Ana Sayfa  /    /  DYP Ovada siyasete Atatürk'ü karıştırdı
  • Facebook da Paylaş
DYP Ovada siyasete Atatürk'ü karıştırdı
  • 17-03-2007
  • 0 yorum
  • 5499 okunma
DYP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, Mehmet Ağar’ın terör konusunda tartışma yaratan “ovada siyaset” açılımına Atatürk için de ' Onay verirdi' diye savundu.
DYP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın tartışmalara yolaçan “ovada siyaset” açılımına gelen eleştirilere, “Hiç şüpheniz olmasın ki cumhuriyetimizin kurucusu yüce önder Atatürk, bugün hayatta olsa DYP’nin bu açılımına tereddütsüz destek verirdi” diye tepki gösterdi.

Bilgiç, ANKA’ya yaptığı açıklamada Türkiye’nin, 20 yılı aşkın süredir devam eden teröre 300 milyar dolar harcarken, manevi değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek olan birçok vatan evladını şehit, yurttaşını ise kurban verdiğine dikkat çekti.
“Ocaklar sönmüş, aileler dağılmış, anneler göz yaşı dökmüştür” diyen Bilgiç, "birkaç çapulcu" denerek Türkiye'yi uçurumun eşiğine getiren terörün en azgın olduğu dönemde göğsünü bölücülüğe siper eden partinin DYP ve Mehmet Ağar olduğunu öne sürdü.

Bilgiç, isim vermeden “Ömründe Uludağ'dan başka dağa çıkmayanları, gazete arşivlerine bir göz atarak o dönemde Güneydoğu'nun dağlarında asker-polis el ele gerçekleştirilen bu destansı mücadeleyi hatırlamaya davet ediyoruz” eleştirisinde bulundu.

Bilgiç, “Milletin birliği, ülkenin bölünmez bütünlüğü konusunda seceresi herkesden sağlam olan sayın Ağar ve partimiz Türkiye'yi çevreleyen kıskacı hükümet ve muhalefetten önce fark etmiş, tabanda halkımızın teveccüh gösterdiği bir açılımı büyük bir cesaretle tartışmaya açmıştı” dedi.

“Ancak siyaseti kan ve husumet üzerinden beslenme sananlar, kamplaşma ve kutuplaşma üzerinden medet umanlar bundan hiç de hoşlanmamıştır” diyen Bilgiç, “Zira, altlarındaki taban eridiği için bu çevreler paniğe kapılmış ve mesnetsiz söylemlerden medet umar hale gelmişlerdir” dedi. Bilgiç, şöyle konuştu:
“Türkiye'yi saran terör ateşini söndürmek için dökecek bir kova suyu olmayanlar, yangına körükle gitmekten hiç bir sakınca görmemektedirler.

Bu çevrelere nacizane tavsiyemiz şudur. Canı yanan analar, babalar kadar sağduyulu olun. Halktan kopmayın. Öncelikle de DYP'nin Türkiye'nin bekası için tartışmaya açtığı terörle mücadele açılımını iyi okuyun, iyi anlayın.
Hiç şüpheniz olmasın ki cumhuriyetimizin kurucusu yüce önder Atatürk, bugün hayatta olsa DYP’nin bu açılımına tereddütsüz destek verirdi.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın