Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız okuma yazma kurslarını ziyaret etti
  • Facebook da Paylaş
İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız okuma yazma kurslarını ziyaret etti
  • 16-04-2018
  • 1 yorum
  • 5769 okunma
Kızılcahamam'da ve köylerinde birçok okuma yaz kursu açıldı. Kurslara bayanlar yoğun ilgi gösteriyor

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, okuma yazma seferberliği kapsamında Halk Eğitimde  açılan kursları ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği Kızılcahamam’da büyük ilgi gördü. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslara çok sayıda kursiyer katılıyor.
Kaymakam Mehmet Yıldız, ziyarette yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından başlatılan seferberlik, İlçemizde de okumaz yazmaz hiç kimse kalmayıncaya kadar devam edecektir. Özellikle hanımefendilerin düzenlenen kurslara düzenli olarak katılmasından çok memnunum, şimdi burada bulunan kursiyerlerimize de medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum.” dedi.
Ziyarette, kursiyerler, çeşitli nedenlerle okuma-yazma öğrenme fırsatı bulamadıklarını, kursların ardından torunları ile daha iyi diyalog kurduklarını ve Kur’an-ı Kerim mealini okuyabildiklerini ifade ederek, kursların düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

YORUMLAR
  • Vatandaş   18-04-2018 13:45

    İlçedekiler güzel kurslara katılabiliyor ama köyde olanlar 4-5 öğrenci olduğu için şu anda devam edemiyor. Örneğin Çeltikçideki kurs şu an devam etmemektedir. İlçedeki vatandaşlara gösterilen ilginin köylerdeki vatandaşlara da gösterilmesini bekleriz....

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın