Ana Sayfa  /  Gezelim Görelim  /  Işık Dağı, Karagöl ve zorlu şelalesi../..Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Işık Dağı, Karagöl ve zorlu şelalesi../..Foto Galeri
 • 22-05-2010
 • 10 yorum
 • 5510 okunma
Kızılcahamamlı olup ta Kızılcahamam’ın güzelliklerini ne kadar tanıyoruz? Diye kendimize sorduğumuz soruya cevap bulabilmek için hafta sonları ayda en iki kez kızılcahamamhaber olarak düzenlediğimiz doğa yürüyüşünde geçtiğimiz hafta rotamızı Işık Dağı, Salın Yaylası

Kızılcahamamlı olup ta Kızılcahamam’ın güzelliklerini ne kadar tanıyoruz? Diye kendimize sorduğumuz soruya cevap bulabilmek için hafta sonları ayda en iki kez kızılcahamamhaber olarak düzenlediğimiz doğa yürüyüşünde geçtiğimiz hafta rotamızı Işık Dağı, Salın Yaylası, Karagöl ve ilk kez keşfettiğimiz muhteşem güzelliği ile Zorlu şelalesine kadar yaklaşık 12-15 km arasında sağlıklı bir o kadarda keyifli bir yürüyüş yaptık.

 

Kızılcahamamhaberin Atatürk parkı karşısındaki bürosundan sabah 08.30 da buluştuk burada kısa bir alışverişin ardından gerçek bir doğa dostu liderimiz Endüstri meslek Lisesi Müdürü Bayram Arslanoğlu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Mehmet Gürsoy, Mustafa Ünal, Anadolu Lisesi Müdürü Zekayi Tekin, Endüstri Meslek Lisesinde öğretmen Osman Gökalp, Mecit Bal ve Mustafa Özdemir den oluşan ekip ışık dağına doğru yola çıktık.

 

Sabah kahvaltısını yukarı Çanlı köyü soğuksu tesislerinde yaptıktan sonra ışık dağı zirvesine doğru yola koyulduk ışık yaylası civarında aracımızı park ettikten sonra başladığımız yürüyüşte öğleye doğru ışık dağı zirvesine ulaştık. Manzara gerçekten muhteşemdi havanın biraz puslu oluşu fotoğraflarımızın kalitesini düşürse de gördüklerimiz bizi fazlası ile memnun etti. Doğada gördüğümüz güzellikleri fotoğraflar sayesinde sizlere gösterme şansımız var ama keşke doğanın salgıladığı o mis gibi kokuyu da hissettirme şansımız olsaydı ama maalesef bunu hissetmek için doğa yürüyüşüne katılmanız lazım.

 

Işık dağı zirvesinden çok dik ve tehlikeli direk dağlık alanın içerisinden salın yaylasının hemen yanından ormanlık bir alandan Karagöle kadar yürüdükten sonra saat 13:00 civarında gölün hemen kenarında mola verdik burada öğle yemeğinin ardından ilk kez keşfedeceğimiz zorlu şelalesini görmek için Karagöl ün güney tarafından dereye kadar çok dik bir yokuştan çaya indik.

Gerçekten tehlikeli ve güzel bir vadiyi kullanarak yaklaşık bir iki km çayın bir oyanı bir bu yanı ilerleyerek Zorlu şelaleye kadar geldik. Fakat şelaleye inmek gerçekten tehlikeli çok yüksek ve sarp kayalıklarla çevrili olan bu şelaleye inmek hiçte kolay olmadı biraz mücadele verdik ama sonunda indik manzara gerçekten çok güzeldi ama bizde yorgunluktan bir hal olmuştuk buz gibi suya girip dinlenmek ve serinlemekten başka bir yol yoktu aşağıya inen arkadaşlarla bizde de bunu yaptık, su yorgunluğumuzu alıp götürdü. Gerçek ve doğal bir jakuzi gibi su öyle güzel oldu ki doğrusu şelaleyi görmek için verdiğimiz zorlu ve zahmetli bir yolculuğa değdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Etiketler : Işık - Dağı - - Karagöl - ve - zorlu - şelalesi../..Foto - Galeri -
YORUMLAR
 • Murat BORA    19-07-2011 14:56

  Arkadaşlar güzel bir etkinlik olmuş bizde yaptık.Yalnız şelalenin adı zorlu değil Kanlı Göl Şelalesidir.Salın köyü sakini olarak düzeltmek isterim.

 • vedat   08-02-2011 10:29

  abilerim arkadaşlarım sizleri doğa ile iç içe görünce imrendim.inan ekibe dahil olmak isterim.

 • ali altun   30-05-2010 18:03

  abi sağol bu güzellikleri bizlere sundugun için" karagöl ile salın yaylası "arasında devasa bir çam agacınıda bu fotografların arasında görmek isterdim

 • hakan   26-05-2010 00:00

  paylaşım için tşk emege saygı

 • mustafa keleş   24-05-2010 23:47

  tşkler mustafa iyi iş çıkartıyorsun senden ricam ekibi coğalt gençliği kurtar spora alıştır .sağlam kafa sağlam vucutta olur.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

 • mustafa sarı   23-05-2010 15:44

  sayın editörüm çok teşekkürler bu güzellikleri paylaştığın için

 • dılek ozdemır   23-05-2010 14:10

  tabiat harikası olan bu yerlerimizi görmenizi tavsiye ederım.doğa harıkası yerlerimiz

 • Has Ankaralı   23-05-2010 11:12

  Ben de orada olmak isterdim...

 • aliihsan çalıkıranoğlu   23-05-2010 10:24

  mustafa bey dikkat et üşütürsün orası ışık dağı daha suya girilmez.........

 • mitat alemdar   23-05-2010 07:21

  okadar yol yürünürmü be hic akıl yok

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın