Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Fethullahçıları yurtdışına kaçırmak için şeytani plan
  • Facebook da Paylaş
Fethullahçıları yurtdışına kaçırmak için şeytani plan
  • 08-11-2017
  • 0 yorum
  • 6081 okunma
Ergenekon davasında yargılanan isimlerden Murat Ağırel, Tarihçi Talha Uğurluel’e ilişkin FETÖ iddialarını sıralayıp savcıları göreve çağırdı.

Ergenekon davasında yargılanan isimlerden Murat Ağırel, Tarihçi Talha Uğurluel’e ilişkin FETÖ iddialarını sıralayıp savcıları göreve çağırdı.

Talha Uğurluel ile ilgili kendisine ulaşan metni, medyasiyaset.com’da paylaşan Murat Ağırel, o metni şöyle aktardı:

“Televizyondan ve sosyal medyadan takip ettiğim ‘tarihçi’ ile tarafıma gönderdiği sosyal medya mesajı ile tanıştım. ‘Tarihçi’ kimliği ve benim tarihe meraklı olmamdan dolayı tarafıma yaptığı gezi teklifine icabet ettim. O günden sonra bana gayet dostça yaklaştı, beni siyasi geleceğim için tarih konusunda yetiştirmek istediğini belirtti ve bende kabul ettim. Kendisi ile pek çok konferansa katıldım ve sıkı bir dost haline geldik. Hocanın geçmişi hakkında bir bilgiye sahip değildim.

Bir süre sonra kendisinin düzenlediği Kudüs turuna beni de katılmam konusunda ikna etti. Hocanın çalıştığı ‘Ufuk Tur’ adlı şirketin 10 Kasım 2016 tarihindeki ‘Kudüs Turu’na katıldım. Kudüs’e vardık ve havalimanında sıkı bir aramadan sonra Ramadan Otel’e vardık ve otel yetkilisi yanımıza geldi herkesin kartlarını dağıttı. Bir kişi hariç. Otel görevlisi hocaya bir kişinin kartını almadığını söylediğinde hoca panikledi. ‘İsrail polisini ararım ben hallederim siz odalarınıza çıkın’ dedi. Lobiye tekrar indiğimde yapılan konuşmalarda olmayan kişinin havalimanından taksiye binerek uzaklaştığını öğrendim. Hoca otobüste herkesi saydığını sayının tam olduğunu söylemişti. Durumu hocaya bildirmek için konuşmak istedim. Durumu kendisine anlattığımızda İsrail polisine gerekli bildirimi yaptığını onların da Türk konsolosluğunu aramanız gerek dediğini bildirdi.

İsrail polisinin vermiş olduğu bu cevap inandırıcı gelmemiş ve bizleri şaşırtmıştı. 4 günlük turun ardından otel önünde hocaya bir bayan tarafından lacivert küçük bir bavul getirildiğini ve bavulun ‘Harun Bey’den geldiğini, kendisine verilmesini istendiğini söyledi. Hoca bavulu ‘ha öyle mi’ diyerek aldı. Bu bavul da ne var ise önemli çünkü dönüş sonrası hocanın bütün planlarının değişmesine yol açmıştı.”

SAVCI ‘İSİMSİZ İHBAR MEKTUBU’ YAZMAMI İSTEDİ

Murat Ağırel, “Olay da adı geçen ve ‘Hoca’ diye anlatılan kişi sıklık ile Kanal Türk ve Bugün TV’de gördüğümüz diğer kanallarda da programlar yapan Talha Uğurluel’ in ta kendisidir” diyerek iddiaları şöyle detaylandırdı:

“Bahsedilen ‘Ufuk Tur’ ise FETÖ okullarında yetişen ve FETÖ ile bağlantılı olduğu iddia edilen Altuğ Şen’indir. Otel’de Talha Uğurluel ’e valiz teslim edilirken zikredilen Harun ismi ise FETÖ ’nün Kudüs İmamı Harun Tokak ’ın olma ihtimali çok güçlüdür.

Suç duyurusunda bulunulan ve sonra görevinden alınan veya görev yeri değiştirilen savcı , sonrasın da görevi devir alan ve dosyaları birleştiren Savcıların isimleri tarafımızda mevcuttur. Cumhurbaşkanlığı’na şikâyet numarası 1202975.”

“KERİM BALCI’YA METHİYELER DÜZMÜŞTÜR”

“Peki, Talha Uğurluel kimdir? Ufuk Tur ile nasıl bir bağı bulunmaktadır? Harun Tokak kimdir? FETÖ ile bağları nedir?” sorularını yönelten Ağırel şöyle devam etti:

“Talha Uğurluel ‘Osmanlı’nın Şifreleri’ ve ‘Arzın Kapısı Kudüs’ ‘Hz. Muhammed’in Hayatı’ adlı kitapların yazarı. Çanakkale ve Kudüs konusunda uydurup anlattığı süslediği hurafeleri akıcı konuşmaları ile tanınmaktadır. Talha Uğurluel, uzun yıllar FETÖ’nün yayın organlarında çalıştı, yayınevlerinde de kitapları çıktı. Yani FETÖ ile yakın temas içerisinde. Hatta FETÖ örgütü liderine o kadar bağlı ki araba plakası dahi ‘FG’ idi. Kocaeli trafiğine kayıtlı aracının plakasını daha geçen aylar da ‘TC’ olarak değiştirdi. FETÖ ile bağını hiç saklama gereksinimi duymadan HaberTürk ekranında Cansu Canan Özgen ile yaptığı yayında 17-25 Aralık tarihinden sonra firari olan Cumhurbaşkanı’nı alenen tehdit eden FETÖ örgütü imamı olarak aranan Kerim Balcı’ya methiyeler düzmüştür. İlk baskısı 2015 tarihinde ikinci baskısı ise Mart 2016 da yapılan ve TİMAŞ Yayınlarından çıkan Hz. Muhammed’in Hayatı adlı kitabının kaynaklar bölümünde 2005’te yayınlanan Gülen,Fetullah,Sonsuz Nur adlı kitabı kaynak olarak göstermiştir.”

İşte Talha Uğurluel’in Habertürk’teki o övgüleri:

“FETÖ’CÜLER BU TUR ŞİRKETİ İLE YURT DIŞINA MI KAÇIRILMAKTADIR?”

Murat Ağırel, Altuğ Şen’in Genel Müdürlüğü’nü yaptığı ‘Ufuk Tur’un ise 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Kudüs’e tur sayılarının her 15 günde bire çıkarıldığına dikkat çekti. Ağırel, “Ergenekon mağduru olarak Türkiye Cumhuriyeti Savcılarına soruyorum” diyerek şunları kaleme aldı:  

“Çaycının Bank Asya’ya para yatırdığı için tutuklandığı, FETÖ şüphelisinin firari olduğu zaman akrabalarının gözaltına alındığı bu günlerde FETÖ örgütünün okullarında yetişen, Samanyolu, Kanalturk, Bugün gibi kanalların da programlar yapan, FETÖ’nün öncü yayınevi TİMAŞ’tan kitapları çıkan Kaynak yayınların da editörlük yapan, kitaplarında FETÖ liderini kaynakça gösteren, Zaman gazetesinde köşe yazan, çıktığı TV programlarında firari FETÖ örgütü mensuplarına methiyeler dizen Talha Uğurluel halen Çevik Kuvvet’e bağlı polisler ile boğaz turuna nasıl katılmış ve Tarih dersi vermiştir? AKP’li Belediyeler bu kişiyi hangi ücret karşılığı etkinliklere davet etmiştir? Bu Belediyelerin konferanslar karşılığı on beş bin Türk Lira ödediği doğru mudur?

Firari olan ve FETÖ davasında İsrail İmamı diye adlandırılan Harun Tokak ile bu türlü kuvvetli iddia mevcut iken neden değerlendirilmemiştir? FETÖ okullarında yetiştirilen ve 15 Temmuz sonrası tur sayılarını 15 gün aralıklara kadar sıklaştıran tur şirketi ile ilgili bu iddia neden araştırılmamaktadır? 15 Temmuz sonrası FETÖ davasında yargılanması muhtemel kişiler bu tur şirketi ile yurt dışına mı kaçırılmaktadır? Bahse konu Tur şirketinin gidiş-gelişlerin de ki kişi sayıları ve isimleri neden kontrol edilmemektedir?

Bu soruların cevaplarını çok merak etmekteyim. Takipçisi olacağımı belirtirim.Bu hususta Savcılar tarafından şahsımdan istenilecek her türlü belgeyi seve seve ulaştıracağımı bildiririm.”

 

İşte o suç duyurusu: 

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın