Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İlçede hafta sonu yapılan düğünler../..Video
 • Facebook da Paylaş
İlçede hafta sonu yapılan düğünler../..Video
 • 17-08-2008
 • 12 yorum
 • 5550 okunma
Kızılcahamam yaz olunca hafta sonuna sığmayan düğünler gecenin geç saatlerine kadar devam ederken hafta içi düğünlerde başladı.İşte ilçemizde yapılan düğünlerden görüntüler

Havaların ısınması ile birlikte başlayan düğünler yaz boyu hız kesmeden devam ediyor. Kızılcahamam’da bulunan Saray düğün salonunun yıkılması ve düğün yoğunluğunun artması sebebi ile Belediye Düğün Salonu ve kazanda yoğun olarak yapılan düğünler bazı haftalarda 7-8 i bulabiliyor.

Gençlerin yuva kurmak için düzenlediği bu törene verilen isme günümüzde düğün deniyor. Kızılcahamamhaber olarak bizde hafta sonu yapılan ve bizim gidebildiğimiz birkaç düğünden sizlere görüntüler sunalım istedik.

Birinci görüntümüz ilçemiz esnaflık yapan Acar kuaförün sahibi Serkan Acar, İkinci düğünümüz Akdoğan Köyü Eski Muhtarı Hayrun Özdemir’in kızının köyde yapılan düğünü, üçüncü düğün ise Hasan Şahin’in bunun haricinde yine ilçemizde esnaflık yapan Ali Barunun oğlu Mustafa Barun ve ismini bilmediğimiz birçok düğün oldu.

Kızılcahamamhaber olarak evlenen çiftlere hayat boyu mutluluklar diliyoruz.

 

 

YORUMLAR
 • topal hikmetin torunu ali   09-05-2009 23:29

  hayırlı uğurlu olsun tüm akdoğanlı bekarların başına hayrun dayımın olduğu yerde her şey güzel olur

 • akdoganli   25-08-2008 20:52

  walla bız sılah atılsın dıye yaptık koyumuzde sehırın ıcınde yapmasını bılmıoyormuyduk cokta gusel oldu kazasız belasız

 • şevval uslu   24-08-2008 13:27

  herkesın eglenmeye hakkı vardır ama ne anlama gelıyo bu anlamsız sılahla gokyuzune ates etmeler ne kadar sacma ve anlamsız olduğunu bılıyoruz ya orada bırıne gelse bızım halkımız ancak bırıne bı sey olunca vaz gecer boyle sacma hareketlerden bu kadar sorumsuzluk gormedım.

 • ALİ BABA   23-08-2008 22:46

  Oğlumla kızıma mutluluklar dilerim düğün harikaydı bize tav olan çok akdoğanlılar...

 • Duran   21-08-2008 13:31

  Düğünlerde ateşli silah kullanmak nedir? Olayın iki yönü vardır: 1. Bu olgu tam bir ortadoğululuktur. Yani medeniyet (kültür) seviyesinde geri kalmışlığın göstergesidir. Özellikle daha doğuya doğru gittiğimizde daha büyük silahlarla bu gösterilerin yapıldığına tanık oluyoruz. Mesela bizim Güneydoğumuzdaki vatandaşlarımız düğünlerinde keleş kullanıyorlar. Hele Irak gibi ülkelerde makinalı filan kullanıyorlar. Yani ilkelliğin ve geri kalmışlığın artışına paralel olarak düğünlerde silah kalitesi de artıyor. Batıya doğru geldikçe küçük tabancalar veya kurusıkılar kullanılıyor. Türkiye sınırlarını geçip batı ülkelerine doğru gittikçe düğünlerde silah kullanmak hayal bile edilmeyecek bir şey... 2. Psikolojik (ya da patolojik) bir olgu: Bu işi yapanlar genellikle kişilik gelişiminde az veya çok sorun olan insanlar. Silahla kendilerini ispata çalışımaktan başka bir şey değildir. Düğün eğlence ve şenlik demektir. Böylesine bir ortamda yaralayıcı/öldürücü aletlerle gösteri yapılmasına başka ne anlam verilebilir?

 • adnanSOYSAL   20-08-2008 20:04

  SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ ÇALIŞMALARINDABAŞARILAR DİLERİZ HANGİ BELEDİYE BAŞKANI KÖY CENAZELERİNE VE ŞENLİKLERİNE KATILDI HANGİ BELEDİYE BAŞKANIYLA SOHBET İMKANLARI OLDU HANGİ BELEDİYE BAŞKANLARI HALKIYLA KAYNAŞI YORDU HANGİ BELEDİYE BAŞKANININ YANINA RANDEVİSİZ GİRDİNİZ HANGİ BELEDİYE BAŞKANI AYRIM YAPMADAN CENAZELERE OTOBÜS GÖNDERDİ SAYIN ADEM ÖZBEKLER BEYE BİRDAHAKİ SEÇİMLERDE BAŞARILARINI DİLERİZ ANKARADAN BİR HEMŞERİMİZ OLARAK DESTEKLERİMİZİ HİÇ BİRZAMAN ESİRGE MEYECEGİZ

 • ÖZLEM   19-08-2008 16:11

  BEN HAYRUN ÖZDEMİRİN YİYENİYİM KINAMIZ GERÇEKTEN HARİKAYDI YİNE AKDOĞANA YAKIŞAN BİR KINAYDI BURAK VE MÜNEVVER YİYENİMEDE ÖMÜRLERİ BOYUNCA MUTLULUKLAR DİLERİM ALLAH MUHABBETLERİNİ ARTIRSIN

 • akdoğanlı   19-08-2008 14:41

  Bizde silahların ne kadar kötü bişey olduğunu biliyoruz.ama kimseye laf anlatamıyoruz.herşeye rağmen kına da düğünde çok güzeldi.

 • k.hamamlı   19-08-2008 12:11

  televizyonlar gösteriyor gazeteler yazıyor düğünlerde silahla vurulub ölenleri yada yaralananları daha ders almıyoruz.ne oluyor havaya bir jarjörü boşaltınca başınız göğemi eriyor unutmayın o düğünlerde sizinde cocuklarınız oluyor.site editörü arkadaş lütfen kaldır bu videoyu kötü örnek genclere silahın düğünde neşeden de atılsa şakası yok siz bunu haber yapacağınıza düğün tanıtımı yapıyozunuz.

 • Aydın   19-08-2008 11:02

  Darısı başımıza........

 • celebi   18-08-2008 22:53

  allah bi yastıkta kocatsın

 • hilmi   18-08-2008 19:28

  ben hayrunun oğlu hilmi kınamız çok güzel oldu darısı bekarların başına ANKARAGÜCÜ 1910

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın