Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İlçe Tarım Müdürü Ümit Alkoç, Başkanı Ziyaret Etti
  • Facebook da Paylaş
İlçe Tarım Müdürü Ümit Alkoç, Başkanı Ziyaret Etti
  • 02-01-2020
  • 1 yorum
  • 3031 okunma
Kızılcahamam İlçe Tarım Müdürü Ümit Alkoç öncülüğünde Özbal Bazlama İşletmecisi Necla Özgen sebze ve meyvelerden elde edilen bileşenlerden mor bazlama üretti.

Kızılcahamam İlçe Tarım Müdürü Ümit Alkoç, Özbal Bazlama İşletmecisi Necla Özgen ile birlikte, Belediye Başkanı Süleyman Acar’ı makamında ziyaret ederek üretilen mor bazlama hakkında bilgi verdiler.

Mor Bazlamanın Özelliği; Türkiye’de ilk defa Kızılcahamam’da üretilen mor bazlamanın içeriği sebze ve meyvelerden elde edilen bileşenlerden oluşuyor. Bu bileşenler antosiyaninler olarak bilinmekte ve sağlığımıza birçok faydası bulunmakta. Antosiyaninler güçlü bir antioksidan kaynağı. Mor bazlama düşük glisemik indekse sahiptir. Kan şekerini ani yükseltmemesi ve hipoglisemi ataklarına engel olması nedeniyle de şeker hastaları için de tavsiye ediliyor.

Belediye Başkanı Süleyman Acar, bazlama diyarı olarak bilinen Kızılcahamam için bazlama sektörüne değişik bir soluk katacak olan mor bazlama üretimi ve ziyaretlerinden dolayı Ümit Alkoç ve Necla Özgen’e teşekkür etti. Başkan Acar “Kızılcahamam olarak her zaman yeniliklere açık bir ilçeyiz. Bu ve bunun gibi ilerleyen zamanlarda da değişik alanlarda bir çok yenilikler olmasını ümit ediyorum. Mor bazlama ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler : İlçe - Tarım - Müdürü - Ümit - Alkoç - - Başkanı - Ziyaret - Etti -
YORUMLAR
  • Hasan yalçın   04-01-2020 11:08

    BEN 50 YASINDAYIM NE BÜYÜK ANNELERİMDEN NE DE ANNEMDEN VE DİĞER BÜYÜK İNSANLARDAN MOR BAZLAMA GÖRMEDİM DUYMADIM MARKA OLAN BAZLAMAMIZI AYAĞA DÜŞÜRMEYİN

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın