ESYAV 25 yaşında
Sırrı ER Kızılcahamamhaber
[email protected]
.

Kızılcahamam Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ( ESYAV) 1986 yılının Eylül ayında kuruldu. Vakfın kurucuları; Salih Bezci, Hüdai Çakır, Sadi Kaya, Mehmet Kiraz, Osman Aydın, Eyüp Sanay ve Halil Yurtoğlu idi.

Dile kolay; ESYAV’ın kuruluşundan bu yana çeyrek asır geçti. Geçen bu 25 yılda neler yaptı ESYAV?

Neler yapmadı ki… Eldeki imkânlar ölçüsünde binlerce Kızılcahamam ve Çamlıdereli üniversite öğrencisine burs verildi. Kültürel yayınlar yapıldı, toplantılar, iftarlar, geziler, sempozyum ve seminerler düzenlendi. Geçen çeyrek asırda yöremize ve hemşehrilerimize yaptığı hizmetlerden dolayı ESYAV bir efsane oldu desem abartmış olur muyum acaba?

ESYAV’dan burs alan hemşehrilerimizin çoğu bugün önemli görevlerde bulunuyorlar. Biz onlarla karşılaştığımızda ve başarılarını duyduğumuzda öğrenim gören gençleri desteklemenin ve eğitime önem vermenin doğru bir karar olduğunu bir kez daha anlıyoruz ve hemşehrilerimizle gurur duyuyoruz.

Bildiğiniz gibi ESYAV 1987 yılından beri hayırsever hemşehrilerimizin yardımları ile üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Bu yıl da öğrenim bursu almak için 900 civarında öğrenci ESYAV’a müracaat etmiştir. Eldeki maddi imkânlar ölçüsünde 725 öğrenciye ayda 90 lira ödenecektir.

Yöremizin en eski ve güçlü sivil toplum kuruluşu olan ESYAV’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederken siz değerli hemşehrilerimizi de bu güzide kuruluşa destek olmaya davet ediyorum.  

10-03-2011 01:42
YORUMLAR
  • irfan güney    28-01-2012 16:26

    çeyrek asırdır hizmet eden bir der neyimiz var ama biz ne derece sahipleniyoruz ve ya böyle bir dernek var da biz bilmiyorsak bu kimin ve ya kimlerin suçu cok merak edi yorum derneyimize bu güne kadar hizmeti geçmiş olan tüm hemşerilerime ALLAH razı olsun sırrı beyede cok teşekür ediyorum her zaman her yerde derneyi ön pilana çıkartıyor yazılarında selam ve dualarla tüm hemşerilerime

    0

    0

Diğer Yazıları
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın