013 22:27

  Amma batar amma cikar son ses

 • meseler govermis   13-07-2013 16:54

  Karnim aciktiiiii kavurmada pek guzel gorunuyo etide bizim durdanenin inegine benzettim gibi olduda:-)

 • aktar   10-07-2013 10:10

  gercekten soyledıgınde haklısın hıc cop kutusuz pıknık alanı olurmu

 • meseler govermis   09-07-2013 16:56

  Veysel amca 10 numara 5 yildiz bi muhtarsin bide su karacaoren goletinin etrafina 3 5 masa ve cop kutusu koydursan piknik icin oturcak yer bulamiyoz da

 • Veysel BAYRAM   03-07-2013 13:15

  Karacaören Köy Gününü Şereflendiren her aileye, her ferde. Maddi manevi katkı sunan bütün kurum ve kuruluşlara ve kurumların görünmez kahramanlarına ve özellikle ve özellikle bu yılki organizasyonda çok büyük bir noksanlığı bir telefonla ve anında iki ekip arkadaşını da organize ederek dolduran değil köy günümüzü kurtaran AZİZ ve MUTEREM kardeşim Cenk GÜNGÖR beyefendiye teşekkür ederim.

 • SEMERÖZÜ KÖYÜ DERNEGİ ADINA ALİ ERGEN   03-07-2013 12:59

  Süleyman kardeş muhtemelen beni tanımayan bende kendisini tanımadığım ama köyümüzden bir kişinin yazdılarını kopyalıyorum işin özünü açıklamış kendisine dernegimiz adına kucak dolusu selam ve sevgilerimi gönderiyoruz. Takvimler 30 haziranı gösterirken memleket aşkı ile yanıp tutuşan semer köyümün güzel insanları güzel ülkemin pek çok yerinden Ankara dan, İstanbul dan, akın akın KOYMAT’ akın etmişlerdi. Memleket hasreti, Sılai Rahimdi amaçları, yaratanımıza şükretmekti hedefleri. Uzak mesafeleri yakın edip üşenmeden çıkmış gelmişlerdi. Doyduğu yer bir tarafa, doğduğu yer bir tarafaydı. Büyükler rüyalarını gördüğü topraklara küçükler masalımsı duydukları topraklara koşup gelmişlerdi. Muhteşem kalabalıkta, dostunu arkadaşını, akrabasını, akranını gördükçe ve yürekten sarıldıkça, yüreğindeki hasret yangını içini bir hoş ediyordu. Bu güzelliği yaşattığı için defalarca kez şükrediyorlardı Rabbine. Dünya gözü ile bir kez daha görmüş, bir kez daha kavuşmuş, kucaklaşmışlardı sevdiklerine. Bu güzel ortamı hazırlayan değerli Semer köyü muhtarına, Ankara Derneğine, İstanbul derneğine organizasyonda görev yapan semer köyü gönüllülerine gönül ve yürek dolusu şükranlarımızı sunuyoruz.. Geçmiş yıllarda yaşanan tüm tatsızlıklara rağmen İyi çalışmışlardı ödevlerine, iyi hazırlanmışlar. Bayraklarla bezenmiş KOYMAT adeta gelin gibi süslenmiş, düğün atmosferini andırıyordu. Misafirlere ikram için kurbanlar kesilmiş, kazanlar dolusu bulgur pilavı pişirilmişti. Kimse aç kalmadı, huzur dolu bir gün yaşattılar emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. belediye ve kaymakalıgın hizmetleri yapabilecekleri farklı şeylerdir. köyümüz için belediye ve kaymakamlığın kapısın aşındıran şükürler olsun ki bir muhtarımız var. derneklerin yapmış oldukları etkinlikleri birbiriyle kariştırırsak biraz işin özünden çıkmış oluruz seneye sizide bekleriz saygılarımla.

 • Veysel BAYRAM    03-07-2013 12:46

  Sebep Sonuç! Takdiri. Üzerine Samimi Bir Öz Eleştiri!. Köy Dernek Hizmetleri ve Köy günleri; yozlaşmaya başlamış TÜRK İSLAM KÜLTÜRÜNÜ ve birlikteliğimizi kısmende olsa tekrar hayata geçirilmesine, kaplumbağa hızı ilede olsa köylerimizin bazı noksanlarının giderilmesine ve azda olsa sosyal faaliyetlere /yardımlara imkân sağlayan ve sen ben davasına kapılmadan sürekli yapılması gereken güzel etkinliklerden biridir. Adı bizim köye çok yakın bir köyümüzün muhtarlığı ve dernekçileri her partiden belediyenin katkılarını yan yana koyarak köy günü organizasyonlarını sunarken köy halkıda sunulan hizmetlerin mutluluğunu yaşamaktadırlar. 2013 yılında Dernek yönetim kurulu üyemiz Sayın Başaran YILMAZ dernek çalışmalarını ve köygünü organizasyonu üstlendi. Büyükşehir imkânlarını kullanarak bir organizasyon düzenledi. Bu organizasyon bazılarımız tarafından yanlış görülse de köy günümüze B.Şehirin katkısı (bana göre) en az 20.000.00 TL olmuştur. Köyümüze köy günümüze benzeri hizmetleri veya daha azını veya daha çoğunu getirmek isteyen bir kardeşlimiz varsa önümüzdeki köy gününde ve sonrası her köy gününde getirip köy meydanına koyabilir kurabilir ikram edebilir. REKLAMSA REKLAMINI YAPABİLİR. BİZLER DEMOKRASİYİ, DEMOKRASİNİZ SEBEP VE SONUÇLARINI KABULLENMİŞ İNSANLARIZ. MAYIS 2014 ayında Genel Kurulumuz var. İsteyen YÖNETİME TALİP OLUR KENDİ çalışmalarını ve ORGANİZASYONU KENDİSİDE YAPABİLİR. Sonuç olarak Karacaören köy gününe siyaset bulaştırılması eleştirilecekse Karacaören köy gününe siyaset busene B.Şehir başkanının resminin asılması ile değil, 1980 li yıllarda B.Şehir başkanı ve misafirlerinin bizzat katılımı ile girmeye başlamış olup, geçmişte bunları yapanların bugün B.Şehir Başkanının resmini bahane ederek köy gününü protesto etmelerinin nekadar doğru/yanlış olduğunun takdirini Aziz ve Muhterem köylülerimin ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Saygılarımla NOT: 2002 yılında üstlendiğim görevimi ideallerim bittiği için 2007 yılında bırakmak istedim. Ama arkadaşlarımın 2007 den sonraki Mali İşleri Sayın Başaran YILMAZ yaparak, 2009 dan sonrada dernek başkanlığını Sayın Necati UYAR yaparak aynen devam edelim teklifini “bu bir geçiş süreci olabilir ve bu süreçte yetkileri yavaş, yavaş devrederek kenara çıkabilirim” düşüncesi ile kabul ederek (zorlu bir yönetim şekli olan üç başlı bir yönetim biçimi ile) Köyüme ve STK çalışmalarına olan saygım nedeni ile hala verilen görevleri yapmaya çalışmaktayım. Sayın Başaran YILMAZ MAYIS 2014 Genel Kurulunda RESMİ ve FİİLİ bütün yetkiyi üstlenme azmindedir ve 6 yıldır benim beklediğimde budur.

 • bugrahan   03-07-2013 00:09

  kızılcahamam'ın en büyük köyüne de bu yakışırdı. birlik dirliktir demiş atalarımız ne de yakıştı semer köyüne helal olsun tertip komitesine...

 • süleyman   02-07-2013 22:54

  Ne güzel demişler birlikten kuvvet doğar diye işte özlenen tablo bu birliktelikle gerçekleşti köy muhtarı ve dernek işbirliği ile yaklaşık 2000 kişi huzur dolu bir gün yaşadılar tebrikler sn. muhtarım, tebrikler sn dernek yöneticileri

 • semer köyü   02-07-2013 15:35

  Köyden kent'e zorunlu göçün sonucu darmadağın olmuş semer köyüm'ün güzel insanlarını buluşturan bu etkinlik gerçekten kıymetli idi organizasyon mükemmeldi değerli köy muhtarımız Ali Osman Geçer'e derneğimizin güzide başkanları Üzeyir İleri, ve Necati Kayaya ve bu organizasyonu haber yapan sizlere sonsuz teşekkürler ediyoruz.

 • semer köyü   02-07-2013 15:27

  sn editör yağmur duamıza, birlik ve beraberliğimize gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı sonsuz teşekkürler ediyoruz.

 • ali arslan   02-07-2013 12:38

  Gurbette memleket hasretiyle yanıp tutuşan uzakları yakın eden, birlik beraberlik duygularıyla kaynayan kazanlar, maneviyatımızı ve duygularımızı doyuran sıla-i rahim lezzetini tatmak çok güzeldi. Birlik Beraberliğimizn devamı ve Dualarımızın kabulü dileği ile emeği geçenlerden allah razı olsun.

 • Süleyman   02-07-2013 09:21

  Yağmur duası normal iyi hoş ama köy şenliği anormal para pul yok diye kaymakamlıklarda belediyelerde dil döküp ağlayacaksın sonra da şenlik yapacaksın bu ne hal ayıp.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın