Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kazan Milli Eğitim Müdürü Başkanlığa Aday Oldu
  • Facebook da Paylaş
Kazan Milli Eğitim Müdürü Başkanlığa Aday Oldu
  • 14-11-2018
  • 0 yorum
  • 8638 okunma
Kazan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz Kazanda Belediye Başkanlığının iddialı adaylarından oldu.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Kahramankazan’da da yerel siyaset iyiden iyiye ısınmaya başladı. Sohbetlerin iki cümlesinden birisini siyasetin oluşturduğu şu günlerde ‘’Kim hangi partiden aday? Ne kadar şansı var? Halktaki karşılığı nedir’’ gibi soruların cevabı bulunmaya çalışılırken her geçen gün farklı bir aday adayının çıkmasıyla siyaset de renklenmeye başladı.

Mevcut Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün yeniden aday olmayacağı beklentisi özellikle AK Partide aday adaylarının da sayısını artırdı. Şu ana kadar 7 kişinin resmi müracaatta bulunduğu Ak Parti Belediye Başkanı aday adaylığına son olarak müracaat eden Serhat Oğuz oldu.

Kahramankazan’da yaklaşık 20 yıldır öğretmenlik ve idarecilik yapan Serhat Oğuz 2,5 yıldır da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütüyordu. ‘’Biz büyük bir aileyiz, biz Kahramankazanız’’ sloganıyla yola çıkan Serhat Oğuz’a, kurucusu olduğu İlim Yayma Cemiyeti Kahramankazan Şubesinde kendisine destek olan ve çoğunluğunu eğitim camiasının oluşturduğu kalabalık bir grup eşlik etti.

İlim Yayma Cemiyetinin başkanlığını yürüten Şakir Özçubuk’un okuduğu duanın ardından ilçe teşkilatına geçerek resmi başvurusunu yaptı.

Kendisi gibi öğretmen olan eşi Nergiz Hanım ve oğulları Fatih Bayram ve Mehmet Akif  ile birlikte İlçe Teşkilatına gelen Oğuz, hazırladığı dosyayı İlçe Başkanı Ali Yıldıztepe’ye vererek siyasete mütevazi ancak hızlı bir başlangıç yapmış oldu.

Ayhan Çetinkaya, Ali Yılmaz, Cengiz Gevrek, Abidin Arıkök, Abdullah Ankara ve Sadullah Alagöz’ün  ardından aday adaylığını açıklayan Serhat Oğuz’un teşkilata ailesiyle birlikte gelmesi seçmene ‘’Hepimiz büyük bir aileyiz’’ mesajı verdiği şeklinde yorumlandı.

Serhat Oğuz burada yaptığı konuşmada Kahramankazan’da son 3 dönemde güzel işler yapıldığını, kendisinin de bu güzel işleri biraz daha ileriye taşımak için aday olduğunu belirterek, aday adaylığı sürecinden kendisinden yana yoğun bir talep olduğunu söyledi.

Etiketler : Kazan - Milli - Eğitim - Müdürü - Başkanlığa - Aday - Oldu -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın