Ana Sayfa  /  Okullarımız  /  İmam Hatip okumada birinciliği bırakmıyor.
 • Facebook da Paylaş
İmam Hatip okumada birinciliği bırakmıyor.
 • 10-12-2009
 • 8 yorum
 • 8572 okunma
Server Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın tarafından düzenlenen Kitap Okumayı Sevdirme ve Özendirme yarışmasında kızılcahamam imam hatip lisesinin 10 öğrencisi derece aldı.

İlimizde faaliyet gösteren Server Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın faaliyetlerinden birisi de “Kitap Okumayı Sevdirme ve Özendirme” çalışmalarıdır. Bu faaliyet,  her yıl Haziran ayı sonunda Millî Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla,  Ankara’daki tüm ortaöğretim ve ilköğretim okullarına yarışma duyurulmaktadır. Eğitim ve öğretim yılı sonunda takdir ve teşekkür belgesi alan ve belgesinin bir suretini Vakfa teslim eden 500 öğrenciye,  okunmasında büyük yarar görülen Türk ve dünya klâsiklerinin yer aldığı eserlerden 3 kitaptan oluşan kitap seti hediye edilmektedir.

            Yaz döneminde sözü edilen üç kitabı okuyan ve özetini Vakıf merkezine teslim eden öğrencilerin özetleri seçici kurul tarafından değerlendirilmekte ve 10 öğrenciye burs 40 öğrenciye de Teşekkür Belgesi ve bir defaya mahsus harçlık verilmektedir.

            2008/2009 öğretim yılında da Takdir-Teşekkür Belgesi (Burs ve harçlık ödülü) almaya hak kazananların ödül töreni bu yıl 05/12/2009 Cumartesi günü Kızılay’daki Vakıf merkezinde gerçekleşti.

            Ödül töreninde Yönetim Kurulu üye ve yöneticilerinden Ersönmez YARBAY ve Ahmet ÖZEN ile Ankara İş Adamları Derneği Hüdaverdi ÇAKIR beyefendiler okumanın, okuduğunu anlamanın daha da önemlisi anladığının yazılmasının önemine yönelik etkili konuşmalar yaptılar.

            Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde salonda dikkat çeken bir gelişme vardı.  Bunların en önemlisi dağıtılan 50 ödülden en büyük payı, eğitim ve öğretimlerini Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinde sürdüren öğrencilerin almış olması idi. Öğrenciler ödüllerini Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Başmüfettişi Nevzat USTAOĞLU’ nun elinden aldılar. Peş peşe 10 Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencisinin kürsüye çağrılması, “acaba?” sorularını akla getirdi. Vakıf yöneticileri bu okulun çok ödül almasının sebebinin yarışmaya çok öğrenci ile katılmasından kaynaklandığını velilere ve salonda bulunan davetlilere açıklamak zorunda kaldılar.

            42 öğrenci ile yarışmaya katılan Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinin bu başarısı hemşerimiz iş adamı Hüdaverdi ÇAKIR’ı da oldukça mutlu etti. Hüdaverdi Bey’in mutluluğu ödül alan öğrenciler ve okul idarecileri ile çektirdiği fotoğrafta yüzüne yansıdı.

            Okuduğu üç kitabı en iyi özetleyen ve değerlendiren Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinin 10 öğrencisinin isimleri:

 

1.      Asuman ARSLAN

2.      Hilal DUMAN

3.      Gamze YANAR

4.      Havva YILMAZ

5.      Esra YAVUZ

6.      Fatma YILMAZ

7.      Ervanur KOCA

8.      Emine TOKLUOĞLU

9.      Elif YILMAZ

10. Nuray AKTAŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
 • napacan ismi    19-12-2009 12:29

  bu yarışma ne zamandı vardı zatennn İMAM - HATİP işte her zaman kendisinin özelliğini gösterio....

 • boşverin ismimi fikirlerim bilinsin...   13-12-2009 21:04

  Böyle güzel başarılarımızla okulumuza ve emeği geçenlere borcumuzu çok ama çok az da olsa hafifletebiliyorsak ne mutlu bizlere... Sana minnettarım okulum. İyi ki hayatımın en güzel yıllarını, gençlik senelerimi sende geçiriyorum imam hatibim.. Sen herkese nasip olmayacak bir okulsun, bana nasip oldun ya şükürler olsun rabbime binler ve yüzbinlerce... Senin adını her yerde, en güzel şekilde duyurmak da benim hedefimdir okulum; seni güzel yerlerde daha çoook anacağım, andıracağım. Sen en güzelsin, en güzele de layık olansın güzeller güzeli okulum...

 • Rüveyda    13-12-2009 20:42

  Bizleri tebrik etme nezaketinde bulunan değerli kızılcahamamhaber takipçilerine teşekkür ediyoruz. Okulumuzun böyle güzel faaliyetlerde adının sıkça duyuluyor olması gerçekten gurur verici. Fakat bazı yorumlardaki tebriklerin arasına sıkıştırılmış 'tölerans' gibi hoş olmayan ifadeler gerçekten üzücü ve nahoş olmuş. Böyle anlayacaklar olabileceği düşünülürse diye de haber yetkilileri bunun detaylarını, böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını, olamayacağını yukarıda açıklamışlar. Haberi doğru okumadan yanlış anlaşılmaya mahal verecek yorumlar yazılması gerçekten çirkin olmuş. Hem ben ödül törenini izlemiş biri olarak böyle bir şeyin kesinlikle olmadığına şahit oldum. Orada Kızılcahamam İ-H-L nin yanısıra Ankara'daki değişik okullardan da ödül alan öğrenciler oldu. Bu da bu yarışmanın bütün okullara haber verildiğinin, Ankara geneli bir yarışma olduğunun anlaşılmasında yeterli olacaktır sanıyorum. Selametle...

 • ÖĞRENCİ   11-12-2009 16:08

  Öncelikle Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencilerini bu başarılarında dolayı tebrik ediyorum. Resimlerin arasında niçin bir tane erkek-herif yok çok merak ediyorum. Acaba Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinde ERKEK!** öğrenci yokmu???? Yoksa onlar kitap okumuyorlarmı???? Hem Çok merak ettim Hemde çoook üzüldüm bir erkek öğrenci olarak .Yoksa kızları tebrik ediyorum. ama çook kıskandım. kendime ve erkekk öğrencilere sinir oldummmm.

 • VEYSEL ÖZTÜRK   11-12-2009 11:35

  Gençlerimizi yürekten kutluyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun...

 • SELİM   11-12-2009 08:03

  öncelikle imam hatip lisesini kutluyorum. başarı alkışlanmalı. lakin bizim bulunduğumuz okullara bu şekilde bir resmi yazı ulaşmadı diye biliyorum. 10 imam hatiplinin yanında 20 de diğer okul öğrencileri olsaydı şık olmazmıydı.)) bana kalırsa imam hatip lisesi bu konuyla ilgili olarak çok küçücükte olsa biraz töleranslı davranılmış. )) acaba yazılar okullara geldi de idareciler öğrencileremi duyurmadı araştırılması lazım. rıfkı kardeş . ama gelmemişde olabilir bence....

 • isimsiz   11-12-2009 07:43

  kızların başarısı hiç erkek yok :))

 • Rıfkı   11-12-2009 00:53

  İlçemizin İmam Hatip Lisesi'nin bu başarıyı göstermesi beni sevindirdi.Ama dikkatini çekmek istediğim bir nokta var.Niçin Belirlenen üç kitap?Ve neye göre belirleniyor? Milli eğitim müdürlüğünün desteklediği bir konuda niye kitapları kendisi belirlemiyor.Ayrıca lise öğrencisi olarak her dönem taktir almam rağmen ben niye böyle bir yarışmayı duymadım? Sayın haber sitesi yönetiminin bu konulara da haberinde yer vermesi güzel olmaz mıydı? herkesin gördüğünü duyduğunu değil de öğrenmek istediklerimizin haberinin yapılması daha ilgi çekici ve yararlanılır olmaz mı?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın