Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  ESYAV 1492 öğrenciye 2 milyon TL burs dağıtıyor.
  • Facebook da Paylaş
ESYAV 1492 öğrenciye 2 milyon TL burs dağıtıyor.
  • 09-12-2016
  • 2 yorum
  • 6031 okunma
Kızılcahamam ve Ankara'nın en büyük hayır derneği ESYAV yılda 1492 öğrenciye 2 milyon TL burs dağıtıyor

ESYAV Kızılcahamam ve Çamlıdereli öğrencilere hayat suyu olmaya devam ediyor.

Yöremiz esnaflarının tüm imkansızlıklarına rağmen çocuklarına iyi bir gelecek hazırlayabilmek için onları bir yükseköğrenim imkanına kavuşturmak isteyen ve bazı hemşerilerimizin özellikle Ankara dışında yüksek öğrenim imkanı elde eden çocuklarını okutmakta maddi zorluk çekmeleri, kalacak yer, ulaşım, okul masrafları ve beslenme gibi giderleri Anne ve Babaları ciddi şekilde düşündürmekteydi.İşte tam bu yıllarda bu soruna çare olmak için kurulan ve aradan geçen 30 yılda ilçenin ve Ankara'nın en büyük hayır kurumu haline gelen ESYAV her geçen yıl yardımlarını artırarak devam ettiriyor.

1986  yılında kurulan ESYAV 1987 yılından itibaren yöremizden yükseköğrenim imkanı elde eden öğrencilere, az da olsa bir maddi destek sağlamak amacı ile burs faaliyetlerini öncelikli çalışmalarının arasına almıştır. Burs verilen öğrenci sayısı siz değerli hemşerilerimizin maddi destekleri sayesinde yıldan yıla artarak devam etmektedir. 2016 yılında ESYAV’a burs almak için 1710 öğrenci müracaat etmiş yapılan mülakatlar neticesinde müracaat eden öğrencilerin %88’ine burs verilmesi kararlaştırılmıştır. Geçen dönem 1425 olan öğrenci sayısı 2016-2017 öğretim yılında 1492 öğrenciye çıkartılarak Ankara genelinde rekor seviyeye ulaşmıştır.

KIZ ÖĞRENCİLER ERKEK ÖĞRENCİLERİN İKİ KATI 

Burs alan öğrencilerin tamamı en az 4 yıllık fakültelerde öğrenim görmekte.Geçen yıl burs alıp başarısız olan öğrencilerin bursları kesilmiştir. Bu sene burs alan öğrencilerin %38 erkek öğrenci, %62’si de kız öğrencidir.Yine burs almaya hak kazanan öğrencilerin %68’i Ankara dışında çeşitli üniversitelerde, %32’si Ankara’daki üniversitelerde öğrenim görmektedir.Bu Öğrencilerimiz, Tıp, Hukuk, Eczacılık, Diş Hekimliği, Mühendislik Fakültelerinin çeşitli bölümleri,Sağlık , Eğitim Fakülteleri, İşletme, Maliye Kamu Yönetimi, Elektronik, Beden Eğitimi, Rehberlik Dil Bölümleri,  İlahiyat fakültesi  ve diğer fakültelerde eğitim görecek ve sizlerin destekleri ile eğitim görecek, sizlerin destekleri ile kendilerini yetiştirecek, yöremiz ve ülkemize faydalı hizmetlerde bulunacaklardır. Bu sene başlayan Yüksek Lisans öğrencileri içinde 18 burs verilecektir.

YILDA 1492 ÖĞRENCİYE 2 MİLYON TL BURS DAĞITIYOR

Burslar Ekim ayından itibaren 8 ay süre ile verilmektedir. Bir öğrenci için geçen dönem 150 TL olan aylık burs miktarı busene 170 TL’ye çıkartılmıştır. Aylık burs miktarı, Toplam 253,640 TL yıllık 2,029,120 TL dir.

ANKARADAKİ ÖĞRENCİLERE HER AY SEMİNER

Ankara'daki öğrencilerin bursları her ayın son Cumartesi günü ESYAV Vakfı genel merkezinden ödenmekte akademisyen hemşerilerimiz ile kendilerine seminer verilmektedir. Ankara dışındaki öğrencilerimiz de burslarını şahısları adına çıkardıkları bankomat kartları ile almaktadırlar.

HADİ BİR ÖĞRENCİDE  SİZ OKUTUN

Kurulduğu günden buyana 30 yılı aşkın bir zamandır. Kızılcahamam ve Çamlıdere den üniversite kazanan öğrencilerin eğitimlerini bitirmek için onlara her ay azımsanmayacak ölçüde karşılıksız burs veren, bu kuruma herkesi maddi manevi destek vermeye davet ediyoruz. Bir öğrencide ben okutayım diyen hemşerilerimiz ESYAV ile iletişime geçebilirler.1492 öğrenicinin bursunu karşılayan ve 30 yıldır bu vakfın içinde hayırlarına devam eden iş adamlarımıza Kızılcahamam Haber olarak teşekkür ediyoruz.İyi ki varsınız 

piknik023

piknik066

Etiketler : ESYAV - 1492 - öğrenciye - 2 - milyon - TL - burs - dağıtıyor. -
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   17-12-2016 22:47

    ESYAV ailesinin, dünyalık bir iltifat ihtiyaç hissetmediklerine yürekten inanıyorum ama Topa popa yorum yazanların geleceğin teminatı olacak gençlere karşılıksız hizmet ile ilgili bir habere sessiz kalması kanıma dokunuyor. Bu haberde bir yazan olur diye bekledim ama nafile. Bu gerekçe ile Çok yazdım ama bir kez daha yazmak istiyorum. .... Karşılığını ALLAH c.c'dan bekleyerek Yabanabat bölgemiz gençlerine karşılıksız burs veren ESYAV'ımızdan ALLAH C.C BİNLERCE KEZ RAZI OLSUN..... VE çalışmaları, Kızılcahamam adını kullanarak dernekçilik yapan ama Kızılcahamam bir çivi çakmayan ve Kızılcahamam'ı sadece seçim dönemlerinde hatırlayan/ziyaret eden "Federasyonlaştığını" iddia eden derneklere örnek olması dilek ve temennisi ile.

  • Oğuzhan Gürsoy   12-12-2016 12:04

    Allah yardımcı olandan, vesile olandan razı olsun. Çok güzel bir hizmet... Vakfın değerinin özellikle biz gençler tarafından tam olarak anlaşılmadığını düşünüyorum. Rabbim, bizlere de bu tarz büyük hayır işlerine destek olmayı nasip eder inşAllah.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın