Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  En uzun hırsızlık
  • Facebook da Paylaş
En uzun hırsızlık
  • 12-05-2007
  • 1 yorum
  • 5408 okunma
Kızılcahamam Binkoz köyüne gelen hızsızlar köyün telefon şebekesini tamamen çökertti.kırk iki adet direk arasında bulunan 1200 metre kabloyu bir gecede çalan hırsızlar koyu telefonsuz bıraktı.

Kızılcahamam Binkoz köyüne gelen hızsızlar köyün telefon şebekesini tamamen çökertti.kırk iki adet direk arasında bulunan 1200 metre kabloyu bir gecede çalan hırsızlar koyu telefonsuz bıraktı.

Kızılcahamam haber’in edindiği bilgiye göre geçtiğimiz gün meydana gelen olay la ilgili jandarma soruşturma başlatırken ilçede bu yapılan hırsızlığın tek olmadığı ve geçtiğimiz yıl da birçok köye haberleşme imkanı sağlayan tellere butür hırsızlıkların meydana geldiği belirtiliyor.

Kızılcahamam Telekom olayı haber alır almaz kablo iki günlük yoğun bir çalıma sonunda köy tekrar telefona kavuşurken hırsızların bu çaldığı kablonun ilk olmadığını ve bu konuda ellerinden gelen bir şey olmadığı için sürekli tekrarlandığı konusunda dertli.

İşte Kızılcahamam da geçtiğimiz yıl telefon telleri çalınan köylerden bazıları şöyle.

 

Akdoğan Balcılar ,Pazar , Saraç,M.Ağacin – Çavuşlar Akdoğan – Taşlıca  yolu ,Demirler köyü ,Pazar köprüsü,Kırköy ,Peyikler  Köyü,Kırköy Pazar köprüsü,Çırpan – Tekke arası,

Madensuyu – Çukurören,Taşlıca – Başören  arası,M.Ağacin –Çavuşlar,Ç.Akçaören – Örencik,Yakakaya – Kızık arası,Taşlıca – Balcılar arası,Akdoğan – Taşlıca Arsı  ve son olarak ta binkoz köyünden 1200 mt kablo çalan hırsızları jandarma yakalamak için soruşturma başlatırken şimdiye kadar çalınan kabloların akıbetleri konusunda içaçıcı bir durum olmaması bu giden kablolarında Faili Meçhuller arasına gireceği konusunda bir kanı uyandırıyor insanlarda çalanın yanına kar kalıyor mantığı insanların güvenini zedeliyor bu konuda kabloların nerelerde kullanıldığı kimlerin çalıntı mallardan ticaret yaptığı araştırılması gereken bir olay sanırım yoksa Kızılcahamam köylerinde telefon teli kalmayacak  

Etiketler : En - uzun - hırsızlık -
YORUMLAR
  • bahri gök   12-05-2007 23:15

    Teşekkürler.bu olayları ele aldığınız için ; Ancak:Vatandaşlarımızdan da duyarlı olmalarını en ufak bir ters durumda Jandarmaya bilgi vermelerini ''Bilhassa hırsızlar bira ve şarap içmekteler'' İçki içmek veya piknik yapmaküzere köylerine gelenlerin arabalarının plakalarını almaları Muhtar veya köy ihtiyar heyeti olarak MUHAKKAK Jandarma yı bilgilendirmeleri gerekmektedir. Çünkü bu kablolarımız bizim olduğu kadar TÜYÜ YETMEMİŞ YETİM İN DE MALIDIR. SELAM VE MUHABBETİMİZLE..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın