Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Emrullah İşler Müjdeyi Verdi Hastanenin Temeli Atılıyor
 • Facebook da Paylaş
Emrullah İşler Müjdeyi Verdi Hastanenin Temeli Atılıyor
 • 17-11-2014
 • 9 yorum
 • 12388 okunma
Kızılcahamam Devlet Hastanesinin temeli atılıyor, çöp sorunu çözülüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Kızılcahamam İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, tek liste halinde gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurul’dan güven tazeleyerek çıktı.
Başkan Yıldırım, yaptığı açıklamada birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Bizler bir aileyiz. Birlik, beraberlik içerisinde şehrimizi ve ülkemizi daha iyi hizmetlere götürmek için çaba göstereceğiz” dedi.
Daha sonra kürsüye bölge milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler geldi. İşler yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kızılcahamam’da tarihi bir orana ulaştık ben bu yüzden sizleri tebrik ediyorum, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı Kızılcahamam’dan % 70 in altında bir oyla Kızılcahamam’dan Çankaya’ya uğurlamak bizlere yakışmazdı. Sizler bize yakışanı yaptınız ve %72,5 oyla Çankaya’ya uğurladık. Malumunuz olduğu üzere 2009 yılında bir yol kazası yaşadık ve Belediye’yi kaybettik, 2014 yerel seçimlerinde Kızılcahamam yine kendine yakışanı yaptı ve %14 fark atarak %54 oy oranıyla Kızılcahamam’ın anahtarını değerli başkanına teslim ettiniz ve bugün değerli başkanımız azimle çalışmaya devam ediyor. Şuana kadar çok güzel hizmetlere imza attı bundan sonrada atmaya devam edecek. Kızılcahamam’ın en büyük sorunu çöp için çalışmalarımız devam ediyor inşallah kısa zamanda bu sorunu da halledeceğizKızılcahamam’ın en beklediği en büyük hizmetlerden bir tanesi de Hastane bu konuyu da yakinen takip ediyorum, Hastane için biliyorsunuz yeni bir arazi tahsisini daha önce gerçekleştirdik, yeni projeler çizildi ihale aşamasına gelindi, inşallah yılbaşından sonra  50 yataklı son derece modern  bir hastanenin temelini de atıp inşallah inşaatını bitirim en kısa zaman da hizmete sunacağız” dedi.  

Bildiğiniz gibi Ağustos ayında bir devir teslim oldu, genel başkanımız değişti başbakanımız değişti, biz şimdiye kadar hep şunu söyledik ak parti kurumsal bir kimliğe sahip partidir, ortak hafızaya sahip bir partidir, ortak akıl ile hareket eden bir partidir, kadroları tecrübelidir, tecrübeli kadrolar bayrak değişimini yapmıştır ve bundan sonrada Allah’ın izniyle, sayın genel başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde ilk gireceğimiz seçim olan 2015 seçimlerinde Ak Parti Olarak, 10.seçimimizden büyük bir başarı ile çıkacağız, 2015 Haziran seçimleri bu bakımdan son derece önemli, bizler Kızılcahamamlılar olarak 2015 Haziran ayında büyük bir zafere hep birlikte imza atacağız, 2015 seçimlerin bir diğer önemi ise 2019 yılına kadar hiçbir seçim yok, bu seçimlerden sonra güçlü bir iktidar çıktığı zaman anayasayı değiştirecek veya referanduma götürecek sayıyla seçimlerden çıktığımız zaman Türkiye’nin önü açılacaktır.

Birileri 2023 hedefimizi gerçekleştirmememiz için yoğun gayret gösteriyorlar, işte gezi olaylarını başlattılar, 17-25 Aralık operasyonlarını başlattılar ve şimdi Kobani bahanesi ile sokakları yeniden harekete geçirdiler, ama ne yaparlarsa yapsınlar başarmayacaklar, çünkü millet bizimle Allah bizimle” dedi.

Konuşmaların ardından Adalet ve Kalkınma Partisi 5. Olağan Kongresi için seçimlere geçildi. 400 kayıtlı delegenin olduğu Kızılcahamam’da 217 delege kongrede oy kullandı. 3 oyun geçersiz sayıldığı seçimde tek liste seçime giden Sefa Yıldırım 214 delegenin oyunu alarak yeniden ilçe başkanı seçildi.

Yeni seçilen ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu, Sefa Yıldırım, Kemal Doğanoğlu, Güray Altunay, Yusuf Öztürk, Hüseyin Demirhan, Selahattin Ünsal, Osman Karaslan, Mehmet Böyük, Abdullah Şenli, Mahmut Kahveci, Sıdıka Bayramoğlu, Ahmet Barun, Hamza Kocaoğlu, Sefa Ulucan, Emin Demirbaş, İhsan Taşer, Ali Alpagut, Kadir Furuncu ve Eda Filiz  

YORUMLAR
 • Seyyid Aliş Öztürk   21-11-2014 22:25

  Bugün işyerimde arkadaşlar ile Veysel Bayramın teklifini inceledik. Teklif çok iyi bir teklif ama 100 Yataklı devlet Hastane ve 300 yataklı termal fizik hastanesi, D.750 dende şehir içinden de ulaşılması çok daha kolay olan Askerlik Şubesi karşısındaki Orman işletmesinin 50 yıldır kullanılmayan sulama havuzunun olduğu yerede olabilir. Lütfen sayın Milletvekili ayın belediye başkanı sayın başhekim bu alanı görmeden karar vermeyiniz ve hastaneleri buraya yapmak için çok çalışınız. bu alan devletin bir haftada arsa transferi yapılır, bir haftada yeni proje çizilir. Kızılcahamamlılar iyi bir hastaneye kavuşmak için bir 6 ay daha beklemeye hazıriz.

 • bozacı   20-11-2014 12:24

  kızılcahamam ın en önemli sorunu tanıtım turizm.bizim tek kurtuluşumuz.küçük esnaf can çekişiyor.dükkan kiraları,masraflar esnafı canından bezdirdi.senede iki ay ilçemizde biraz iş oluyor 10ay iki ayı kurtarmıyor.acil şu asya termal e bir çözüm bulun,turist nasıl gelir nasıl getirebiliriz onua çare bulun.takım elbise giyip sağ da solda yemek pozu vermekle kızılcahamam kurtulmaz lütfen

 • Ali Ihsan AŞUR   19-11-2014 21:44

  Say'ın vekilimizden Allah Razı olsun.Genel seçimlerde iyi çalışıp yatırımları tamamlatmak lazım.

 • Veysel BAYRAM   19-11-2014 00:29

  Katı atık sorununun çözümü; 2004-2009 döneminde AK PARTİ iktidarı, “belirlenecek bir alana katı atık ayrıştırma merkezi önerdi ama zamanın belediyesi bu imkânı değerlendirmemişti.” Katı atık ayrıştırma merkezi katı atıkları ayrıştıracağı, ayrışan katı atıkların hammadde olarak ülke ekonomisine katkı sağlayacağı, katı atık ayrışma merkezinde 15-10 kişilik istihdam oluşacağı, Elhamdülillah AK PARTİ hala iktidarda ve yine elhamdülillah Kızılcahamam Belediye Başkanlığı hala AK PARTİDE. Bu gerekçeler ile bu teklifin tekrar hayata geçirilmesinin katı atık sorununu kökten çözeceği dilek ve temennisi ile.

 • Veysel BAYRAM   19-11-2014 00:28

  Öncelikle hastanenin yıkılmadan başka bir yere yapılma kararı alanlardan Allah (c.c) razı olsun. Ve Darısı da Belediye hizmet binasının yapımına olsun işaallah. *****Önce neden 100 yataklı Hastane ve 200-300 yataklı Fizik tedavi (!) Merkezi; Kızılcahamam’a 50 yataklı hastane 45 yıl önce yapılmış, 2009-2014 döneminde İKİLİ OLMANIN gücü ile yeni bir hastane yapılmasının imkânı sağlanmış ama ortaya bürokratik engeller çıkmış, engelleri kaldırma çalışmaları sürerken de hastane yapımı, 30 Mart 2014’DE ÜÇLÜ OLAMNIN GÜCÜ VE + ME. Genç. Spor. Kom Başkanlığı GÜCÜ SAĞLANDIĞI BU GÜNLERE KALMIŞ. Dörtlü olmanın gücü KULLANILARAK, hastanenin A bloğuna enaz 100 yataklı (“) Devlet Hastanesi, B bloğuna 200 – 300 yataklı TERMAL SULU fizik tedavi ve rahabilitasyon Merkezi (“”) YAPILMALI. Hastane E-5 altına kamu arazisine yapılacakmış. ( atık su arıtma tesisi arsası ortada! ) E-5 genç insanları almaya devam ediyor. Hasta dedeler kucağı hasta bebeli anneler E-5’i nasıl geçecek? veya bu insanlar günde 4 tek taksi parasını nasıl verecek (“””) Bu gerekçe ile şehrin ortasında kalmış maç sırasında çevreyi rahatsız eden ÇİM SAHA DÖRTLÜ OLMANIN GÜCÜ İLE 4 SAATTE (!) Kirmir veya barajlardan biri civarına alınarak ÇİM SAHA arsasının yarısına ve güney veya kuzey tarafına Devlet Hastanesi olarak A Blok, karşısına da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini olarak B Blok olarak “”arsanın tamamının Bodrum katına komple otopark ve hastane müştemilatı, Zemin katlara hastaların ferah bir ortamda bekleyeceği salonlar etrafında acil, poliklinikler, tetkik laboratuarları, vb. üst katlara günün şartlarına uygun tek ve en çok iki kişilik hasta odaları “ olarak yapılmalı, Arsanın yarısına da Belediye hizmet binası veya ilçemiz merkezinin ihtiyacı olan ve Cenaze namazlarını rahatlatacak yabanabat camii modeli ve daha büyük bir cami (camiyi dernek yapar) yapılabileceği dilek ve temennisi ile. (“) Yatak sayısı da önemli ama en önemlisi 100 yataklı hastanenin standart kadrosunda her branşın uzmanı olacağından (“)TERMALSULU Fizik Tedavi Hastanesi; Fizik hastalarının % 99,5’ğu SGK’lı veya Kamu görevlisi, bir tedavi seansı 21 gün, hastaların % 80 ve üzerinin refakatli hasta olduğu, bu hastaları 3-5 yıl önceden randevu aldığı için vatandaşa ve Kızılcahamam’ı sağlık ve günü birlik turizme kavuşturacak çok iyi bir hizmet olur. (“””) Sabah 2 tek taksi poliklinik ve laboratuar röntgen vb için . Öğle sonrası 2 tek taksi tetkik gösterme ve reçete alma.

  0

  0

  • Veysel BAYRAM   20-11-2014 23:32

   Sayın Misafir kardeşim; Hastaneler ve Yeni yapılacak Devlet hastanesi yılın 365 gün 24 saati ACİL VAKALARA HASTA DEDELERE EBELERE BEBELERE HİZMET VERİYOR VE BU HASTALARIN % 90 YAYA OLARAK SABAH GELİP EVİNE DÖNÜYOR ÖĞLEDEN SONRA GELİP TETKİKLERİNİ GÖSTERİP TEKRAR EVİNE DÖNÜYOR. çim saha NE İŞE YARIYOR YILIN 65 günü ve günde 1-2-3 saat antreman yapanlara ve maçlara hizmet ediyor yani yılın 300 günü boş yatıyor. Çim saha olmasın demiyoruz ki gençler biraz daha yürüyerek kirmir bölgesine giderek maçlarını seyretsinler ve gidip gelirkende spor yapsınlar, HASTA DEDELER BEBELERDE daha yakın yerden hizmet alsınlar diyoruz. Belki bugün gençsin ama Allah (c.c) ömür versin sende yaşlanacaksın. Gel beraber bu oluşuma destek verelim dilek ve temennisi ile.

   0

   0

  • vatandaş   20-11-2014 03:26

   bizmkiler dizisndeki cemil gibi işi gücü yok boş boş yazıyor devamlı gasteyeeee:)

   0

   0

  • MİSAFİR   19-11-2014 20:20

   Sayın Veysel Bayram ; bu futbol sahası sende takıntı olmuş herhalde .İyiki bu fikirlerini dikkate alan yok.

   0

   0

 • yoksul   18-11-2014 10:10

  hastane değil doktor yapın

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın