Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Eğerli muhtarları ayağa kalktı. Hep birlikte DSİ ye gitti.
 • Facebook da Paylaş
Eğerli muhtarları ayağa kalktı. Hep birlikte DSİ ye gitti.
 • 15-01-2018
 • 12 yorum
 • 6096 okunma
DSİ tarafından yatırım programına alınan Semeler Köyü sulama göletine Eğerli özü köylüleri karşı çıktı.

DSİ yatırım programına alınan Semeler sulama göletine Eğerli özüne bağlı Eğerli Kuzören, Eğerli Alören, Eğerli Dereköy, Eğerli Başköy, Semer, Ortaköy Muhtarları karşı çıktı.

Önceki gün Ankara DSİ 5. Bölge Müdürlüğüne giden muhtarlar buraya yapılmak istenen sulama göletinin 6 tane köyün kullandığı ve Çankırı'ya kadar uzanan grup yolunu su altında bırakacağını dile getirerek bu işin yatırım planından çıkarılmasını istediler.Semeler köyünün mevcut çaydan  faydalandığını belirten muhtarlar, buradaki vatandaşlar bahçelerini çaydan sulayabiliyorlar böyle bir göletin burada yapılmasına ne amaçla karar verdiklerini anlamakta zorlandıklarını ifade ettiler.

DSİ tarafından 2018 yılı içerisinde Ankara'da 16 sulama göleti yapılacak,DSİ internet sitesinde yayınlanan bu göletlerin üç tanesi Kızılcahamam'da Muhtarların itirazına rağmen DSİ internet sitesinde Semeler Köyü Sulama Göleti hala yatırım planında olarak gözüküyor.

Ankara DSİ 5. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan, Ankara İli Göletleri 2. Grup Planlama Raporu Yapım İşine Ait Sözleşme imzalandı. 14 Temmuz  2017 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile yüklenici firma yetkilileri arasında imzalandı.

Projeler ile Devlet Su İşleri tarafından yöre halkının tarımsal gelir ve istihdamına katkı sağlamak suretiyle Sosyo-ekonomik olarak gelişim göstermesine olanak sağlayacak ve refah düzeyini artıracaktır.

İmzalanan Sözleşme kapsamında, Ankara ilinde bulunan;

1-   Çubuk Eskiçöte Göleti ve Sulaması

2-   Ayaş Pınaryaka Göleti ve Sulaması

3-   Kızılcahamam Semeler Göleti ve Sulaması

4-   Çubuk Küçükali Göleti ve Sulaması

5-   Haymana Büyükyağcı Göleti ve Sulaması

6-   Polatlı Güreş Göleti ve Sulaması

7-   Nallıhan Ericek Göleti ve Sulaması

8-   Kızılcahamam Kızılcaören Göleti ve Sulaması

9-   Kalecik Akkuzulu Göleti ve Sulaması

10- Haymana Yamak Göleti ve Sulaması

11- Polatlı Şabanözü Göleti ve Sulaması

12- Nallıhan Kabaca Göleti ve Sulaması

13- Çamlıdere Osmansin Göleti ve Sulaması

14- Kızılcahamam Salın Göleti ve Sulaması

15- Beypazarı Macun Göleti ve Sulaması

16- Haymana Boğazkaya Göleti ve Sulaması’na ait Planlama Raporu ve ekleri hazırlanacaktır. 

Etiketler : Eğerli - muhtarları - ayağa - kalktı. - Hep - birlikte - DSİ - ye - gitti. -
YORUMLAR
 • Semelerli Ali   22-01-2018 18:36

  Köylerde tarım kalmadı deniliyor ama tarımı artıracak gelistirecek faaliyetler engelleniyor ekim alanlarının artması için bu tür tarlaları sulama göletlerine ihtiyaç var.Ekilebilir alanların artması demek taze taze mahsullerin kizilcahmam halkına sunulması demektir.Ayşekadin fasulyesini yani yeşil fasulyeyi eken az koylerden biri semelerdir.Bu ekimi azalan bu fasulyeyi eken koylere destek var ekimi cogaltmak gerekiyor.Soylentiler laftan ibarettir.Birakin yolu bir tane ağaç dahi zarar görmeden yapılacak.Koylulerimize kolaylık sağlayacak ekim biçim alanları fazlalaşacak.Hayırlı olsun

  0

  0

  • Mehmet ALİ    22-01-2018 19:10

   Semelerli Ali bey biz semelerin sulanacak yerinin, köyün nüfusunun nekadar olduğunu biliyoruz, gölete ihtiyaç olmadığını da biliyoruz, çay yukarıdan akıyor ve sizin bahçelerinin bundan yararlanıyor, devlet bu kadar zenginse ihtiyaç duyan köylerimize gölet yapsın, semelere değil, devlet yukarıdaki 6 köy ve onların oylarını istemiyorum semeler bana yeter diyorsa buyursun yapsın

   0

   0

 • su hayattır   22-01-2018 11:49

  Öyle kafanıza göre istemiyorum ile olmaz bu işler.. devlet neyi yapacağını neyi yapmayacağını iyi bilir. gölet her zaman fayda sağlar zararı olmaz. Artık kafalarnıda ne varsa muhtarların Allah bilir.. .

 • Ahmet göven   19-01-2018 13:42

  Semelerli Ayşe,Semelerli hasan dayı...Ya komiksiniz troller burada da işbaşında..Siz 6 köyün muhtarından iyimi biliyorsubuz köylerin durumunu?

 • kızılcahamam semerlerden ayşe   17-01-2018 20:26

  Su hayattır Ak parti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN candır.Bu hizmet ak partimizin semeler köyüne hediyesidir.orman bakanımız veysel bey köyümüze hizmeti sualama göletini sağladı.bizde köycek her secimde %99 luk bir5 oranda ak partimizi her secim destekledik.Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğanla köyler huzura kavuştu.Sonsuz teşekkür ediyoruz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'A.

  0

  0

  • ali ihsan   22-01-2018 19:11

   ayşe hanım yukarıdaki köylerde ak partiyi ve cumhurbaşkanını destekledi. Yukarıda 10 semeler köyü var bunu hatırlatır iyi günler dileriz

   0

   0

 • kemal güngör   17-01-2018 15:09

  murat bey semeler köyünde tarım arazisi yokki nereyi ekecek siniz ve köyde kaç kişi tarım arazizsi ekiyor saygılar

 • berçindereli   17-01-2018 13:06

  Kızılca örenin neresine yapılacak gölet.merak ettim. ana çaya mı

 • Veysel BAYRAM   16-01-2018 23:04

  Planlanan SEMELER KÖYÜ SULAMA GÖLETİ boşa giden suyu tutacaktır yani Kimseye zararı yoktur ve ayrıca bu göletten Semeler Mah. ile Semenler köprüsünde GÜVEM MAH. kadar olan Güvem Mahallesinin arazileri de sulanacaktır. Engelleme sebebi Egerli grup yolu ise, Göleti planlayan DEVLET Eğerli grup yolunu da (Aynen Kızılca köy yolu gibi) planlamıştır.

 • Semelerli Hasan dayı   16-01-2018 22:44

  Yapılan işin kötüsü olmaz çevreye bölgeye et süt sebze meyve satan köylerden biriyiz.Yaylaya yol yapılması hayvancılığı artırdı.Bâğ bahçe sulama goletide tarımı artıracaktır.Yol kenarında çok fasulye domates salatalik patates biber soğan sattık sizlere.Bizim köy her türlü yol yukarı köylere tarlalarını daraltarak yolu genişletti Eğerli köylerine yolu geniş geniş verdi.Boyle bir köy sizlerin yolunun kapanmasını istemez.Boyle saçma yersiz dedikodular dostluklara zarar verir.Semelrin içinden arabalarinizla geçerken insanların yüzüne nasıl bakacaksınız bu köyün derdi karın doyurmak sizleri farklı keyfleri üzerine bu işi delmenize ne kül ne de hak razı olmaz.Akılli düşünüp bir kere vicdanimizi dinleyelim.Herkes kazansın.Yol orda zarar görecek bir durumu yok.

 • saiit   16-01-2018 21:02

  arkadaşlar acaba semeler köyunde kaç kişi ve kaç dönüm bahçe var bu tür büyük yatırımların daha fazla köyün faydanalacağı köyler var

 • Semeler köyünden murat yıldırım   16-01-2018 08:49

  DSI’nin yapmış olduğu sulama projesinin semeler köyüne ve civar köylere hiçbir zararı yoktur aksine kışın boşa akan suyun tutulmasıyla yazın suya ihtiyaç duyduğumuzda orada biriken sudan hayvanlarımız tarlalarımız bahçelerimiz ve bütün civar köyler istifade edecek olup DSI ‘nin yapmış olduğu bu projeyi desteklemekle beraber alkışlıyorum

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın