Ana Sayfa  /  Gezelim Görelim  /  Karacaören,sazak,saraycık doğa yürüyüşü
 • Facebook da Paylaş
Karacaören,sazak,saraycık doğa yürüyüşü
 • 01-01-1970
 • 8 yorum
 • 11823 okunma
Kızılcahamamhaberin organize ettiiği ve kızılcahamam doğa dostları tarafından her ay düzenli olarak ilçenin güzelliklerine yapılan yürüyüşlerden birini geçtiğimiz günlerde Karacaören, Sazak, ve Saracık köylerine gerçekleştirdik.

Kızılcahamamhaberin organize ettiiği ve kızılcahamam doğa dostları tarafından her ay düzenli olarak ilçenin güzelliklerine yapılan yürüyüşlerden birini geçtiğimiz günlerde Karacaören, Sazak, ve Saracık köylerine gerçekleştirdik.

Sabah saat 08.30 da herzaman olduğu gibi Lale pastanesinde sabah kahvaltısında bir araya gelen ekibimizde olan arkadaşların bir kısmı işleri dolayısı ile katılamadılar, doğa dostu kızılcahamam sevdalısı Bayram Arslanoğlu, Mehmet Gürsoy ve Mustafa Özdemir den oluşan grup kahvaltının ardından aracımızla yola çıktık,Karacaören köyüne aracı park edip yol boyu yürümeye başladık.Bayram hocam yürümek için gereken bütün malzemelerini, geçen ayki yürüyüşten sonra

Kızılcahamam'dan yükseklere doğru çıkıldığında kar geçit vermiyor, bu yüzden güzergahımızı yol boyu yapmaya karar verdik.Karacaören köyünde başlayarak sazak köyüne kadar yürüdük.Tipi yolu tamamen kaptmış ve yer yer bir iki metre kar yığınları oluşmuş.Sazak köyüne geldiğimizde bizleri köy girişindeki evinin balkonundan muhtar karşıladı.Köyde imam dahil dört hanenin kaldığını öğrendik,kar okadar yağmışki çatılar ağırlığa dayanamayarak çökmüş, birçoğuda önlem alınmadığı takdirde yıkılmakla karşı karşıya, köyde yaşayan herkesle kısa zamanda konuşma imkanı bulduk yurdum insanı misavirperver bizleri isarla  çay içmeye davet ettiler ama teşekkür ederek yürümeye devam ettik.

Sazak köyünden ayrılıp Saraycık köyüne doğru yolumuza devam ederken doğanın ve karın güzelliği altında yürümenin keyfini yaşadık.Saraycık köyüne gedliğimizde saatimiz öğle vaktini çoktan geçmişti, köyün içerisinden geçerken 4-5 tane av köpeğiyle birlikte peşimizden gelen Necati amca köyün çıkışına kadar bizi takip ederek yanımıza geldi, biraz kendisi ile sohbet ettik, dönüşte sıcak çay için davet eden necati amcanı evine dönüşte misafir olacağımızı belirterek yola devam ettik.

Köyün yazları gerçekleştirdiği Matlar şenliğinin yapıldığı alana kadar yürdük ve dönüşte Necati amcanın köyün çıkışında bulunan evine misafir olduk, Sobayı yakmış, çayı demlemiş bizi bekleyen necati amcanın evinde, çayından içip hoş sohbetine katıldık.Emekli oldukdan sonra köye geldiğini, ifade eden amcamız hayvancılıkla uğraşıyor.Bizleri evinde misafir eden amcamıza teşekkür ediyoruz.

Kızılcahamam doğa dostları grubu olarak Karacaören, Sazak ve saraycık köyleri arasında yaklaşık 15 -20 km lik bir yürüyüşün ardından akşam üzeri kızılcahamama dönüş yaptık.Bu ay farklı güzellikler ve farklı rotalarda buluşmak üzere

Etiketler : Karacaören - sazak - saraycık - - doğa - yürüyüşü -
YORUMLAR
 • meseler govermis   25-11-2012 08:51

  Ben cok geldim gectim bu yollardan yollari bide karli olunca duse kalka yurudum emme pek gozel sogukta olsa cam mese kokusunu aliyosunuz bide meseler govermisi yol boyu dinle keyfi baska olur not bu havada gezen olursa ustunu iyi giyinsi :-) :-) :-) :-) :-)

  0

  0

  • meseler govermis   22-12-2014 00:35

   Herkese inat herşeye inat eskisi gibi ol

   0

   0

 • Bayram Arslanoğlu   17-03-2012 10:23

  Bu faaliyetin gerçekleşmesi, haberi ve fotoğrafları için Mustafa Özdemir'in gayretlerine teşekkür ediyoruz. Bizce katılımcıları için iyi bir faaliyet diye düşünüyorum. Katılım serbest, bir sınırlama yok. Sayı çoğalabilir, bizce bir sakıncası yok. Sadece yürüyüş başlangıç noktasına kadar ve bitiş noktasından sonra ulaşım sorunu olabilir, sabah sayı belli olunca o hemen çözülür. Günlük ihtiyaç olabilecek yiyecek ve içecek kişilerin kendi tercihlerine bırakılır. Bu ekip hep belirli kişiler gibi görünüyor, başkaları kabul edilmiyor mu? Ediliyor, gezi günü önceden duyuruluyor. Ekip sonradan topluluk olabilir... Bir ziyaretçi Leken soruyor, Leken bilmeyenler olabilir (farklı isimleri var çünkü) kar ayakkabısı denebilir. Karda batmayı önlüyor. Modern yapım olanlar doğa sporları, yürüyüş malzemeleri satılan yerlerde bulabilirsiniz, biz de olan her yerde olmayabilir, biz Ankara YIBA çarşısında bulduk. Bir sonraki etkinlikte görüşebilmek ümidiyle...

 • Kazım   15-03-2012 22:12

  Kızılcahamamda olsam ilk yapacağım şey sizlere katılmak olurdu. :) ne zaman nerde olunacağını falan önceden söyleseniz belki başka gelenlerde olabilir . (Tabi isterseniz :D )

 • choppy   15-03-2012 18:14

  abi bu leken ni nerden bula biliriz...

 • Emrah DURSUN   15-03-2012 13:46

  O kadar niyetleniyoz bi biz gidemedik şöyle arkadaş :) eğlenceli olduğuna eminim

 • EKREM   15-03-2012 09:19

  tescisatta eksik var . çöp poşetlerini almamışsınız :)

 • metin   15-03-2012 06:30

  Noldu daci katdeşler yakina dönmüşsünüz gerçek daciysaniz şimdi gidin guzurene alverene yinde teprikler bir aktiviteyi gerçeleştiriyonuz semolikte olsa ?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın