Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Haziran ayı kent konseyi yapıldı
 • Facebook da Paylaş
Haziran ayı kent konseyi yapıldı
 • 10-06-2008
 • 10 yorum
 • 5652 okunma
Kent konseyi Haziran ayı toplantısı geçtiğimiz gün yapıldı. Ankara Konakta gerçekleşen toplantının açışlını ilçe kaymakamı Bilal Çelik yaptı.Toplantıda geçen ay alınan karar ve Su festivali tartışıldı.

Kent konseyi Haziran ayı toplantısı geçtiğimiz gün yapıldı. Ankara Konakta gerçekleşen toplantının açışlını ilçe kaymakamı Bilal Çelik yaptı.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Bilal Çelik,kaymakam vekili ….. Belediye Başkanı Adem Özbekler, emniyet müdürü Alper Gemvuran, ilçe Milli Eğitim Müdürü, Ekrem Demirtaş, Turizm meslek Lisesi Müdürü Sedat Arslan, Meslek Lisesi Müdürü Bayram Arslanoğlu, Belediye encümenleri Yusuf Bayrakçı, Feridun Ünsal, il genel meclis üyesi Fahrettin İlhan, Ahmet Arslanoğlu, Ak parti ilçe başkanı Mustafa Keleş, M.H.P. ilçe başkanı Tahir Taşkın, C.H.P İlçe Başkan Yrd. Mehmet Demirtaş, Kiyadder yönetim Kurulu üyesi Muzaffer Eker, Esnaf Odası Bşk. Mustafa Keleş, Esnaf Kefalet Koop. Bşk. Sami Serttek, Kasaplar Odası Bşk, Ahmet Vural, Şoförler Odası Başkanı Hüseyin Kalaycı, Marangozlar Odası Bşk, Muharrem Yıldırım, Sanayi odası Bşk, Resul Yıldız, katıldı.

 

Bir önceki toplantıda alınan kararlar turizm haftası etkinlikleri ve Sanayi sitesi çevre düzenlemesi ile ilgili alınan kararlar uygulanıp uygulanmadığı konusunun tartışılması ile başlayan toplantı daha sonra katılımcıların yeni konular ortaya sürmesi ile devam etti.

Su festivalinin yaklaşması sebebi ile yoğun olarak Festival ve yapılacak etkinliklerin tartışıldığı toplantıda sivil toplum örgüt başkanları nasıl bir festival yapabiliriz bu konuda ki fikirlerini beyan ettiler. İşte o konuşmalardan bazıları.

 

Muzaffer Eker  ( kiyadder )

 

1962 de yalpan festivalde o günün gereksinimi ne ise onlar yapılmıştı, şimdi bu değerlerimizi unuttuk, geçmişteki panayırımsı görünümden şimdiki günümüze uygun etkinlikler yapabiliriz. İlçemizin iki caddesinden bir tanesini trafiğe kapatarak bir güne mahsus olmak kaydıyla esnaf yaptığı ürünü kaldırıma açarak gelen insanlara ikram ve alışveriş yapılmasını sağlaması gerekiyor.

Diğer yandan yöresel sanatçılara ağırlık verip bu kapanan caddenin her bir köşesinde yöresel değerlerimizden İsmail Doğanay, Bekir Günyel, Mehmet ….. gibi sanatçılarımız konserler verse daha güzel olur.

Tahir Taşkın ( M.H.P )

 

Ankara’nın her yanı reklâm ile donatılmalı, festivale bir ünlü getirilmeli, Madensuyu ve su festival süresince bedava dağıtılmalı

Kızılcahamam da İki yıldır kaldırım yapıyoruz güzel hoş oluyor fakat 2 kişi çalışıyor, 13 kişi çalışsın kaldırımlar 3 ayda bitsin hafta sonları yollarda bu malzemelerin olması gelen misafirleri zor durumda bırakıyor.

 

Mustafa Keleş (Ak Parti)

 

Öteden beri Festivaller belediye tarafından yapılır ve Belediye Başkanını odasında konuşulurdu.

Burada Tahir beye katılıyorum Para festivale gelenlerin parası yani bizim paramız gerek Cumartesi gerekse Pazar günü yapılan konserlere ünlü bir sanatçı gelmesi lazım.Afişler Biray önceden asılmalı

Trafik konusunu da bir hafta önceden halledelim yerli araçlar bu süreçte caddeye park etmesin ederse de cezasını en fazla bir şekilde çeksin.

 

Sami Serttek ( esnaf kefalet koop.bşk)

 

Festival de sadece bir güne özgü insanları stadyuma koymak yerine Festival boyunca konserler verilmeli.

Kaplıca karşısında büyük bir çınar ağacı var bu ağacın ışıklandırılması çevreye güzel bir hava katacaktır.

 

Mustafa Keleş (Esnaf odası başkanı)

 

Kızılcahamam’da ekmek bir yıl boyunca 75 YKR den satılacak ayrıca fırıncılar olarak aldığımız karar ile ilçemizde yaşayan yeşil kart sahibi kişilere yeşil kartlarını ibraz etmeleri durumunda ekmek 60 kuruştan satılacak.

 

Orhan Filiz (Turizm derneği başkanı)

 

İlçemize hafta sonları piknik için gelen misafirlerin % 20 si alışverişini Kızılcahamam’da yapmıyor bu milli parkta ki poşetlerden de belli buna önlem almalıyız.

 

Feridun Ünsal ( Belediye meclis Üyesi )

 

Festivalde sanatsal değerlere de önem verilmeli Fotoğraf sanatçıları çağrılabilir bunlar ilçenin değişik resimleri hazırlanabilir.

 

Adem Özbekler (Belediye Başkanı )

 

Sanayi sitesindeki çalışmaların sonuna geldik buradaki çevre düzenlemesini yaptık yollardaki yama işini de yakın zamanda halledeceğiz. Sanayi bölgesinde ilçeye girerken oradaki işgaliyecilerin meydana getirdiği çirkinlik var. Bu durumun ortadan kalkması için bu arkadaşlar işgal ettikleri alanın etrafını resimli branda ile çevirebilirler, buradaki hurda araçlar var eğer bunları satamıyorlarsa biz belediye olarak alalım.

Diğer yandan burada herkes popüler sanatçıdan bahsediyor tamam getirelim dediğimizde destekleyici bulamıyoruz bugün Tarkan 400, İbrahim Tatlıses 150, Sibel Can 75, bin liraya konsere geliyor biz destekleyici arıyoruz fakat bize destek veren yok, bugün ilçemizin en büyük kurumları Asya ve Patalya bunlar bile destek vermiyor buradan söylüyorum sadece Belpınar destek veriyor onun hacrinde kimse yok  dedi.Ama bu yıl ünlü bir sanatçı ile ilgileniyoruz eğer anlaşma yapabilirsek festivale getireceğiz anlaşma netleşmediği için şimdi isim veremiyorum.

Diğer yandan festival günü Kızılcahamam’da ekmek kalmıyor et kalmıyor yani ilçede alışveriş yapılıyor

Festival yürüyüşü yapıyoruz arkamızda kimse yok bakıyoruz birkaç kişi var burada yürümeden para filan istemiyoruz ama kimse gelmiyor

 

Kaldırımlar andezit döşendiği için rakam fazla şuana kadar 300 bin liraya yaklaştı bu rakamı bir kalemde veremediğimiz için eleman sayısı az ama yinede hızlı bir şekilde devam ediyor bir aya kalmadan kaldırım işi bitecektir.

 

Toplantı bu konuşmaların ardından gecenin ilerleyen saatlerinde sona erdi. Kapanışı İlçe kaymakamı Bilal Çelik yaparak şunları söyledi burada konuşulanlar havada kalmıyor her ay yapılan bu toplantılarda alınan kararların birçok uygulamasını bugün çarşıda pazarda yaşadığımız her ortamda görebiliyoruz buda şu anlama geliyor burada aldığımız kararlar uygulanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Haziran - ayı - kent - konseyi - yapıldı -
YORUMLAR
 • mustafa   14-06-2008 16:53

  1-kızılcahamam belediyesi başarısız. 2-postahanenin karşısındaki kavşakdan başlayıp trafik lambası koyamayan bir belediye. 3-yollar asfaltsız yaz geçiyor gün dönüyor. 4-belediye levhasıda yetersiz.Bayrak direğide. 5-festivale getirilecek sanatcı tartışılıyor.kendi kültürünü kendi sanatcını tanıtmak belediyenin asli görevidir. 6-inşaat yapılıyor. güvenlik tedbiri alınmamış. ...

 • Veysel BAYRAM   13-06-2008 00:47

  Kent Konseyi Çalışmaları Ençok arzu ettiğim ve üzerinde durduğum çalışmalardan biridir. Kent Konseyi toplantılarını ısrarım ile iki kez toplanmasını sağladım ama istişareye tahammülsüzlüğümüz ve ferdi çalışmaya alışkın (aşık) olmamız nedeniylede gerisini getiremedik. Bu işi hiçbir yasal yükümlülüğü yok iken gayet başarılı ve istikrarlı olarak yürüten sayın Kaymakamımı ve ekip arkadaşlarını kamu adına tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum ama Kızılcahamam Belediye Meclisinide göreve davet ediyorum NOT: 28 Mart 2008 Seçimlerinde en başta gelen taahhütlerimizden biride, "HERŞEY SİZİNLE BİRLİKTE SİZİN İÇİN OLACAK" olup 5393 sayılı Belediyeler Kanunun 76.maddesinin özet amir hükmü "Kent yaşamında; kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma. S A Y D A M L I K, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinde yönetim ilkelerinihayata geçirmeye çalışır /.../ Kent konseyinde oluşturulan görüşler belediye meclisinin ilk toplantısında gündeme alınarak değerlendirilir. Kent Konseyinin çalışma usul ve esasları İç İşleri Bakanlığınca hazırlanacak yönetmelikle belirlenir" ve bu maddeye göre hazırlanmış birde "Kent Konseyi Yönetmeliği" mevcuttur

 • kadir   11-06-2008 23:22

  Siyasi parti ilçe başkamları olsun dernek başkanları olsun hepside bir ağızdan reklam diyorlar anladığım kadar sayın başkan gerekeni yapar herhalde birde kaldırımlar 3 kişi çalışıyor maliyet çok diyor ya kardeşim devletin Devlete borcu var napacan borçlan yaz sezonu başlamadan işini bitir biraz cesaretli ol başkan hiç yürek yemedin mi sen

 • erol   11-06-2008 14:16

  reklamı da eger para yok dıyor sanız asya patal ya akasya yaz sezonu bu otelerın ınter net sıtelerını mılyonlarca ınsan gırıyor konusun onlar sıte lerınde reklam versın onlarına da ısıne gelır yıne sayısal loto cekılışı de burda ola bılır konusun trt ıle zaten onlar her hafta bı snatcı cıkarıyor para yok demek le olmuyor alternatıf cok ....

 • vatandas   11-06-2008 13:48

  akıl var para yok herkez akıl vermeyı bılıyor

 • kızılcahamamlı   11-06-2008 08:33

  kaçan balık büyük olurmuş. ayağınıza gelen fırsatı tepin sonra nasıl tanıtım yaparız diye çabalayın durun. çok değil iki hafta önce kızılcahamamı tüm türkiyeye tanıtma fırsatı yakalanmıştı. 6. türkçe olimpiyatları. şimdi hesap edin asacağınız afişler, çağıracağınız sanatçıların maaliyetini bunakarşılık yapılacak tanıtımı. harcanacak rakamlardan çok daha az bir rakama daha kapsamlı bir tanıtım yapılabilirdi. şans nedir bilir misiniz? ŞANS: önünüze gelen fırsatlara hazırlıklı olmak ve onu değerlendirmektir. geçti borun pazarı.......

 • burak   10-06-2008 23:47

  Tahir başkana katılıyorum reklam yapılmalı güzel bir tanıtımla k.hamam halka gösterilmeli festival amacına ulaşmalı... Yollarda en azından rahatsızlık vermeyecek şekle getirilmelii..

 • durali özgen   10-06-2008 21:28

  güzel bir tanıtım olmalı yollara ve önemli yerlere afişler asılmalı

 • KEMAL YILDIZ   10-06-2008 17:20

  SADECE ANKARADA TANITMAK YETMEZ İSTANBULU DA UNUTMAYALIM İLÇEMİZİN TANITIMI ÇOK YETERSİZ BÖLGE SANATÇILARINA ÇOK ÖNEM VERİLMELİ AYRICA ÇOK ÜNLÜ SANATÇILARI DAVET EDEREK TELEVİZYONLARDA İLÇEMİZ HAKKINDA SÖZ ETTİRMELİYİZ LÜTFEN GEÇEN SENEKİ GİBİ KÖTÜ OLMASIN

 • halidun inanç   10-06-2008 14:39

  Kızılcahamam festivali bol reklam ve tanıtıcı afişlerle Ankara'da tanıtılmalı tarihi içeriği hakkında bilgi verilmeli.Beypazarı festivalini her yerde ilan ve afişlerde görüyoruz kendi festivalimizi Ankara'da ikamet edenlere bile duyuramıyoruz.katkıda bulunanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın