Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  ESYAV İftarında Sadece Oruç Açılmadı
 • Facebook da Paylaş
ESYAV İftarında Sadece Oruç Açılmadı
 • 07-07-2014
 • 6 yorum
 • 5645 okunma
ESYAV tarafından Keçiören Halil İbrahim Sofrasında verilen iftar yemeğinde davetliler sadece oruçlarını açıp gitmedi.

ESYAV tarafından Keçiören Halil İbrahim Sofrasında verilen iftar yemeğinde davetliler sadece oruçlarını açıp gitmedi. Kızılcahamam’ın önde gelen bürokrat ve iş adamlarının bir araya geldiği davette bir konuşma yapan ESYAV kurucularından Semih Ofset ’in sahibi hayırsever iş adamı Hüdaverdi Çakır’ın yaptığı duygusal konuşmada şunları söyledi. “Kızılcahamam’ın bu halkı, bu bürokratlar bu genel müdürler, bu müsteşarlar, bu işadamları bize müracaat eden bin beş yüz öğrenci var, gönül isterki ben bu bin beş yüz öğrenciye burs vermek isterim ve bunu kişiler yapabilecek durumda, bu Kızılcahamam ve Çamlıdere halkı bunu yapabilecek güç ve çapta, fakat bazen öyle adamlar geliyor ki soruyorum nerelisin Kızılcahamamlıyım nerden falan namlı iş adamı ESYAV’ı tanıyor musun tanımıyorum baba bende seni tanımıyorum diyorum başka yapabilecek bir şey yok bu vakfı tanıyacak ” dedi.

Hüdaverdi Çakır sözlerine şöyle devam etti. “ Bu vakfı tanıyacak bu vakfın mağdurlarını, mazlumlarını, yoksullarını, yetimlerini dullarını görüp gözetecek insanlar lazım bize ve bizim bunların hayrı için, teşvik etmemiz lazım ve bu yolda gayret etmemiz gerekiyor, bakın biz Rıza Çöllüoğlu’nun, Ali Osman Atakul’un Hüseyin hocaların ve diğerlerinin gittiği yoldan ve çizgiden gitmeye çalışıyoruz. Biz den sonrada bu yoldan ve çiziden gidecek insanları hazırlamamız lazım. Türkiye’de 5,5 milyon üniversite öğrencisi var, ilk ve ortaöğretimde 17 milyon öğrenci var, Türkiye her yıl beş yüz altı yüz bin öğrenciye iş bulması lazım biz saflarımızı sıklaştırıp birbirimizi daha yakından tanımak ve onlara iş bulmak durumdayız, bazen öyle bir şey oluyor ki üniversite mezunu 2 senden beri evinde yatıyor ve bana bir 10 lira veren yok mu diye iş isteyen arkadaşlarımız var , ben arkadaşlarımdan şunu istiyorum ne olur bu vakfın çalışması ve daha ilerlemesi için gayret edelim, fedakarlık yapalım, bu fedakarlıkları sizden beklediğimi söylemek istiyorum beni nereye isterseniz gecenin 24’ünde de koşturabilirsiniz” dedi.

Bu konuşmanın ardından Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler’ in de hayırsever işadamlarımızı teşvik etmesi ile ATO Başkanı ESYAV vakfının kurucularından hayırsever işadamı Salih Bezci 500 öğrenciye burs verme sözü verdi ve kendisi ilçemize birde üniversite yaptıracağını dile getirdi. Mustafa Özcan (Abdulkadir Özcan A.Ş.ve Petlas’ın) sahibi 500 öğrenciye burs vereceğini dile getirdi. Mustafa Akan ilçemiz salın köylü (söğüt İnşaatın sahibi) bu seneye kadar pek ismini duymadığımız bu hayırsever hemşehrimiz de 500 öğrenciye burs verme sözü vererek bu sene belirtilen hedefe ulaşılmış oldu. Bu hayırsever işadamlarımızın dışında birçok hayırsever işadamımız da bu vakfımıza şimdiye kadar bütçelerinin elverdiği ölçüde katkı sağlıyor ve bundan sonrada sağlamaya devam edecekler.

Hayırseverlerin bu fedakârlığını duyan Hüdaverdi Çakır gözyaşlarını tutamadı. Duygusal anların yaşandığı iftar yemeğinde amacın sadece iftar olmadığı ilçemizden üniversite okumak isteyen öğrencilerimize maddi imkânların olanakların sağlanmasının da yolu açılmış oldu.

Kızılcahamam ve Çamlıdere’nin en büyük ve en hayırsever Vakfı olan ESYAV kurulduğu günden buyana 7500 öğrenciye burs verdi. Geçen yıl 960 öğrenciye burs veren vakıf önümüzdeki yıl hem sayıyı artırmayı hem de burs miktarını artırmayı hedefliyor.

Böyle güzel hizmetler yapan bu vakfımıza şimdiye kadar maddi ve manevi hizmet eden, Kızılcahamam ve Çamlıdere’den şimdiye kadar 7.500 öğrencinin okumasına katkı sağlayan bu vakfımızı yönetimini ve destek olanları Kızılcahamamhaber olarak tebrik ediyoruz.

Herkesin kendisini düşündüğü, kendisinden başka kimseyi görmediği günümüzde, memleketi ve memleketinden yetişen gençler için ağlayan onlar için zamanını ve parasını harcayan bu hayırsever hemşerilerimize ne kadar teşekkür etsek az olduğuna inanıyoruz.  

Etiketler : ESYAV - - İftarında - Sadece - Oruç - Açılmadı -
YORUMLAR
 • Köylü   09-07-2014 21:08

  Hüdaverdi Çakır kimseyi boş çevirmez azda olsa verir ihtiyac sahiplerini memnun eder.

 • hüseyin yılmaz   08-07-2014 07:28

  zengin parasının hesabını bilmez hayır yapmaya gelince kıyı kıyı kaçar bu ağalar ankarayı satın alır o derece zengin ama halka yanaşmaz yardım etmez.

 • arzu   07-07-2014 21:21

  Yardimci olun sizde halka fakire fukaraya yolda kalmisa darda kalmisa ihtiyaç sahibine unutmayalım ki kefenin cebi yok,

 • MİSAFİR   07-07-2014 12:35

  Burs dağıtılırken öncelikle referans isteniyor.Referans nedir ? İllaki Vakıfdan bir tanıdığımı olması lazım ? Hiç referansı olmayan öğrenci ne yapsın.Ayrıca Öğrencinin başarısı neden dikkate alınmıyor.Öncelikle bunlar halledilsin.

 • DURMUŞ KARATAŞ   07-07-2014 11:28

  Bölgemizde dar gelirli ailelerinin çocuklarına burs veren ve hayır hasenat işlerinde öncülük eden Esyav yöneticilerinden, hayırseverlerden ve bu işe gönülden destek olanlardan Allah Razı olsun. Ayrıca bu vakfın kurulmasında ve hizmetlerinin sürdürülmesinde görev almış ve Ahirete intikal etmiş geçmişlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. "İNSANI YASAT Kİ DEVLET YAŞASIN" Hayırlı Ramazanlar. Durmuş KARATAŞ Kızılcahamam Akçaören Köyü Dernek Başkanı

 • Salih erdenek   07-07-2014 08:38

  Halkada yardımcı olmanızı diliyoruz

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın