Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İlim Yayma Cemiyeti Kurban'da Bağışlarınızı Bekliyor
  • Facebook da Paylaş
İlim Yayma Cemiyeti Kurban'da Bağışlarınızı Bekliyor
  • 30-08-2017
  • 0 yorum
  • 5723 okunma
İlim Yayma Cemiyeti Kızılcahamam Şubesi kurban, Kurban Payı, deri ve büyükbaş kellesi bağışlarınızı bekliyor

Kurban Bayramında Kızılcahamam'da 8 ev ve yaklaşık 80 öğrencinin barındığı İlim Yayma evlerinde kalan öğrenciler yararına kurban,pay, büyükbaş kurban derisi ve kellesi bağışı toplama seferberliği bu sene de devam ediyor.

İlim yayma cemiyeti başkanı Arslan Koca yaptığı açıklamada "Kızılcahamam'da ilim yayma cemiyeti olarak 8 ev ve 80 öğrenciyi okutuyoruz, onların barınma ve yemek iaşelerini karşılıyoruz,bunu hayırsever halkımızın vermiş olduğu yardımlarla karşılıyoruz, bir kısmınıda durumu iyi olan öğrenci velilerimizden alıyoruz. İşte cemiyet olarak Kurban ve Ramazan bayramlarında vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz, Kurban bayramında da Hayırsever halkımızın bizleri bu konuda yalnız bırakmayacağını umuyor, şimdiden yüce Allah'tan, kurbanlarını ve hayırlarını kabul etmesini diliyoruz.

NOT: Bağış toplama yeri: Yabanabat Camii altı İlim Yayma Cemiyeti (Bayram süresince) 

İrtibat Telefonları: 0505 474 92 04 - 0554 396 02 53 - 0506 532 64 58 - 0545 676 06 01

 

Kızılcahamam İlim Yayma Cemiyeti olarak vekaletle kurban kesimi çalışması yapılacaktır. Bir hisse bedeli “800 TL” olarak belirlenmiştir. Kurban kesim organizasyonumuz İlim Yayma Cemiyeti Kızılcahamam Şubesi ile KİMDER Kızılcahamam İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği ile birlikte yapılacaktır.

Kurbanlarımızın tamamı ilçemizde ve yerli hayvanlardan kesilecektir. Kurbanlar, oluşturulan komisyon tarafından kurbanlık vasfına uygun olup olmadığına titizlikle dikkat edilerek satın alınır. Kesim esnasında derneğimize bağışta bulunmuş olan bağışçılarımızın isimleri tek tek okunur, kasaplara vekâletleri verilir, sonra kesimi yapılır. 
Elde edilen kurban etleri Kızılcahamam İlim Yayma’ya bağlı evlerde kalan öğrencilerin yemek ihtiyaçlarında kullanılacaktır.

Ayrıca evlerimizde kalan öğrenciler yararına kurban,pay, büyükbaş kurban derisi ve kellesi bağışı toplama seferberliği bu sene de devam edecektir.
Hayırsever halkımızın bizleri bu konuda yalnız bırakmayacağını umar, şimdiden yüce Allah'tan, kurbanlarını ve hayırlarını kabul etmesini dileriz..

 
eta saat
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın