Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Haziran ayı kent konseyi yapıldı../Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Haziran ayı kent konseyi yapıldı../Foto Galeri
 • 24-06-2009
 • 4 yorum
 • 5728 okunma
Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik tarafından 2006 yılında başlatılan ve aylık ilçede bulunan sivil toplum örgütleri ve siyasi parti başkanları ile müdürlerin katılımı ile gerçekleşti.

Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik tarafından 2006 yılında başlatılan ve aylık ilçede bulunan sivil toplum örgütleri ve siyasi parti başkanları ile müdürlerin katılımı ile gerçekleşti. kent konseyi seçim dolayısı ile verdiği molayı kaldırarak seçimden sonraki ilk toplantısını yaptı.

Toplatıya Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Coşkun Ünal,İl genel Meclis Başkanı Ahmet Arslanoğlu,İl genel meclis üyeleri Mustafa Keleş, Erdoğan Yıldırım,Belediye Meclis üyeleri, Nevzat Uyar, İlyas Yılmaz,Ak parti ilçe başkanı Sefa Yıldırım,MHP ilçe başkanı Tahir Taşkın, CHP ilçe başkanı Oğuz Akcan, İlçe mili eğitim müdür vekili Erdal Küçüksakarya, Ayşe bezci Anadolu Otelcilik müdürü Sedat Arslan Esnaf Odası Başkanı Mustafa Keleş,Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sami Serttek,Kasaplar Odası Başkanı Ahmet Vural katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik yaptığı konuşmada şunları söyledi. “2006 yılından buyana yaptığımız kent konseyi toplantılarına seçimden önce mola verdik faydalı olduğuna inandığım bu toplantılara yeniden başlıyoruz seçimlerde yeni seçilen arkadaşlara hayırlı olmasını temenni ediyor ilçemizde yapılacak işlere bu toplantının kılavuzluk etmesini diliyorum. Burada amaç biz kamudaki arkadaşların halkla birebir birlikte olmadığımız için yaptığımız işlerin halk arasındaki pozisyonunu görme şansımız yok sizlerle yapılan bu işlerin yanlış mı doğru mu yapıldığını kontrol etme imkânı oluyor diyerek bu toplantının serbest gündem ile yapılacağını belirtti.

Bir sonraki kent Konseyi 13 Ağustos 2009 Perşembe günü Ahmet Arslanoğlu'nun ev sahipliğinde il özel idare tesislerinde yapılacağını da sözlerine ekleyerek toplantıyı başlattı.

 

Ahmet Arslanoğlu İl Genel Meclis Başkanı Kızılcahamam’da yapılan hizmetler hakkında bilgi verdiği konuşmada şunları söyledi. “24 Derslikli lise binamız bu dönem hizmete girecek burası özel idare kaynaklı ilk lisedir. Kızılcahamam devlet hastanesine fizik tedavi, yoğun bakım ve acil servisler için il özel idaresinden bütçe ayırdık. Diyen Ahmet Arslanoğlu 2009 yılı için yapılacak hizmetler ile ilgili verdiği bilgide şunları söyledi. Özel idare olarak bu yıl

Onarım 23 km

Altyapı 105 km

Temel Tabaka 10 km

2.Kat asfalt 89 km

Yollar onarıma alınıyor

İçme suyu için 29 köy yapım projesine alındı. 19 köy Etüt Projesi hazırlanıyor

Çeltikçiye sulama göleti yapılıyor

Hıdırlar, Kırkırca, hayvan içme suyu göleti.

Çok amaçlı sosyal tesis alanları başlatıyoruz. Taşlıca köyünde başladı. Seyhamamı’nda yakında başlayacak

Alt yapısı biten köylere kilitli taş ve satıh kaplama yapılacak

Sey hamamında kilitli taş döşenecek, evler ise restore edilecek

Turizm potansiyeli olan köylere bu tür projelerimiz devam edecek

250–300 kişilik pansiyon yapılacak

 

 

Coşkun Ünal Belediye Başkanı Ahmet Arslanoğlu nun ardından söz alan Belediye Başkanı Coşkun Ünal toplantının bir formatı olmalı böyle olursa toplantıdan verim alamayız diyerek sözlerine başladı ve şunları söyledi. “ Kızılcahamam da biz belediye olarak birçok hizmetler yapıyoruz burada bunları anlatmaya geldik ama il genel meclis başkanımız buradayken şunu belirtmek istiyorum Doğanözü barajı en büyük yanlış.22 milyon bütçeyle şimdiye kadar sulama barajı yapılmamıştır. Kızılcahamam’ın genelini ilgilendiren bir konu yarın bu yapılan sulama barajını da içme suyuna çevirdikleri takdirde 10 yıl sonra Kızılcahamam’ın hiçbir yerine çivi çakılamaz barajların 5 km etrafına bir şey yapma şansımız yok.

 

Yapılan Barajlar tarım ve köy hayatını bitirdi. Kızılcahamam’ın etrafında bulunan barajların tamamı sulama amaçlı yapıldı. Kurtboğazı ve Eğrekkaya barajlarının da zamanın da sulama amaçlı olarak yapıldığını unutmamak gerekir ama daha sonradan içme suyuna çevrildiğini hatırlatmak isterim. Doğanözü barajı da ileriki yıllarda içme suyu barajı olarak kullanılmaya başlarsa o zaman ne yapacağız. Bu barajlar köylerimizde tarımı ve köy yaşamını bitirmekle kalmadı. Kızılcahamam’ın soğuksu rezervlerini de tehdit etmeye başladı Bizim büyük barajlar yapmaya ihtiyacımız yok bu tehlikeli bir hal alıyor.113 bin dönüm ekili arazinin 13 bin dönümü destek alıyor diyen Coşkun Ünal buraya yapılan barajlar Kızılcahamam ve Güdül de tarıma zarar veriyor, bu konuda Kızılcahamam’ı seven herkesin ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Tahir Taşkın Kızılcahamamda bütün sular alındı il özel idare olarak bununla ilgili bir çalışma yapılıyormu.Böyle bir çalışma varmı diye Ahmet Arslanoğluna bir soru yöeltirken

Ahmet Arslanoğlu verdiği cevapta Ankara su sıkıntısı çekince aklına Kızılcahamam geliyor bundan bizde rahatsız oluyoruz yeri geldiğinde yeterse yeter artık diyeceğiz dedi.

 

 

 

Arıtmayı iptal etmedik: iller bankasından borçlanmayı iptal ettik. Kızılcahamam’da yanlış bir anlaşılma var arıtmayı iptal ettiğimiz söyleniyor, biz arıtmayı iptal etmedik, bizden önceki dönemde arıtmanın yeri tespit edilerek istimlâk edilip belediyeye geçmiş, iller bankasından proje ihalesi yapılmışı. İller bankasından borçlanarak yapılacaktı biz bunu iptal ettik şimdi tamamen hibe proje ile yapacağız.

 

Pazar Perşembe olur mu? Kızılcahamam’da son günlerde tartışılan diğer bir konu ise Pazar’ın hafta içine alınması konusu ile ilgili olarak İlçe kaymakamı Bilal Çelik kendisine gelen mail ve başvuruları gündeme getirerek böyle bir tartışma var bu belediyenin yapacağı bir iş kızılcahamamhaberde çıkan Pazar Perşembe olur mu haberine değinerek bu konu ile ilgili Belediye Başkanı ve konseye katılan sivil toplum örgütlerinin fikirlerini sordu.

Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve kurul üyelerinin birçoğu Pazar’ın hafta içine alınması taraftarı olduklarını dile getirerek Belediye Başkanı Coşkun Ünal nihai kararın esnafla yapılacak son büyük toplantıda karara bağlanacağını dile getirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yüce ise şunları söyledi. “ Olayın içerisinde olduğumuz için bizim kadar kimse iyi bilemez.Pazarda düzenleme yapıldı araçlar rahat girebiliyor dışardan gelen misafirlerimiz alışverişini yapıyor.Hafta içi yapılacak pazarda esnafımız zarar eder kar edemez bu düşünce tamamen yanlış.İnternette yapılan haberler ise bana göre biraz şişirme olabilir derken konsey üyelerinin bir kısmı ise pazarın hafta içine alınmasına pek sıcak bakmadıklarını dile getirdiler.

 

Kaplıcalar açıldı. Evler yapılıyor. Belediye Başkanı Coşkun Ünal yapılan çalışmalar ile ilgili verdiği bilgide Büyük kaplıcanın hizmete girdiğini belirterek kaplıcaların arkası tamamen temizlendi.14 tane 37–47–57 m2 lik evler yapılacak orta refüj çimlendirme başladı. Yolların sıkıştığını biliyorum fakat yapılacak bir şey yok ay sonuna kadar ana cadde bitecek. Bittiğinde yolun geniş olan yerleri ikiye ayrılarak buralara ıhlamur ağacı ve gül dikilecek.5 km lik ana caddenin maliyeti 500 bin lira bu asfalt olsa 1,5 milyon lira tutuyor diyen belediye başkanı, yapılan yollarda çökme olabilir yapılan yere asfalt atsak ta bu çökmenin olacağını belirterek kilitli taşı tamir şansımız var asfaltta bu şansımız da yok dedi. Daha sonra yapılan işlerle ilgili bilgi verdi

 

Yüzme havuzu ihalesi yapılacak ve bir ay içerisinde hizmete açılacak.

Kara akbaba gözetleme kulesi için kaynak ayrılmış kulesi yapılacak

Kızılcahamam'ı türkiyenin termal başkenti yapacağız.

4000 bin yatağımız var bunu nasıl 14 bine çıkartırız ona bakıyoruz.Bize asyalar Patalyalar lazım bunlara saghip çıkacağız 4000 yatak bizim için şans.

Kaplıcadan sonra turizm yerlerimizin de olduğunu söylemek lazım Alicin manastırı ön plana çıkmıyor. Ankara’da 40 bin yabancı yaşıyor.

Roma hamamını hamam olarak hizmete açacağız.

Doğa yürüyüşü yapmak için 52 adet güzergâh belirledik yol haritaları hazırlanıyor, bunların basımı zaman alabilir dedi.

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Haziran - ayı - kent - konseyi - yapıldı../Foto - Galeri -
YORUMLAR
 • muhsine   20-07-2009 18:46

  bence konserler çok güzeldi hepside sayın başkanımız coşgun ünala çok teşekkür ediyorum

 • mehmet   25-06-2009 10:29

  Değerli İl Genel Meclis Başkanımız Ahmet Arslanoğlunu Yaptığı Ve Yapacağı Hizmetlerden Ötürü Kutluyorum.İki Dönemdir Ankaradan Hizmeti Kızılcahamama Ve Köylerine Su Gibi Akıtmıştır.Akıtmayada Devam Ediyor.Şu Saydığı Projeler Çok Güzel.Allah Yardımcısı Olsun.Çalışmalarında Başarılar Diliyorum.Kızılcahamamın Böyle Çalışkan Hemşerisi Olması Büyük Mutluluk.

 • adem   25-06-2009 08:16

  Sayın cevat yücenin sözlerine aynen katılıyorum,internet sitesinde abartılıyor bencede,umumun da pazarın değişmesini istediğini zandetmiyorum.

 • mustafa bülbül balıkçı   25-06-2009 01:06

  kent konseyi üyelerinin karşı çıktıkları pazar olayına katılmıyorum ankara toptancı hal bülteni var 52 haftalık senenin bir cuma **cumartesine bakalım birde çarşamba**perşembe günlerine bakalım %kaç farkediyormuş degermiymiş , degmezmiymiş bir bakalım belediyenin muhasebecileri bir oranlasınlar bu pazar olayı ilçeyi ekonomik, sosyal , turizim , kültür ,spor olarak etkiliyormu ilçeyi hak ettigi yerlere gelmesi için sayın belediye başkanımız ve meclis üyeleri var güçleri ile çalışmıyorlarmı kızılcahamam, bir bütün olarak düşünülmesi yani köylüsü, kentlisi. özel sektör, devremülkçü, misafir , esnaf ve dalları zararları nelerdir ,karları nelerdir, ilçenin degerlerini ortaya çıkartmaya ,tanıtmaya, ekonomik olarak güçlenmeye , işsizlige çare bulmak için var güçleri ile çalışan bir de degişim sözleri ile gelen bir belediye başkanı ve meclis üyelerinin bu pazar olayını çok iyi düşünüp hatta bu işi köy muhtarları ile halkı ile genel esnafı ile ön yargısız istişare etmesini temeni ederim iyi akşamlar

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın