Ana Sayfa  /    /  İsrail'im hedefi İslamı cihad
  • Facebook da Paylaş
İsrail'im hedefi İslamı cihad
  • 31-01-2007
  • 0 yorum
  • 5439 okunma
Eylat'ta önceki gün düzenlenen intihar saldırısında 3 kişinin ölmesinin ardından, İsrail ordusu, İslami Cihad'ı hedef alacak
Eylat'ta önceki gün düzenlenen intihar saldırısında 3 kişinin ölmesinin ardından, İsrail ordusu, Gazze'de İslami Cihad'ı ve altyapısını hedef alacak.

Haaretz gazetesi, dün akşam Başbakan Ehud Olmert başkanlığında yapılan güvenlikle ilgili istişarelerin ardından hükümetin, Gazze Şeridi'nde karşılıklı uygulanan ateşkesin devam ettirilmesini benimsemesine rağmen, İslami Cihad hedeflerinin vurulması kararını verdiği bildirdi.

İslami Cihad, Eylat'taki intihar saldırısının sorumluluğunu üstlenen 3 Filistinli gruptan biri olmuştu. Saldırının sorumluluğunu, İslami Cihad'ın El Kuds Tugayları yanı sıra El Fetih'in El Aksa Şehitleri Tugayı ve ismi yeni yeni duyulmaya başlayan "Müminler Ordusu" ortaklaşa üstlenmişti.

Olmert başkanlığındaki dün akşamki toplantıya Savunma Bakanı Amir Peretz, İç Güvenlik Bakanı Avi Dichter, Genelkurmay Başkanı Dan Halutz, İç Güvenlik Servisi Şin Bet'in Başkanı Yuval Diskin ile diğer üst düzey güvenlik birimleri yetkilileri katıldı.

Haaretz'in Kudüs'teki hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberde, toplantıya katılanların hepsi, Filistin Yönetimi'ndeki genel duruma, El Fetih ile Hamas arasındaki mücadeleye dikkat çekti ve İsrail'in, savaşan tarafları kendisine karşı birleştirmekte bir çıkarı bulunmadığını belirtti. Bu koşullarda, İsrail'in kapsamlı bir harekatla ateşkesi bozmak istemediği de vurgulandı. El Fetih ile Hamas, önceki gece ateşkese varmıştı.

Ancak Hamas hükümetinin işbaşına gelmesi, İçişleri Bakanlığının kendisine bağlı bir ordu oluşturmasıyla başlayan iki taraf arasındaki çatışmalar, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın seçimlere gideceğini açıklamasıyla hız kazanmış, çatışmalarda daha önce birçok kez ateşkese varılmış ve hemen hepsi çok kısa süreli olmuştu..
Etiketler : İsrail'im - hedefi - İslamı - cihad -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın