Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  FETÖ'nün 24 ilden sorumlu adliye imamı yakalandı
  • Facebook da Paylaş
FETÖ'nün 24 ilden sorumlu adliye imamı yakalandı
  • 06-10-2016
  • 2 yorum
  • 5846 okunma
Fethullahçı Terör Örgütü'nün adliye yapılanmasındaki üç numaralı ismi Bilal Ünsal Kızılcahamam'lı çıktı

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün 24 ilden sorumlu adliye imamı yakalandı.

Tüm illerdeki adliyelerin FETÖ yapılanmasını sıfırdan kurup, omurgasını oluşturan ve örgüt adına uygulattıran, FETÖ'nün adliye yapılanmasındaki üç numaralı ismi Kızılcahamam Kırköy nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen Bilal Ünsal, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun'un yoğun çalışmaları sonrasında Bartın'da yakalandı. Gözaltına alınan FETÖ'nün üst düzey imamı Ünsal, Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Nevşehir'e getirildi. Burada sağlık kontrolünden geçirilen Ünsal, daha sonra ifadesi alınmak üzere emniyete getirildi.

İç Anadolu Bölge imamlığı yapan Bilal Ünsal'ın 24 ildeki adliyelerden sorumlu olduğu öğrenildi. FETÖ'nün adliyedeki omurgasını oluşturan Ünsal'ın Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bir camide imamlık yaptığı öğrenildi. Ünsal'ın erkek katiplere "Zekayi", bayan katiplere "Zekiye", infaz koruma memurlarına da kod isim verdiği belirlendi.

Etiketler : FETÖ'nün - 24 - ilden - sorumlu - adliye - imamı - yakalandı -
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   07-10-2016 23:15

    Bir zamanlar Devlet imkanları ile Devletten Güçlü hale gelen STK, Faiz/Teşvik/İhale vb. baronları "darbe/vesayet gücü" ile devlet (iktidar) kurar/Yıkardı. Şimdide aynı hareketi cemaatlerde gördük. Bu gerekçelerle DEVLETİN(İKTİDARIN) teşviklerle/desteklerle hiç bir kurumu kuruluşu cemaati tarikatı devletten güçlü hale getirmemesi dilek ve temennisi ile, Bize ve hatta nafile ibadet zikir yapmak isteyenlere İSLAMI KUR'AN-NI bize uygulamaları ile aktaran HZ. Muhammed (s.a.v)' min İSLAM/ÜMMET yolu yeter dilek ve temennisi ile,.

  • Hüseyin SARI (Yağcıhüseyin Dernek Başkanı)   06-10-2016 09:43

    İlçemizin Yüz karası şerefsize İnşallah hakettiği en ağır ceza verilir.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın