Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Hazine avcıları boş durmuyor../..Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Hazine avcıları boş durmuyor../..Foto Galeri
 • 25-09-2009
 • 9 yorum
 • 6775 okunma
Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde jandarma ve köylüler yıllardır hazine avcılarıyla köşe kapmaca oynuyor. Ellerinde metal detektörleriyle kolay para kazama peşine düşen hazine avcıları her yeri delik deşik ediyorlar.

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde jandarma ve köylüler yıllardır hazine avcılarıyla köşe kapmaca oynuyor. Ellerinde metal detektörleriyle kolay para kazama peşine düşen hazine avcıları her yeri delik deşik ediyorlar.

Kızılcahamam’da bulunan tarihi eserler ve ören yerlerinde kaçak kazılar yapan hazine avcıları bölgeye büyük zarar verirken buldukları tarihi eserleri ise ne yaptıkları bilinmiyor. Kızılcahamam’da Çeltikçi ve Güvem bölgesinde bulunan tarihi yerler ile ören ve mezar gibi alanları kazan bununla da yetinmeyen hazine avcılarının ormanın içerisinde çadır kurup metrelerce kazı yaptıkları tespit edildi.

Jandarma konuyla ilgili vatandaşları daha duyarlı olmaya çağırırken bölgelerinde şüpheli bir olay gördüklerinde 736 10 09 veya 156 jandarma ihbar telefonuna bilgi vermelerini isterken, yakaladıkları bu tür tarihi eser kaçakçılarını savcılığa teslim ettiklerini fakat kanunlardaki boşluklardan yararlanıp serbest kaldıklarından şikâyetçi Bölgede en çok kazı yapılan köylerden bir tanesi olan Eğerli Kuzören köyü muhtarı Yunus Sever ise konu ile ilgili şunları söyledi. Eline harita alan soluğu köyümüzde arıyor her taraf delik deşik olmuş bu insanların gözünü para hırsı bürümüş kimseyi görmüyorlar ve bütün araziyi kazıyorlar diyerek yetkililerden daha sıkı önlem almalarını istedi.

 

YORUMLAR
 • mustafa    30-09-2009 17:04

  kazın kazın Dağlar kazınmakla aşınmaz

 • cantekin   28-09-2009 09:30

  Hadi biz bulmadık başkaları bulacak, o zaman yetkililer oturup ahkam keseceklerine kendisi gelsin çıkartsın.

 • antalyalı    27-09-2009 10:09

  vay be baksanıza şunun yaptıklarına aslında o bölgeye polis felan koyulsa hiç bişey olmaz ama o hazine avcıları size sesleniyom o işlerden uzak durun kardeşimmmm

 • ümit   26-09-2009 23:13

  adamlar hazine aramakta haklı bu krizde iş bulmak zor para kazanmak zor olduğu için hazine arıyor hazine arayanlara kolay gelsin....

 • CEVHER   26-09-2009 20:13

  EDİTÖR: BÜYÜK HARFLE yazılan ,iyorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür

 • Aydın   25-09-2009 22:57

  Alın, satın ekonomiye can katın... mesela yani....

 • onur   25-09-2009 18:06

  ne var abi kazsınlarda bulsunlar yerin altında duracagına milletin cebinde dursun ekonomıye faydası olur hiç degilse :)

 • musti   25-09-2009 08:26

  milletin işi kolaydan kazanmaya geldi,millet şaşkın ne yaptığını biliyor mu ?eline alet alan dağlarda geziyor,

 • Ankar_ALI   25-09-2009 08:18

  Sayın Editör; sözüm onlara bu define avcılarına örneğin desek ki filanca köyde filanca kişinin bahçesinde define var desek, her halde hemen gelip kazarlar. ne dersiniz. BENDE BAHÇEYE KUYUYU BELEŞ KAZDIRMIŞ OLURUM. Nasıl fikir.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın