Geleceğin sağlık, turizm ve inanç turizmi olacak iki ilçe
Sırrı ER Kızılcahamamhaber
[email protected]
.

AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler: 

“Kızılcahamam ve Çamlıdere geleceğin sağlık, turizm ve inanç kenti olacak iki ilçesidir.” 

Sırrı Er: Sayın Hocam, söyleşimize başlarken önce kendinizi kısaca tanıtır mısınız ?

Prof. Dr. Emrullah İşler: Böyle bir fırsat verdiğiniz için teşekkür ederim. 1960 yılında Kızılcahamam, Çeltikçi Kuşçuören köyünde doğdum. Küçük yaşta Ankara’ya geldim. İlk yıllarda (hayal- meyal hatırlıyorum), bir süre Kazıkiçi Bostanlarında oturduk. Daha sonra 1965’te Hasköy semtine geldik. Çocukluğum Hasköy semtinde geçti. İlkokulu Galip Şaşmaz İlkokulunda okudum. Ortaokulu Esenevler Lisesinin orta kısmında okudum. Ortaokulu bitirince Ulus Endüstri Meslek Lisesine kayıt oldum ve 1978 senesinde mezun oldum. Elektrik bölümünü okurken stajımı tamamlayıp kendimi yetiştirmiştim. Son sınıfta okurken hafta sonlarında ustalık da yapıyordum. Mezun olunca inşaat elektriği alanında bir sene kadar çalıştım. Suudi Arabistan’a öğrenci gittiğini öğrenince istenen belgeleri tercüme ettirip Suudi Arabistan’daki Üniversiteye gönderdim. Kısa zamanda kabul geldi ve böylece yüksek tahsil için 1979 senesinin Ekim ayında Arabistan’ın başkenti Riyad şehrine gittim.  

Orada önce iki sene Arap Dili Enstitüsünde okudum. Bu Enstitüde okuyan öğrencilerin hepsi yabancı ülkelerden gelen öğrencilerdi. Enstitüyü örnek öğrenci seçilerek bitirdim. Örnek öğrenci seçilince ödül verdiler. Mezun olduktan sonra Eğitim Fakültesinin İslami İlimler Fakültesine kaydoldum. Bu bölümde 4 yıl okudum ve 1985 senesinde bitirerek Türkiye’ye döndüm. Fakültede notlarım son derece iyi idi. 5 üzerinden 4,9 ortalama ile mezun oldum.  

Türkiye’ye döndükten sonra o yaz İngiltere’ye gittim. İngilizcemi ilerletmek ve mastır yapmak gayesi ile gittim. Ancak oradaki şartlar özellikle maddi açıdan para gerektirdiği için 6 ay kadar kaldım ve yurda döndüm. Döndükten sonra askere gittim. Topçu okulunda yedek subay öğrenci olarak askerliğe başladım. Topçu okulunda yapılan Arapça dil sınavlarında en yüksek notu alarak, Ankara’da Kara Harp Okulu içerisinde bulunan “Kara Kuvvetleri Lisan Okuluna” Asteğmen olarak geldim. Dolayısıyla kendi memleketimizde askerliğimizi yapmak imkânımız oldu. Askerlik görevimizin sonlarında evlendim. 1987 senesinin Temmuz ayında terhis oldum. Askerlik bittikten sonra birkaç ay işsiz kaldım. 1988 senesinin Şubat ayında, Genel Kurmay Başkanlığına Arapça Mütercim olarak göreve başladım. Oradaki şartlar maaş açısından iyi değildi. Sivil memur olarak gözüküyorduk. Bir yandan da yüksek lisansa başlamıştım. Asalet tasdik olduktan sonra Mayıs 1989 tarihinde yatay geçişle Gazi Üniversitesi Arapça Bölümüne okutman olarak geçtim. 1993 senesinde tefsir alanında  doktoramı bitirdim. Bitirdikten sonra, 1994 senesinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Yardımcı Doçent olarak göreve başladım. Sivas’ta bir buçuk yıl kaldıktan sonra Gazi Üniversitesi Arapça Ana Bilim dalından davet aldım ve1996 senesi Ocak ayında Gazi Üniversitesine Yardımcı Doçent olarak geri döndüm. 1998 yılında Doçentliğimi aldım. 2004 yılında da Profesör oldum. Aşağı yukarı 20 yılı aşkın bir süre Gazi Üniversitesinde Arapça Eğitim Ana Bilim dalında öğrenci yetiştirmekle meşgul olduk. Fakültede son derece verimli seneler geçirdim. Üniversitede göreve devam ederken Başbakan’a benim özgeçmişimi ulaştırmışlar, 2006’ın Mayıs ayında Üniversiteden görevlendirme ile Başbakanlık Baş Müşaviri olarak atandım. 2011 senesine kadar Sayın Başbakanımızla çalıştım. Arap ülkeleri ile ilişkilerde görev yaptım. Bu beş yıl içinde

Başbakanımızın özel tercümanlığını da yaptım. Hem telefon diplomasisi, hem de ikili görüşmelerde bizzat tercümanlık yapmak suretiyle 5 yıl boyunca bu şekilde hizmeti yürüttük, aynı zamanda Başbakanımızın vermiş olduğu görevler çerçevesinde Arap ülkeleri ile olan ilişkileri de takip ettik. 2007 seçimlerinde Milletvekili adayı oldum, Ankara 2. Bölgeden 10.sıra adayı idim. Ancak nasip değilmiş seçilemedim. 2011 senesinde tekrar Sayın Başbakanımızdan izin alarak aday olduk ve 8. sıradan Ankara 2. Bölgeden Milletvekilliği nasip oldu.  

Sırrı Er: Sayın vekilim, çocukluk yıllarına ait hatıralar önemlidir, özeldir, unutamadığınız çocukluk anılarınız var mı?

Prof.Dr. Emrullah İşler; Çocukluğumuz dedem ve ebemle geçti. Dedelerle, büyüklerle yaşamanın ayrı bir güzelliği ve zevki var. Yani o büyük aile hazzını ve bereketini ben ve kardeşlerim çocukluğumuzda yaşadık. Büyük aile olunca gelen giden çok olur, buna ilaveten, babam Abdullah İşler, Ankara’nın tanınmış bir Hocası olduğu için, evimize ders okumaya gelenler, ziyarete gelenler, aile büyüklerimizi görmeye gelenler çok olurdu. Çocukluğumdan aklımda kalanlar; önce çok gayretli ve meraklı bir çocuk idim. Büyüklerle oturmak, büyüklerin sohbetini dinlemek, babamlar ders okurken onlara hizmet etmek ve derslerini

dinlemek, babam vaiz olduğu için fırsat buldukça bu vaazlara gitmek çocukluğumun tatlı hatıralarıdır. Çocukluğumda bu yaşantıdan çok istifade ettim. Eve gelen misafirlere hizmet etmekten ayrı bir zevk duyardım. Küçük iken Kur’an okumayı dedemde öğrendik. Rahmetli dedemin bizim üzerimizde emeği çoktur. Dedeler torunlarını çok severler, Dedeler ve torunlar, aile yapımızda, torunların yetişmesinde ve eğitiminde önemlidir. Maalesef günümüzde bu yaşantı yok veya çok azaldı. Ben ve kardeşlerim, dedemizden ve babamın çevresinden çok yararlandık. Hoca Efendinin oğlu diyerek bizlere ayrı ilgi ve muhabbet gösterirlerdi. İlkokul 4. sınıfta maalesef acı bir anımız oldu, onu anlatayım. O zaman benim için bir üzüntü göründü ama yaşadığım bu menfi durum ilerde benim için hayra dönüştü. İlkokul 4. sınıfta, çalışkan, başarılı ve gayretli bir öğrenci idim. O sene müfettiş geldiğinde tahtaya kalkıp sınıfı başarı ile temsil etmeme rağmen öğretmenimiz o sene beni sınıfta bıraktı. Öğretmenimiz hediye alan, ailelerden bir şeyler bekleyen bir bayan idi. Bizden böyle bir şey göremeyince beni sınıfta bıraktı. Aynı zamanda çok da iyi bir öğretmen değildi. Onun mezun ettiği öğrenciler ileride beraber okuduğumuz için biliyorum, hepsi ortaokulda döküldüler. Çoğu ortaokulu bitiremeden tasdikname almak zorunda kaldı. En başarılı öğrencileri bile ortaokulda sıkıntı çektiler. Tembellikten kalmadığım halde, babama da durumu rahatça ifade edemediğimden, o yaz babam beni çok sıktı, ertesi sene başka bir öğretmende 4. sınıfı tekrar okudum. İyi bir öğretmendi, bizi çok güzel yetiştirdi. Sınıfta kalmayı kendime yediremediğim için daha bir gayretle çalıştım. Okulda 4. sınıflar içinde en başarılı talebe olarak devam ettim. 5. sınıfta bitirme imtihanlarında karnem bütün derslerde baştan aşağı pekiyi idi. İlkokulda böyle acı, ancak sonrasında hayır yaşadığım bir hatıramdır bu. Daha sonra ortaokulda teşekkür, takdirler aldım, liseyi de başarı ile bitirdim. 4. sınıfta kalmam eğitim için sağlam bir temel atmama vesile oldu, ayrıca benim için bir teşvik oldu, ileride eğitimime devam ederken bunun faydasını da gördüm. 

Sırrı Er: Sayın Hocam, 2011 yılı milletvekili seçimlerinde Ankara Milletvekili seçildiniz.

İnşallah hayırlı hizmetlere vesile olur. Kızılcahamam ve Çamlıdere hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatır mısınız? 

Prof. Dr. Emrullah İşler: Cenab-ı Hak nasip etti, Ankara 2. Bölgeden Milletvekili olarak seçildik, özelde Kızılcahamam, Çamlıdereli hemşehrilerimiz olmak üzere genelde Ankaralı hemşehrilerimiz bizi bu göreve layık bularak destek oldular. Bu vesile ile tüm Ankaralı, Kızılcahamam ve Çamlıdereli hemşehrilerimize özel olarak şükranlarımı arz ederim. Biliyorsunuz ikinci bölge çok geniş bir alan. İkinci bölgenin her tarafına yetişmeye gayret ediyorum. Dolayısıyla iktidar partisi olmamız hasebiyle insanların bizden beklentisi çok. Ben, taşra ilçelerimiz ile sıcak ve güzel ilişkiler kurma ve onların problemleri ile ilgilenme gayreti içindeyim. Tüm ilçelerdeki hemşerilerimizin taleplerini yerine getirme çalışması içindeyiz. Tabi bunların başında kendi ilçemiz Kızılcahamam, Çamlıdere ve Kazanlı hemşehrilerimizin ayrı yerleri var. Kızılcahamam, Ankara’mızın meşhur ilçelerinden birisi. Artık turistik bir ilçemiz. Soğuksu, tabiat güzellikleri ve termal suyumuz var. Kızılcahamam’ın kalkınması, gelişmesi, Çamlıdere’nin doğal güzellikleri ile öne çıkması, Şeyh Ali Semerkandî Hazretleri gibi manevî bir şahsiyetin olması, yaylaları ve Ankara’mızın mesire yerleri, tüm bunlar iki ilçemizin son günlerde süratle gelişmesini gösteriyor. Bunlardan dolayı bizler övünüyoruz. Asya Termal Tesislerinin olması Kızılcahamam’ın tanınmasında çok faydalı oldu. Ak Parti olarak yıllık değerlendirme toplantılarını Kızılcahamam’da yapıyoruz. İlçemizin kendiliğinden reklamı oluyor. Yılda iki kere, iki toplantı birleştiğinde bir hafta bütün basın yayın kuruluşları Kızılcahamam’ı tanıtıyor. Bunun yanında Patalya oteli var, diğer partilerin burada toplantıları oluyor, bu toplantılarla Kızılcahamam sürekli dile geliyor.

Yeni turistik tesisler yapılıyor, Soğuksu’da yeni bir Çam Otel’in inşasına başlandı, başka yatırımlar da olacak. Çamlıdere’de Şeyh Ali Semerkandî türbesine Türkiye’nin her yerinden inanç turizmi çerçevesinde çok sayıda ziyaretçi geliyor. Çamlıdere’miz son yıllarda bir köyden İlçe görüntüsüne büründü ve çok güzel gelişmeler yaşandı. Sayın başkanımızın çok güzel hizmetleri oldu, ben buradan kendisine teşekkür ediyorum. Milletvekili olduktan sonra tüm ilçelerimizle ilgilendiğimiz gibi Kızılcahamam ve Çamlıdere’ye de elimizden gelen ilgiyi göstermeye gayret ediyoruz. Geçmiş yıllarda Başbakanımız Kızılcahamam’a doğal gaz sözü vermişti. Bizler de konunun yakın takipçisi olduk. Seçimlerden önce hat çekilmişti, ancak dağıtım yapılmamıştı. Seçimlerde Kızılcahamamlı hemşehrilerimize söz vermiştik. Şu anda dağıtım ihaleleri yapıldı, firmalar belirlendi. Firma lisansını aldıktan sonra inşallah bu yaz kazma vurulacak. Yasal süreç 18 ay, süreç de işlemeye başladı. Azami 18 ayda bitirilmesi gerekiyor. Daha önce bitirilmesi konusunda ilgili makam ve firma ile görüşüyoruz. Kızılcahamam’da bir Meslek Yüksek Okulu açılması söz konusu, İşadamı ve Ankara Ticaret Odası Başkanı hemşehrimiz Sayın Salih Bezci, hayrına bu yatırımı yapacak inşallah, görüşmelerimiz devam ediyor. Belediye Başkanımız ile de görüşmelerimiz oldu, Belediye bir arsasını Yüksek Okul olarak tahsis etti. Bu konu ile ilgili İl Genel Meclisinde de çalışmalar yapılıyor. Önümüzdeki senelerde ilçemiz bir Yüksek Okula kavuşacak. Belki birkaç Meslek Okulunun da açılma ihtimali var. Çamlıdere’de termal su ile ilgili çalışmalar devam ediyor, bu konuyu da takip ediyoruz. Çamlıdere’nin orman güzellikleri zaten mevcut, termal su ile ilgili hizmetler de tamamlanırsa,Çamlıdere’nin katma değeri yükselecek. Belediye Başkanımızla birebir konuları takip ediyoruz. Daha önce Meslek Yüksek Okuluna tahsis edilen bir bina vardı. Yüksek Okul olarak devam edildiğinde, hoca temininde ve öğrenci temininde ilgi merkezi olma konusunda zorluklar olabileceği değerlendirilerek bu tahsis edilen bina Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün de talebi üzerine İmam Hatip Lisesine verildi. Yurt dışından, Somali’den gelen öğrencilerin de okuyacağı bu hizmet Çamlıdere’ye ayrı bir canlılık getirecek ve öğrenci sayısını artıracak. 

 

Sırrı Er: Kızılcahamam ve Çamlıdere’nin istikbalini nasıl görüyorsunuz? 

Prof.Dr. Emrullah İşler: Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerimiz, doğası, tabiat güzellikleri, tarihi değerleri, mesire alanları, turistik ve termal tesisleri, bitki örtüsü, çiçeği, yaylaları, temiz havası, organik yerel ürünleri, kaplıcaları, inanç turizmi, insanımızın misafirperverliği ve daha birçok özellikleri ile günümüzde marka olmuş ilçelerimiz. Bu güzelliklerin verimli kullanılması ve tanıtımı ile ilçelerimiz, herkesin görmek istediği, dinlenmeye geldiği, sağlık almaya geldiği şirin yerler olmaya devam edecektir. Kızılcahamam ve Çamlıdere geleceğin sağlık, turizm ve inanç kenti olacak iki ilçesidir ve bir bütündür ki bildiğiniz gibi eski adı daYabanabattır. Yani gelecekte her yönüyle Abâd olmuş iki şirin ilçe. Doğalgazın gelmesi ile ısınma probleminin halledilmesi, termal kaynakların diğer hizmetlerde daha verimli kullanılmasını sağlayacaktır. İlçemiz bir takım yatırımları daha kaldıracak kapasiteye sahip,

Ankara’ya yakın olması nedeniyle bir cazibe merkezi halinde. Görüştüğümüz işadamları ile bu konuları değerlendiriyoruz. Kendilerine teklifler götürüyor ve teşvik ediyoruz. Kızılcahamam Belediyemizin bu çerçevede faaliyetleri var. Belediye birtakım anlaşmalar ve çalışmalar yaptı, bütün bunlar güzel ve hayırlı çalışmalar. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmalar neticelenince, gençlerimiz için de istihdam alanları açılacak. Bu çalışmalar sonucundaki hedefimiz Kızılcahamam’dan göçü önlemek. Bu tesislerin sayısı arttıkça tersine göç de harekete geçebilir. Mevcut tesislerde gençlerimizi istihdam açısından büyük imkânlar var. Belediye Başkanı ile de görüştüm, bildiğim kadarı ile sözleşmelerde de mevcut, tesislerde

çalışanların % 70-80’inin yöremiz insanı olması şartnamelere konuluyor. Bu, gençlerimizin istihdamı açısından çok önemli. Netice olarak Kızılcahamam ve Çamlıdere çok güzel gelecek vaat ediyor. İnşallah termal suyun Çamlıdere’de de hizmete girmesi ile güzel tesisler hayata geçirilecektir. Dolayısı ile her iki ilçemiz de cazibe merkezi haline gelecektir. Bildiğiniz gibi cana yakın insanlarımız var, onlar da güzel hizmetler yapıyorlar. Yöresel yemekler ve ürünler son yıllarda her yerde olduğu gibi ilçelerimizde de ön plana çıktı. Daha da güzel olacağına inanıyorum.  

Sırrı Er: Meclis’teki çalışmalarınıza gelirsek, Milletvekilliğiniz yanında Komisyon Başkanlığı göreviniz de var, Meclis’teki çalışmalarınızı bize anlatır mısınız? 

Prof.Dr. Emrullah İşler: Milletvekili olarak görevlerimiz var, bildiğiniz gibi meclis haftada üç gün çalışıyor. Bazen gündemdeki yoğunluğa göre hafta sonları, bazen gece sabahlara kadar da çalıştığımız oluyor. Ankara Milletvekili olmamız hasebi ile çok ziyaretçimiz oluyor. Çok sayıda talepler geliyor, onlarla ilgileniyor, elimizden geleni yapmaya çalışıyor, netice ile ilgili mutlaka geri dönüp kendilerine cevap veriyoruz. Sağ olsunlar danışmanlarımız yoğun bir şekilde her kişi ve konu ile ilgileniyor, talepleri araştırıyor, neticelendirmeye çalışıyor. Memnuniyeti sağlama gayreti içindeyiz. Bu çalışmamızda bize gelen dönütlerden olumlu tepkiler aldığımızı söyleyebilirim. Gücümüz yettiği kadar herkese yetişmeye çalışıyoruz. Milletvekillerinin tabanla, yani seçmeni ile ilişkilerini güzel tutması gerekir. Zaman zaman

taşraya giderek ziyaretlerde bulunuyor, mümkün olduğu kadarı ile seçim bölgemizin sorunları ile ilgileniyoruz. Teşkilat ziyaretlerimiz, çeşitli programlara, açılışlara katılmamız, bölgemizin dertleri ile hemhal olmak için elimizden geleni de yapma gayreti içindeyiz. Meclis’teki çalımalar dışında bunları da kendimize görev olarak görüyor ve koşturuyoruz. Ülkemiz için, insanımız için, bölgemiz için bir hizmet verebilirsek bu bizi de çok mutlu ediyor, zevk alıyor ve daha fazla gayret işinde oluyoruz. Meclis’teki diğer görevim de “İslam İş Birliği Teşkilatı Parlamento Birliği Türk Grubu” Başkanlık görevini yürütüyorum. Komisyonda beş üyemiz var. 3 üye Ak Partiden, 1 üye Milliyetçi Hareket Partisinden, 1 üye de Cumhuriyet Halk Partisinden. İslam İşbirliği Teşkilatının 50 küsur üyesi var. Bildiğiniz gibi 57 İslam ülkesi var. Tamamına yakını Birliğin üyesi. Yılda bir defa Genel Kongremiz oluyor. Bu Kongreye temsilen Meclis Başkanımız katılıyor. Meclis Başkanımızın katılamadığı durumlarda biz temsil ediyoruz. Üyelerimizden biri değerli hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Erdem Bey’dir, beraber 10 gün kadar Endonezya’da bulunduk. Kendisi ile bir hemşehri olarak çok güzel İlişkilerimizi sürdürüyoruz. Komisyonumuzun  Türkiye tarafı aynı zamanda icra komitesi üyesi.  

Sırrı Er: Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz, gelelim özel hayatınıza ait sorulara. Kimle, ne zaman, nerede evlendiniz ve çocuklarınız hakkında bilgi verir misiniz? 

Prof.Dr. Emrullah İşler: 5 Nisan 1987’de Ayşe Nur Hanım ile evlendim. Kendisi Ankara İmam Hatip Lisesi mezunudur. Annesi Ankaralı, babası Yozgatlıdır. Hanımın babası ile babam Mısır’dan arkadaşlardı. Hanım, 1996 yılı başında Kur’an kursu öğreticisi olarak göreve başladı. Daha sonra 2 yıllık İlahiyat Fakültesi Ön Lisans Bölümünü bitirdi. Doğumu, Mısır’ın Kahire şehri, çocukluğu İskenderiye şehrinde geçmiş. İlkokul 3. sınıfa kadar orada okuduğu için de Arapça’yı iyi bilir. Bu evlilikten 3 tane çocuğumuz oldu. Büyük kızımın adı Esma, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Türk Telekom Ankara Bölge Müdürlüğünde uzman yardımcısı olarak göreve başladı. Bu arada mastır çalışması da devam ediyor. 2 numaralı çocuğumuz, Abdullah, 1989 doğumlu. Araları 1 yaştan biraz fazla.

Kıbrıs’ta Yakın Doğu Üniversitesinde, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü bu sene bitirecek. Haziran ayındaki mezuniyet törenine ailece gitmeyi planlıyoruz. En son çocuğumuzun ismi Fatma Dilara, bu sene Etlik Abdullah Mürşide Anadolu Lisesinde 10. sınıfta okuyor. Dershaneye giderek üniversite sınavlarına hazırlanıyor. Hukuk Fakültesi okumayı planlıyor.  

Sırrı Er: Hocam bu kadar yoğun iş arasında kendinize vakit ayırabiliyor musunuz? Boş vaktinizoluyor mu? Oluyorsa özel hobileriniz var mı? 

Prof.Dr. Emrullah İşler: Çok yoğun çalışıyoruz. Yurt dışı ziyaretler de oluyor. Önümüzdeki Günlerde Mısır’a bir ziyaretimiz olacak, Bu ziyarete eşimle gideceğiz. Boş vaktimiz olursa, zaman zaman memleketimiz Kızılcahamam’a giderim. Boş vakitlerimde aileme ve çocuklarıma zaman ayırmaya gayret ederim. Birlikte çıkar bir yerlere gider, beraber yemek yeriz. En son ailece kar kalkmadan önce Elmadağ kayak tesislerine gittik. Sağ olsunlar Elmadağ Belediye Başkanımız da eşlik ettiler, orada beraber kahvaltı yaptık. Kiralık kızaklar bulunuyor, çocukluğumuzu hatırlayarak, kızaklarla kayak yaptık. Çocukluğumuzdan tecrübemiz varmış ki hiç düşmeden kaydık ve güzel saatler geçirdik. Yazın bir hafta da olsa ailemle birlikte, özellikle denize gider dinleniriz. Şu ana kadar yaz tatili programlarını aksatmadık. Milletvekili seçildikten sonra da gitme imkânımız oldu, ailece, denizi ve yüzmeyi severiz. Bazı programlara eşli katılıyorum, böylece aileme de vakit ayırmaya çalışıyorum. Çocuklar büyüdükleri için, onların da kendilerine göre programları oluyor, bir takım sosyal faaliyetlere katılıyorlar. Mutlu bir evliliğimiz var, hamdolsun çocuklarımız da ahlaklı, terbiyeli, eğitimlerine devam ediyorlar. Cenab-ı Hak bize ve herkese çocuklarının mürüvvetlerini görmeyi nasip etsin, vatana, millete hizmet edecek hayırlı evlat olsunlar. 

Sırrı Er: Hocam söyleşimizin sonunda, hemşehrilerimize ulaştırmak istediğiniz mesajlar var mı? 

Prof.Dr. Emrullah İşler: Çok güzel memleketimiz ve çok değerli hemşehrilerimiz var. Ben tüm hemşehrilerimizden memnunum, hepsine teşekkür ederim. Hemşehrilerimiz için bulunduğumuz mevki itibariyle elimizden geleni yapma gayreti içindeyiz. Tüm taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz, konuyu takip ederek kendilerine geri dönüyoruz. Hemşehrilerimizden çok güzel dönütler alıyoruz. Mecliste hemşehrilerimizin, gözü, kulağı, eli, ayağı olmak için gayret ediyoruz. Şayet bir takım kusurlarımız ve eksikliklerimiz oluyorsa, hemşehrilerimizden af diliyorum, helallik diliyorum. Ama şunu bilsinler ki gerçekten yoğun bir yola girdik, yani ikinci bölge çok geniş bir alan, metropol ilçelerimiz var. Altındağ, Keçiören, Yenimahalle, Pursaklar ve taşra ilçelerimiz var. Hepsine yetişmeye, her hemşehrimizin taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. İyi niyetle, aşkla, şevkle çalışıyoruz. Vekilliğin bizlere vermiş olduğu bir sorumluluk var, bunun da bilincindeyiz, üstesinden gelmek ve bu dört yılı dolu dolu geçirebilmek için gerçekten fedakâr bir şekilde çalışma içindeyiz. Burada çok güzel bir sekretaryamız var, danışmanlarımız var, onlar da canla, başla çalışıyorlar, kendilerine de bu vesile ile teşekkür ediyorum. Şunu inanarak söyleyebilirim; hemşehrilerimiz bize inandı ve güvenerek bizi Meclis’e gönderdiler ve bize sahip çıktılar. Bizler de yapabileceğimiz her ne var ise yapacağız inşallah. Belli yerlere taşıdığımız hemşehrilerimiz oldu. Bu hizmetlerden büyük haz duyuyor, zevk alıyoruz. Ülkemizin şartları malum, talepler çok, ancak talepleri karşılama sınırlı, buna rağmen şartları zorluyor ve birkaç tanesinden bile sonuç alsak önce biz seviniyor ve mutlu oluyoruz. İnşallah bu dört yılı böyle verimli şekilde geçireceğiz. Tek bir hedefim var, siyaset bittiği zaman bu kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Bizim için en büyük mutluluk bu olacak. Yöremize güzel hizmetler veren, özellikle yıllarca üniversite öğrencilerimize burs veren ESYAV vakfımızın da faaliyetlerini yakından takip ediyor ve imkân buldukça çalışmalarına katılıyorum. Sizlere ve vakfımızın yönetim kurulu üyelerine yöremiz için yapmış olduğunuz bu güzel hizmetlerden dolayı bu vesile ile teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın büyüyerek devamını diliyorum. Sizin vasıtanızla bütün hemşerilerimizi selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, hepsini kucaklayarak muhabbetlerimi iletiyorum.  

Sırrı Er: Sayın hocam, bu güzel söyleşi için çok teşekkür ederiz. 

Prof. Dr. Emrullah İşler: Bana bu imkânı verdiğiniz için ben de size teşekkür ederim.

YORUMLAR
 • halil   02-10-2012 10:20

  çok güzel bir röportaj olmuş. işte benim gızlcamamlı hemşerilerim. hepinizi seviyom la.

  0

  0

 • DURMUŞ KARATAŞ   17-05-2012 14:20

  İçten ve samimi bir söyleşi okudum. Bir Kızılcahamamlı olarak gurur duydum.Sayın Milletvekilimize çalışmalarından dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Hangi partiye oy verirlerse versinler, hemşerilerimizin içimizden seçip gönderdiğimiz vekillerimize sahip çıkmaları, ellerinden geldiğince destek olmaları, üzerlerine düşen görevleri yapmaları büyük önem arzetmektedir. Kızılcahamam'ın kalkınması ve Kızılcahamamlıların itibarının korunması herşeyden önce gelir. Hemşerilerimizden talebimiz; İlçemize gelen misafirlerimize misafirperverliğimizi göstermek, haberlere yaptığımız yorumlarda ikili polemiğe girmemek, kırıcı olmadan medeni olarak görüşlerimizi paylaşmak ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için elimizden gelen gayreti göstermek olmalıdır. Sayın Milletvekilimizin söyleşisinden de bu samimiyet, incelik ve zerafeti fazlasıyla görmekteyiz. Bir Kızılcahamamlı olarak yaptıkları hizmet ve samimi çalışmalarından dolayı Sayın Milletvekilimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Sırrı hocama da; bizim değerlerimizi bize tanıttığı için teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla, selamlar... Durmuş KARATAŞ Kızılcahamam Çeltikçi-Akçaören Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

  0

  0

 • KADİR FURUNCU   07-05-2012 23:46

  Sayın vekilim ilçemize çok hizmetler yapacağını biliyorum sevilen sayılan bir milletvekili olduğunu mecliste gördüm ve gururlandım vatandaş hizmet istiyor vekillerimizle elle vererek bu güzelim ilçenin patronlarını da yardıma davet ederek ekonomiyi güçlendirerek iş sahası açılabilir, böylelikle gençlerin gurbete gitmesini ve Kızılcahamam’dan göçü önleye bilirsiniz. Vekilim başarılar dilerim

  0

  0

 • Selim Demir   07-05-2012 11:47

  Sayın başkanım Kızılcahamam için yüreğinizi koyuyorsunuz. Bize başkalarından hayır yok!!!adamlar bu bölgeden seçiliyor ama hep kendi memleketlerine hizmet ediyor. Sizi daha iyi yerlerde göreceğiz inşallah.Konu Kızılcahamam olunca gerisi önemli olmasa gerek. Yani hepberaber el birlliği ile bir çivi çakalım.Eserimiz kalsın yarınlara...

  0

  0

Diğer Yazıları
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın