Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  JKBB olağan genel kurulu yapıldı.
  • Facebook da Paylaş
JKBB olağan genel kurulu yapıldı.
  • 13-06-2009
  • 2 yorum
  • 5522 okunma
2009 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği olağan genel kurulu Kızılcahamam Patalya otelde yapıldı. Birlik başkanlığına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci seçildi

2009 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği olağan genel kurulu Kızılcahamam Patalya otelde yapıldı. Birlik başkanlığına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci seçildi.

1997 yılında dönemin Kızılcahamam Belediye Başkanı Yaşar Yıldırım tarafından kurulan Jeotermal Kaynaklı belediyeler birliği başkanlığını 1997–1999 Yaşar Yıldırım, 1999–2004 Salih Öztürk, 2004–2009 Adem Özbekler tarafından yapıldı.

 

41 üye belediyesi ve 90 delegesi olan birliğin bugün yapılan olağan genel kuruluna 56 delege katıldı. Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci birlik başkanlığına aday oldu genel kurulda yapılan seçimde 35 delegenin oyunu alan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğinin yeni başkanı olurken Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal 21 oyda kaldı.

 

Seçim sonrasında kızılcahamamhaber muhabirine bir açıklama yapan Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal şunları söyledi. “Anladığım kadarı ile Ak Parti genel merkezi talimat vermiş bunu daha önce belediyeler birliği seçiminde Aytaç Durak olayında da gördük çoğunluk oldukları yerde böyle bir karar almışlar bu tür seçimlerde siyasi birliktelik olursa yanlış olur bu birliğin içerisinde her partiden üye olduğu için böyle kararlar birliğe zarar verir önemli olan atıl durumda olan birliği daha aktif hale getirmek önemli diyerek yeni seçilen başkana hayırlı olması dileklerini iletti.

 

Jeotermal kaynaklı belediyeler birliğinin yeni başkanı olan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı açıklamada şunları söyledi.” Öncelikle seçimin hayırlı olmasını diliyorum jeotermal kaynaklarımız bizim için belediyeler açısından çok önemli kaynaklar bu kaynaklar daha rantabıl ve verimli kullanılabilir bu amaçla kurulmuş birliğin bu seçimle birlikte daha enerjik bir birlik olacağına inanıyorum inşallah hedefimiz birliğimize bağlı belediyeler ile birlikte jeotermal kaynaklarımızla neler yapabiliriz, yasal mevzuatlarımız kanun ve yönetmelikler konusunda birlikte hareket edebilmek amaç ve gayemiz bu, bundan önceki Başkanlarımıza da teşekkür ediyorum İnşallah Jeotermal kaynaklı belediyeler bundan sonra daha aile içerisinde olan bir birlik haline gelecek amacımız ve gayemiz bu dedi.

Birliğin siyasi bir yapısının olmaması gerektiğini de belirten başkan Yaşar Bahçeci bütün belediyeler hangi partiden olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekiyor bizim buna inancımız tam dedi.

Etiketler : JKBB - olağan - genel - kurulu - yapıldı. -
YORUMLAR
  • Rıfat AKAR Bey'e   15-06-2009 09:58

    Bazı yorumculur bakıyorum da hiçbirşeyden memnun olmuyorlar.. Yapılan hizmetlere rağmen eleştiri yağdırıyorlar. Şimdiye kadar bu siyaset yüzünden çok şeyler kaybettik. sayın rıfat bey.. Ben siyasilerin bu tür ufak hesaplarla uğramasından yana değilim. Hizmetse hep birlikte yapılması uygun olur diye düşünüyorum. Ama bizim siyasiler küçük hesaplarla uğraşadursunlar. Kızılcahamamam DEVLET HASTANESİ'nde bir çocuk doktoru problemi var bunu aylardır çözmeye hiç niyetleri yok.. bunlarla uğraşalım o belediye başkanı olmuş. bu şu pardiden laflarını bırakalım bunlar boş işler.. İnsanlar için önemli unsurlardan biri olan bilhassa çocuklarımızın tedavisi için bir çocuk doktoruna ihtiyaç var bu promlemi çözün.... Saygılar..

  • M.Rıfat AKAR   13-06-2009 19:57

    Uzun zamandır ilçemiz belediye başkanlarının temsil ettiği birlik başkanlığının yine ilçemizde kalması samimi arzumuzdu. Ancak seçim sonucunu da saygıyla karşılamak durumundayız. Sayın Belediye Başkanımız Coşkun ÜNAL'ın ifadelerini ise pek makul bulmadığımı belirtmek durumundayım. Acaba çoğunluğu sağlayan MHP ya da diğer partilerden bir başkası olmuş olsaydı kendi adayından başkasına oy verirler miydi? Bu soruya hiç kimse "EVET" cevabı veremez. Hatta ve hatta bunun çok yakın geçmişte örnekleri de var. Ankara İl Genel Meclis Üyeliği Başkanlığına AKP'den aday olan Kızılcahamamlı Ahmet ARSLANOĞLU'na yine Kızılcahamamlı MHP İl Genel Meclis Üyesi Erdoğan YILDIRIM oy vermemiştir. Bu durumda da yadırganacak bir şey yoktur. Demokraside illa da bu ona oy vermelidir gibi bir anlayış olamaz. Saygılarımla...

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın