Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İlçe Sağlık Müdürlüğü ilçedeki Okullara Ruh Sağlığı Semineri Verdi
  • Facebook da Paylaş
İlçe Sağlık Müdürlüğü ilçedeki Okullara Ruh Sağlığı Semineri Verdi
  • 26-10-2018
  • 0 yorum
  • 6075 okunma
Kızılcahamam İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan okullara ruh sağlığı semineri verildi.
Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu bu yılki teması "Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı" olarak belirlenmiştir. Tema kapsamında yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla kızılcahamamda bulunan 8 lisede 631 öğrenciye İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘’Psikolojik Dayanıklılık’’ konusunda seminerler gerçekleşirildi.
 
Yetişkin olma yolunda ilerlerken; günlük hayat zorlukları ve beklenmedik durumlar karşında psikolojik dayanıklılığın gerekli olduğu vurgulanarak, Psikolojik dayanıklılık arttırma teknikleri hakkında bilgi verildi.            
Seminer sonrasında tarihte başarılı olmuş bilim adamlarının hayatlarını ve başarı öykülerini anlatan video gösterisi sunuldu. 
 
Gençlere devlet başkanı olan  liderlerin 30 dan fazla  danışmanlarının olduğu, Güçlü İnsanlar yerinde ve uygun kişilerden destek aldığı, Hemen hemen her konuşmalarını konuyla ilgili danışmanlarına danıştıkları, yardım almanın zayıflık olmadığı ve  ruh sağlığı konularında danışabilecekleri sağlık kuruluşları hakkında bilgi verilerek etkinlik sonlandırıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın