Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Elazığ ve Malatya Depremzedelerine İkinci Yardım TIR'ı gitti.
  • Facebook da Paylaş
Elazığ ve Malatya Depremzedelerine İkinci Yardım TIR'ı gitti.
  • 29-01-2020
  • 0 yorum
  • 3850 okunma
Kızılcahamam Belediyesi ve Kaymakamlığınca organize edilen Depremzedelere yardım için Kızılcahamamlılar duyarsız kalmazı.iki günde iki TIR yardım gitti.

Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle Kızılcahamam’dan  ikinci yardım TIR'ı bugün yola çıktı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan bağış yardım kampanyası çerçevesinde AFAD koordinasyonunda, Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesi tarafından hazırlanan yardım tırı Elazığ'a dualarla uğurlandı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, yapmış olduğu açıklamada; " Geçtiğimiz günlerde Elazığ'da Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır'da, Gaziantep, hatta Samsun'a kadar pek çok yerde de hissedilen bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası bir takım mağduriyetler oluştu. Vefat eden vatandaşlarımız oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Devletimiz gereken her şeyi yaptı. Herkes çıkartıldı. Görüyorsunuz Türkiye'mizin 4 bir tarafından arkadaşlarımız depremde mağdur olduğunu düşündükleri insanlara yardım eli uzattılar. Şu anda göndereceğimiz tır ikinci tırımız olacak inşallah. Oradaki mağdur olan vatandaşlarımıza günlük ihtiyaçlarını karşılayacakları malzemeler gönderiyoruz. İnşallah bu malzemeler vatandaşlarımıza ulaştırılarak ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bu yardımda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Acar’ın konuşmasının ardından yardım tırı dualarla uğurlandı.

Uğurlama törenine Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, Meclis Üyeleri, Belediye ve Kaymakamlık Personeli ve vatandaşlar katıldı.

 
 
 
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın