Ana Sayfa  /    /  İki sendikadan Çankaya için vize
  • Facebook da Paylaş
İki sendikadan Çankaya için vize
  • 17-04-2007
  • 0 yorum
  • 5592 okunma
Çankaya seçimileri için, sivil toplum örgütleriyle görüşen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kararına, Memur-Sen’den sonra Hak-İş'ten de destek geldi.

Hak-İş Başkanı Salim Uslu, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı seçimini sağlıklı bir biçimde atlatması için, sivil toplum örgütlerinin sunacağı önerilerin serinkanlı olması gerektiğini ifade etti. Uslu, “Herkesin, Sayın Başbakan’ın karar vermesini kolaylaştıracak bir yaklaşım içinde olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda sivil toplum örgütleriyle görüşmelerine, Hak-İş’le devam etti. Erdoğan, Hak-İş Başkanı Salim Uslu ve Hak-İş yönetim kurulunu, AKP Genel Merkezi’nde kabul etti.

Görüşmenin ardından Hak-iş Başkanı Salim Uslu, gazetecilere açıklamada bulundu. Uslu, parlamentonun sivil bir Cumhurbaşkanı seçmesi gerektiğine inandıklarını Başbakan Erdoğan’a ilettiklerini söyledi. Parlamentoya olan güvenlerini Başbakan’a ilettiklerini kaydeden Uslu, “Türkiye’nin önünü açacak, topluma ufuk verecek, vizyon sahibi bir Cumhurbaşkanı’na ihtiyaç vardır. Sivil, demokrat, bir Cumhurbaşkanı'nın Türkiye’de gelişmeyi, değişim ve dönüşümü gerçekleştireceğine inanıyoruz” dedi.

KİM DEĞİL, NASIL BİR CUMHURBAŞKANI?

Uslu, Başbakan Erdoğan’la yaptıkları görüşmede, kimin Cumhurbaşkanı olacağından çok nasıl bir Cumhurbaşkanı olması gerektiği konusunun gündeme geldiğini söyledi. Gazetecilerin görüşmede Cumhurbaşkanlığı için herhangi bir ismin gündeme gelip gelmediğini sorması üzerine hiçbir ismin konuşulmadığını söyledi. Uslu açıklamalarına şöyle devam etti:

“Sayın Başbakan özü sözü bir insan. Cumhurbaşkanlığı konusunda kafasının gerisinde farklı bir ajandası olmadığına, bütün bu görüşmelerin çok içtenlikle yaptığına inanıyorum. Yani kimin Cumhurbaşkanı olması gerektiği konusunda yada kendisinin Çankaya’ya çıkıp çıkmaması konusunda henüz bir karar aşamasında olduğu izleminini aldım.”

Başbakanın karar verme aşamasında, sivil toplum örgütlerinin sunacağa önerilerin serin kanlı olması gerektiğini belirterek "herkesin Sayın Başbakan'ın karar vermesini kolaylaştıracak bir yaklaşım içinde olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Etiketler : İki - sendikadan - Çankaya - için - vize -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın