Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kaldırım İşgaline Çizgili Çözüm
  • Facebook da Paylaş
Kaldırım İşgaline Çizgili Çözüm
  • 10-03-2020
  • 2 yorum
  • 4085 okunma
Kızılcahamam'ın kanayan yarası Kaldırım işgaline Kızılcahamam Belediyesi tarafından çizgili önlem alındı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman ACAR bir sorunu daha çözmek için ilk adımı attı.Kaldırım işgaline çizgi çözüm oldu.

Vatandaşların kaldırımda daha rahat yürüyebilmesi, esnaflarımızın da hepsinin aynı ölçüde kaldırımda ürünlerini sergileyebilmeleri için zabıta ekipleri, geçtiğimiz günlerde kaldırım işgali yapan esnafları uyardı.

Kaldırımların yayalara ait olduğu, engelli ve bebek arabalı vatandaşların kaldırım işgalleri sebebiyle mağdur oldukları noktasında şikayetlere çözüm bulmak için, belediye başkanı Süleyman ACAR'ın talimatı ile  kaldırım sorununa son verecek bu uygulamanın kararı alındı.

Kızılcahamam Belediyesi Zabıta Müdürü Talip Yüce, “Kızılcahamam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte, ilçemiz genelindeki esnaflarımızı kaldırım işgali konusunda geçtiğimiz günlerde uyardık. Bu konuda vatandaşlarımızdan uzun zamandır şikayetler alıyoruz. Belediye Başkanımız Süleyman Acar ve yönetimimiz de bu konuda çok hassaslar. Onların da dediği gibi engelli vatandaşlarımız başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımız ve misafirlerimiz kaldırım işgalleri sebebiyle zor durumda kalıyorlar. Tabi bu denetimleri gerçekleştirirken esnaflarımızı da mağdur etmeden hareket ediyoruz.   Ayrıca esnaflarımıza, ürünlerinin üzerlerinde fiyat etiketinin olması gerektiği konusunda da bilgilendirme yaptık. Her dükkan 90 cm işgal edebilecek. Ekiplerimizce kaldırım işgalini engellemek için her dükkanın önüne şerit çekildi.  

Uyarılarımızı dikkate almayarak kaldırım işgaline devam eden ve fiyat etiketine uymayan iş yerleri hakkında 5326 sayılı kabahatler kanununa istinaden cezai işlem uygulayacağız. Vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için denetimlerimizi sürekli devam ettireceğiz." ifadelerine yer verdi.

Etiketler : Kaldırım - İşgaline - Çizgili - Çözüm - -
YORUMLAR
  • vatandaş   13-03-2020 08:20

    çizgiler doğru ve yerinde bir karar..peki belediyemiz temizlik yapmayı düşünüyor mu acaba

  • daha yapılması gereken önemli işler varken.   12-03-2020 08:28

    bu çözüm değil.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın