Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kahvehaneler 22 de kapanıyor
 • Facebook da Paylaş
Kahvehaneler 22 de kapanıyor
 • 20-11-2007
 • 19 yorum
 • 5672 okunma
İlçemizde turizm alanında yapılacak faaliyetlerin daha etkin bir şekilde denetlenebilmesi açısından Pansiyonculuk yaparak geçim sağlayan herkesin kayıt altına girmesi gerekiyor

Her ay yapılan ilçe istişare toplantısı Dilruba Restoran da yapıldı. Toplantıya İlçe Kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Adem Özbekler ile ilçemizde görev yapan sivil toplum örgütleri başkanları ile siyasi partilerin ilçe başkanları katıldı.

Toplantıda geçmiş dönemde alınan kararlar hatırlatılarak bu kararlar hakkında nasıl bir uygulama yapılmış gözden geçirildi ve önümüzdeki dönemde ilçeye neler yapabiliriz  bu konu tartışılarak bu bağlamda toplantıdan çıkan başlıklar ise söyle.

 

Kayıt altına giren pansiyonlar desteklenecek

İlçemizde turizm alanında yapılacak faaliyetlerin daha etkin bir şekilde denetlenebilmesi açısından Pansiyonculuk yaparak geçim sağlayan herkesin kayıt altına girmesi gerekiyor.BU bağlamda yapılan çalışmalarda belediyenin tespit ettiği rakamlara göre ilçede 300 aile pansiyonculuk yapıyor.Bunlardan Belediyeye müracaat ederek belge alanların sayısı 39 geri kalan pansiyoncular belge almaya yanaşmazken müşteri almada sıkıntı duymuyor.

Bu sebeple turizm derneği kendisine gelen müşterileri bundan böyle dernek ve Belediye’ye kayıt yaptırmış pansiyonculara yönlendirecek.Böylece pansiyonu belediye ve emniyet tarafından denetlenen pansiyonlar daha avantajlı bir konuma geçmiş olacak.

 

Esnafın Ürünleri etiketlemesi  ve önlük giymesi sağlanacak

Belediye Başkanı Adem Özbekler esnafımızın her geçen gün daha bilinçlendiğini ifade ederek dükkan ve vitrinler güzelleşiyor, yalnız bunları yaparken yapmadığımız eksiklerimizde bulunuyor.

Esnafımız önlük takmıyor ve dükkânda etiketleme yok müşteri vitrine baktığında içeri girmeden alacağı malın fiyatını görmesi gerekiyor. Bizde yapılan bir yanlış var almaya karar verdiğimiz bir malı içerde sorduktan veya baktıktan sonra fiyatı pahalıda bulsak almak zorunda kalıyoruz ayıp olur veya başka nedenlerle diğer bir sebep ise ilçemizde yemek fiyatları çok ucuz olmasına rağmen esnafımız inadına etiket takmıyor dedi.

 

İlçede yapılan Anket sonuçları iç açıcı değil

İlçemizde geçtiğimiz dönem Meslek lisesi tarafından misafirler ile yapılan anket sonuçları esnafımız açısından pek iç açıcı değil bu anketten çıkan sonuca göre ilçemiz dışardan gelen bir turist tarafından şöyle gözüküyor.

-         Kızılcahamam Pahalı

-         Esnaf mal satımında ısrarcı

-         Eğlenecek vakit geçirecek yer yok

-         Yönlendirme levhaları eksik

-         Trafik sorunu çok

İşte dışardan gelen gözüyle Kızılcahamam’ın durumu böyle bu durumu düzeltmek tabiki bizim elimizde

 

Kahveler Saat 22.00 de kapansın

Toplantıda diğer bir konu ise kahvehanelerin kapanma saatinin erkene alınması ve bu düşünce toplantıya katılan bütün taraflarca olumlu karşılandı.Bu yönde çalışma yapılmasına karar verilerek

Hiçbir işyerinin 19 – 20 saat çalışmadığı veya açık kalmadığı  ifade edilerek kahvehaneler sabah saat 7 den gece 24:00 e kadar açık olduğu bunun ise aileyi maddi ve manevi olarak etkilediği, çocukların babalarını çoğu zaman görmediği veya oların sorunları ile ilgilenmediği ifade edildi.

 

Öğrenciler içerisinde ciddi sorunlar var

 İlçe kaymakamı Bilal Çelik ise öğrenciler içerisinde ciddi sorunlar var,İleç olarak önlem almadığımız takdirde ilerde çok ciddi sıkıntılar doğurabilir diyerek ilçedeki idareci ve öğrenci velilerini uyardı.

Bu konuda öğrencilerin sosyal yönden daha aktif hale getirmek için Pazar İlköğretim Okulunun izcilere tahsis edilebileceği gündeme gelirken, diğer taraftan halk oyunları, tiyatro ve benzeri aktivitelerin daha sık yapılarak gençliğin dikkatinin bu yöne çekilmesi sağlanması gerektiği ifade edildi.

Etiketler : Kahvehaneler - 22 - de - kapanıyor -
YORUMLAR
 • misafir   04-12-2007 15:32

  biraz medeni düşünün saygılı olun efendi olsydınz buhale gelmezdiniz.ondan sonra 3 lig den düşürdüler diye oturup ağlıyorsunuz

 • MİSAFİR   04-12-2007 12:18

  SAYIN SERSERİ DİYE KENDİNİ HİTAP EDEN KİŞİ 3 LİG SİZ GİBİLERİN COŞKUN ÜNALIN YANINDAKİ KENDİNİ BİLMEZ KİŞİLER YÜZÜNDEN DÜŞTÜ.BENİM EŞİM MAÇ SEVEN KİŞİ AMA SİZLERİRİN SAYESİNDE ÇOCUKLRRIMI EŞİMİ GÖTÜREMİYORDUM BENİMDE KATKIM OLSUN İSTERDİM AMA BEN GİBİ DÜŞÜNENBİRSÜRÜ KİŞİ VAR.

 • SERSERİ   29-11-2007 23:18

  MİSAFİR SEN KİME SESLENİYORSUN YA YETKİLİ YÖNETİCİLER KENDİ 3.LİGDEKİ TAKIMIMIZI DÜŞÜRDÜLER ADAMLAR KONUŞMAK İÇİN ANKARAYA GİDEMEZLER YANİ SEN BOŞUNA KONUŞUYORSUN

 • Misafir   29-11-2007 13:32

  İlçede sosyal aktivite yapacak bişey yok. Ya şuan türkiye 2.ligde oynayan ankara takımlarından Türktelekomspor var ve seyircisi yok. Yetkililer kulüb yöneticileriyle konuşup maçlarını ilçemizde oynasalar... İlçemizinde bi takımı olur.

 • meçul   25-11-2007 22:09

  kızılcahamam ilçe kaymamakamını çok başarılı buluyorum gerçekten ilçemiz adına çok faydalı işler yapıyor SN:Bilal ÇELİĞİ ilça kaymamakamızı çalışmalarından dolayı kutluyorum başarılarının devamını diliyor gerçekten çok değerli bir insan kızılcahamam adına iiiii şeyler yapacağına inanınıyorum saygılar

 • yorumcu   24-11-2007 18:45

  aslanlar akıllı ol

 • bgs   24-11-2007 10:00

  internet cafe lerin tamamen kapatılması olmaz ama önceden bi uygulama vardı okul saatleri içersinde okul üni formalı öğrencilerin cafelere girmesi yasaktı. akşamları uygulanan 18 yaşsınırlmasını gündüz e getirile bilinir akşam ise bu yaş sınırlaması artırıla bilinir..

 • SEFA GÜRSOY   23-11-2007 14:54

  ÇOK GÜZEL ÇALIŞMA ALLAH RAZI OLSUN.YANLIZ İNTERNET KAFELERİNDE ORTAÖĞRETİM GENÇLERİMİZDE OKUL ÇIKIŞLARINDA YADA OKULDAN KAÇARAK İNTERNETLERDE VAKİT GEÇİRİYORLAR İNTERNET KAFELERDE AKŞAM ERKEN KAPATILABİLİR.YADA TEMELLİ KAPATILSIN.SAYGILARIMI SUNARIM.

 • arslanlar   23-11-2007 11:03

  vatandaş diyor ki ; kahvehaneler 22.00 de kapatılmasın,yoksa içki içerlermiş,yok ankara'ya gidip içer ve eğlenirmiş,ben o vatandaşa diyorumki sen önce iradene sahip olki,akşam evine adam gibi git ve çoluk cocuğunla ilgilen,daha güzel bir yaşantı olmazmı?ondan sonra yorum yap .

 • Ankaralı   23-11-2007 10:00

  Yazında "Kahvehaneler 2.00de kapansın" diye yazmışsınız. Sakın 22.00 olmasın....

 • serseri   23-11-2007 08:48

  ya diyosunuz ki kahvehaneler 22:00 de kapansın kapanması dogru da insan kızılcahamamda başka nasıl zaman geçirir ya önceden bir futbol takımımız vardı insanlar 1.2 saat line olsada maç izlemeye gidiyordu şimdide diyosunuz ki kahvehaneleri 22:00 kapatalım kahvehanelerin ne suçu var kızılcahamamın sosyal aktivite yeri yoksa ankaraya mı gidelim ..............!!!

 • cengiz ATASEVEN   21-11-2007 23:36

  BU ÇALIŞMA SANIRIM EMNİYET VE KAYMAKAMLIKLA VE BELEDİYE İLE OLAN OTRAKLAŞA YAPILAN BİR ÇALIŞMA TEBRİK EDERİM ALLAH RAZI OLSUN GENÇLERİMİZ BOŞA VAKİT GEÇİRMESİN YALNIZ; Sayın Başkan; Kızılcahamamın yollarının rezaletini bilmeyen yok inanın arabaya binmeye korkuyoruz ki arabamızı yaptıracak maddi gücümüzde yok siz başkansınız belki aracınız son model ama bizim araçlarımız bu yolda dagılıyor ayda bir amortisör degiştiriyoruz bize yazık degilmi emegimize,paramıza sizin yüzünüzden çolugumuzun çocugumuzun rızkını sanayiye yatırıyoruz bu berbat yollar benim sinirlerimi bozuyor her taraf çukur delik bu ne rezalet kızılcahamam ilçesinin geliri ankara genelinde en yüksek ilçelerden birir jeotermali var hamamı var yani sürekli nakit para dönüyor ama iş üretemiyor bu nasıl iş anlamadım biz Bu hafta başbakan kızlcahamam geliyor ve sorunlarımızı çözecegine inanarak kendisine danışmanlarına ve diger ankara milletvekillerine sorunlarımızı anlatacagız bu vurdumduymazlık nedir ne degildir çözüm getirmeye çalışacagız bu yollara hiç bir şey yapılımıyorsa kirmir çayından kum getirilip çukurlar doldurulur en azından halk magdur edilmez biz insanız ve insanca yaşamk isteriz vergimizi verir askerligimizi yapar ama insanca yaşamak isteriz seçimlere az kaldı hayırlısı ile bir olsada yollarımız düzelse arabalarımız kurtulsa ve her gün günaha girmesek Saygılarımla sayın başkan ve başkan yardımcıları ve diger yetkili avane unutmayın halkın hakkını vermezsen halkta oyunu vermez kim olursa olsun ister a parti ister b parti halk hizmet bekler ama bu kadarda vurdumduymazlık olmaz ayıptır günahtır milli servettir BİR AN ÖNCE YOLLARA VE TRAFİK ÇÖZÜMLERİNE ÇARE BULMANIZI İSTİYORUZ

 • vatandaş   21-11-2007 19:25

  kahvelerin saat 22 de kapatılması ınsanların lehıne degıl alehıne!! vatandas 24de kadar kahvede oturup kapanıncada evıne gıdıyor saat 22 de kapatılırsa bu adam bosluktan içki içip egosunu tatmın etmek için ankaraya cesıtlı eglenme merkezlerıne gıdecek ve alkollu sekılde araba surecek buda kazaya ve hayatını kaybetmesıne neden olacak bunları yasadıgım için biliyorum!!!! bılgınıze

 • AHMET KOKEN   21-11-2007 19:02

  HALKIMIZ HENUZ TURIZM KONUSUNDA BILINCSIZ.BELEDIYE VE MESLAK ODALARI SEMINERLER VERMELI.YAPILAN ANKET COK DOGRU. ANCAK NELER YAPILABILIR TARTISILIR.BELEDIYE PROFESYONEL TURIZMI BENIMSEMELI VE UYGULAMALI. ORNEK ISE BIZE COK YAKIN BIR ILCE OLAN BEYPAZARI.BIZIM COK DAHA FAZLA YONLERIMIZ VAR. BUNLAR DEGERLENDIRILMELI.YETKILERE SELAMLAR VE SAYGILARIMLA BOTTROP....

 • DURALİ GÜLLÜ   21-11-2007 17:54

  SAYIN KAYMAKAMIMIZ BİLAL ÇELİK,SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ ADEM ÖZBEKLER,VEDE DİĞER İLERİ GELEN BÜROKRATLARIMIZIN ALMIŞ OLDUĞU KARARLAR NETİCESİNDE ALI NAN KARARLARDAN,,KAHVEHANELERİN 2.00DE KAPATILMASI,MARKETLER VEDE PAZARLARDA, MANAVLARDA SATILAN MALLARIN ETİKETLENDİRİLMESİ,İLÇEMİZİN TURİZ ME YÖNELİK, İLÇE OLMASI SEBEBİYLE,İLÇEMİZ VEDE İLÇE İNSANLARIMIZIN İYİLİĞİ AÇISIN DAN SONDERECE OLUMLU OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.DİĞER BİR YANDANDA,İLÇEMİZDE TURİZMİN DAHA İYİ VEDE KALİTELİ OLMASI AÇISINDAN,PANSİYON SİSTEMİNİN DAHA KALİTELİ,MÜREVFEH OLARAK YAPILABİLMESİ İÇİN,SİZ BÜYÜKLERİMİZİN ALMIŞ OLDUĞU BU KARARI SON DERECE DESTEKLİYORUM. BUKARARLARIN ALINMASI İÇİN, ÖNCÜ OLMUŞ İSE,ALLAH RAZI OLSUN,İNŞALLAH SÖZDE KALMAZDA, BİRAN EVVEL UYGULAMAYA GEÇER,VATANDAŞ OLARAKDA, ÖZELLİKLEDE RAMAZAN AYLARINDA, TEKEL MADDESİ SATAN ESNAFIMIZI İÇİNDE, HARAM OLAN İÇKİ SATIŞININ RAMAZAN AYLARI İÇERİSİNDE,SATIŞINA YASAK GETİRİLMESİNİ İSTİYORUM. SAYGILARIMLA

 • eda   21-11-2007 12:13

  iyi güzelde esnaf konusunda buradaki en büyük görev esnaf odaları başkanlarına düşmektedir,acaba bu toplantılar yaklaşık bir yıldır yapılmaktaymış,acaba esnaf odaları üyelerini bir kez bir araya getiripte kendileriyle ilgili konuları,neler yapmaları gerektiğini görüştülermi,zannetmiyorum.ilçe turizminde en büyük gören onlara düşüyor.inşallah bundan sonrası iyi olur.

 • engelliler   21-11-2007 11:49

  dernek başkanımızdan zaman zaman dernekte yapılan toplantılarımızda öğrendiğimize göre ,ilçe yöneticilerimizle,sivil toplum kuruluşlarınun başkanları ve parti başkanlarının aylık olarak yapılan bu istişare toplantılarında ; ilçemiz turizmi için,gençlerimiz için insanların çalışabilir ve üretken bir hale gelebilmelerini sağlamak için nelerin yapılabileceğinin ortaya konduğu bu birliktelikte görüşülen,tartışılan ve ortak alınan kararların sonucunda yavaş yavaş ta olsa ilçemizde güzel şeylerin ortaya çıktığını görmekteyiz.ilçemizde yaşayan her birey üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirirse,her sorunların altından el birliği ile geleceğimizi ve ilçemiz için güzel işler olacağı kanaatindeyiz,herkese engelsiz ve sağlıklı yarınlar.

 • bgs.   21-11-2007 09:22

  ilçemizde anket yapılmış. eğlenecek vakit gecir3ecek yer yok diye bir sonuş çıkmış..gerçekten eğlenecek vakit gecirecek biryer yok..bi asyanın orada luna park bi yarış yapılan yer yapılmış. ondan başka bi yerde yok.. bide bu kahvelerin 22.00 de kapatılmasından çok internet cafelerin. denetilmesi yada daha erken kapatılması lazım. eğer öğrencileri ve gençleri döşünüyorsanız internet cafelere sınırlama getirmeniz gerekir gençler ve öğrenciler gece gec saatlere kadar cafede oturuyorlar..

 • Misafir   21-11-2007 00:52

  İlçede bi futbol takımı vardı onuda yok etttiniz....

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın