Ana Sayfa  /  Köylerimiz  /  Hırsızlar bir gecede dört evi soydular
 • Facebook da Paylaş
Hırsızlar bir gecede dört evi soydular
 • 14-01-2010
 • 12 yorum
 • 10302 okunma
Kızılcahamam –Ankara karayolu üzerinde bulunan iki köye de dört eve giren hırsızlar evde bulabildikleri her şeyi çaldılar.

Kızılcahamam –Ankara karayolu üzerinde bulunan iki köye de dört eve giren hırsızlar evde bulabildikleri her şeyi çaldılar.

 

Edinilen bilgiye göre Kızılcahamam’a bağlı Üçbaş ve Akdoğan köyüne daha önce seyyar satıcı olarak gelen hırsızlar burada tespit ettikleri evleri bir gün sonra sabaha karşı soyarak kaçtılar. Üçbaş köyünden Ünal Özcan ve Hulusi Özdemir ile Akdoğan köyünden Yusuf ve Kadir Keleş’in evine giren hırsızlar Buzdolabı, Çamaşır makinesi, Av tüfeği, Hilti, matkap gibi değerli eşyaları aldılar.

 

Üçbaş köyü Muhtarı Durali Çalışkan kızılcahamamhabere yaptığı açıklamada bir gün önce eline Yasin cüzü almış seyyar satıcılar köyde ki bütün evleri dolaşmışlar burada belirledikleri evleri ertesi gün çelik kapılarını kırarak soymuşlar dedi. Köylerinde daha önce de hayvan çalındığını belirten köy muhtarı hırsızların biran önce yakalanmasını istedi

Etiketler : Hırsızlar - bir - gecede - dört - evi - soydular -
YORUMLAR
 • mustafa   05-03-2010 14:25

  Sevgili arkadaşlar,Ankarayı bilmem ama komşu illerde il özel idareleri tarafından yada kaymakamlıklar tarafından köylerin giriş ve çıkışına birer adet olmak kaydıyla kamera takılarak giriş çıkışlar takip altında tutuluyor.Köy muhtarlarına verilen bir bilgisayarlada son 7 günün kaydı sürekli güncellenerek kaydediliyor.Bu sistemin başkent Ankaranın köylerine lüks kaçmayacağı düşüncesindeyim.

 • bekir   23-02-2010 11:50

  yorum yapan beyler şunu hiç düşündünüzmü doğuda bizim çocuklarımız sabaha kadar tererüst bekliyor köy bekliyor şehit oluyor bizim yöremizde karakoldan çıkmadan teskere alan var neden köylere devriye atmıyorlar benim köyümde on tane ev soyuluyor ve karakolun önünden geçiyor lar ostimde satıyorlar.ben yıllardır yoldan geçerim hiçbir zaman jandarma aracımı durdurup sen kimsin nerden gelip nereye gidiyorsun demedi tabiki soyarlar bunun suçlusu direk oraların can ve mal güvenliğiğnden sorumlu jandarmadır.

 • VATANDAŞ   19-01-2010 22:21

  k.hamam rumuzu ile yorum yapan arkadaşa sesleniyorum.Bu köylerin jandarma mıntıkası olduğunu unutmuş polise yükleniyor.Ben polis de değilim sıradan bir vatandaşım.Aslında mıntıka falan önemli değil .Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşuz.Bilmediğimiz ,tanımadığımız insanları evlerimize almayalım.Şüphelendiğimiz kişileri güvenlik güçlerine ihbar etmeliyiz.Köyümüze,mahallemize ,sokağımıza sahip çıkmalıyız,herşeyi devletten beklememeliyiz.Öncelikli olarak kendi tedbirimizi kendimiz almayız.Herşeye kayıtsız kalan bir toplum olmuşuz.Topu taça atarak bir yere varamayız.

 • kızılcahamamlı   18-01-2010 14:28

  akdoğanı üçbaşı kızlcamamamı köyü kenti her yeri bu durumda olabilir. bakıyomda kızılcahamamın belediye başkanı işini çok güzel yapıyo her yerçok güzel ve kolay soyulabilio tebrik ederim

 • hasan ruşen   17-01-2010 14:02

  iyi o zaman soyulan ev sahiplerine yüklenelim niye soydurdunuz evinizi, niye bakmadınız tedbirinizi almadınız. Böyle bi mantık var mı Allah aşkına polis karakolda çay kahve ohhh. Hemen yanında adam çatır çatır balta ile cam kırarak dükkan soyacak.

 • a.a.   15-01-2010 23:21

  sayın yorumcular polise jandarmaya yüklenmeyin ltf. Kanunlar böyle... polis yakalıp serbest bırakıyomuş... kargalar bile güler. Savcıılar somut delil arar... bulursa tevkif.. bulamazsa serbest kararı verir....

 • A..A.   15-01-2010 23:07

  Yorumcu arkadaşlar polise yükleniyorlar..açıp okusunlar... CMK.(Ceza Muhakemeleri Kanunu) Soruşturmaları C.Başsavcısı yürütür... Yakalananan şahısların serbest veya tutuklanma kararını C. Başsavsısı verir....

 • tenzile ve ibrabim   15-01-2010 16:28

  laan nasıl soyarsını< köyümü gelüsen kırarım bacaklarını

 • Aydın   15-01-2010 14:30

  Ben de bu köylere ulaşım kolay yarım saatte bir istediğin gibi kızılcahamama ve ankaraya gidip gelebilirsin diye imreniyordum. Ama yol üzerinde olmanın kötü avantajları da varmış demekki.

 • Aydın GÜZEL   15-01-2010 13:06

  En düşük güvenlik kamera sistemlerinin fiyatları 4 kamera + Kutusu= 2000 küsür civarında. Bu rakamda bir 400-500 kişilik bir köy için çokta büyük değildir. En azından cami önlerine, köyün farkedilemeyecek şekilde giriş ve çıkışlarına birer tane güvenlik kamerası taktırılsa hırsızların kim yada kimler olduklarının tespitinde jandarmaya da kolaylık sağlanır.

 • khamam   15-01-2010 09:41

  çok pardon ama yakalanan hırsızları serbest bırakıyolar nasıl olsa aramanın bi anlamı var mı sizce muhtar hırsızların yakalanmasını istemiş ya karakolda çay kahve ısmarlamak için mi arıyolar anlamıyorm .malum türk polisi demek içimden geliyor...

 • kızılcahamamlı   15-01-2010 02:36

  Bıcaklı adam yaralama Baltalı dükkan soyma Köylerde evleri soyma bu ne ya kardeşim Kent Konseyi yapan Önemli Amirler neler oluyor bi bakın....

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın