Ana Sayfa  /    /  Fener'den Cimbom'a sert tepki
  • Facebook da Paylaş
Fener'den Cimbom'a sert tepki
  • 31-01-2007
  • 0 yorum
  • 5681 okunma
"Galatasaraylı yöneticilerinin demeçleri sporda şiddeti ve çatışma kültürünü körüklüyor"

Fenerbahçe Spor Kulübü bugün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile Galatasaray Spor Kulübü'ne cevap verdi.
      Sarı-Lacivertli kulüpten yapılan açıklama şöyle:" Ebedi dostumuz ezeli rakibimiz olarak gördüğümüz Galatasaray kulübünün yöneticilerinin uzun bir süredir sporda şiddeti ve çatışma kültürünü körüklemeye yönelik bir üslupla verdikleri demeçleri ve futbolda barışın sık sık gündemde olduğu bir ortamda spor kamuoyunun bu konudaki ilginç suskunluğunu üzüntüyle izliyoruz. GS yöneticileri kendi takımlarının uzun ve kısa vadeli başarılarına dönük demeç ve yönlendirmelerden çok aslen sürekli bir sataşma zemini ve husursuzluk ortamı yaratmaktadırlar. Basketbol takımlarına yönelik bir basın toplantısında bile "bayan basketbolda şampiyonluklarını engelleyeceğiz", "erkek takımımız da bu branştaki şampiyonluklarını engelleyecek" "zaten futbol takımlarının şampiyonluklarını engellemek için Adnan Polat ve başkanımız gerekli çalışmaları yapmaktadırlar" şeklindeki açıklamalar hangi ebedi dostluk yaklaşımıyla ve hangi fair play anlayışı ile uyuşmaktadır?


      Bütün bu açıklamalar kendi sporcularının da sistemli katılımıyla beraber psikolojik bir savaşa dönüştürülmüş durumdadır. Kurumsallaşma, sportif altyapının geliştirilmesi ve fair play ruhunun artırılması yerine bu tarz provokatif yöntemlerle başarı kazanma çabasında olunması zaten giderek artan, taraftarlar arasındaki kamplaşmaları alevlendirecek, sporda şiddet ve çatışma kültürünü sorumsuzca derinleştirecektir.

      Bu noktada sessizliğini koruyan spor kamuoyunun ve sporun yönetici kurumlarının şu soruyu açıklıkla cevaplamalarını istiyoruz; Bize karşı sistemli olarak yürütüldüğü ortada olan kampanyaya benzer yöntemlerle cevap verirsek doğru yapmış olur muyuz? Yoksa değerli spor kamuoyu ve kurumları bu olaya tepki vermek için bizim de benzer bir yola girerek meşru müdafaa yapmamızı mı bekliyorlar? Spor medyasının olup biteni sorgulamak için Fenerbahçe'den beklediği hareket bu mudur?

      100 yıllık camiamız bu konuda sükunetini bozmamakta kararlıdır ve zaten giderek artan şiddet ve çatışma kültürünü besleyecek davranışlardan kaçınmaya devam edecektir. Büyük taraftarımız da her zaman verdiği örnek destekle bu kavga yaratma çabalarını boşa çıkaracaktır. Tüm branşlardaki teknik heyetlerimiz ve sporcularımız, 100.yıl coşkusunu spor alanlarında etkili bir biçimde yansıtacak ve köklerini cumhuriyetimizin kuruluşundan alan Fenerbahçelilik ruhunu bu tür saha dışı ve etik olmayan çabaları boşa çıkarmak için ortaya koyacaklardır.

      Sonuç olarak sporu yöneten kurumların, medyanın ve spor kamuoyunun ebedi dostluklara zarar veren bu tür yaklaşımlar karşısında sessiz kalmayıp gerekli tepkileri göstermesini beklemek en doğal hakkımızdır ve bunu başta spor medyası olmak üzere tüm kamuoyundan bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

 

DHA

Etiketler : Fener'den - Cimbom'a - sert - tepki -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın