Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Doğa yürüyüşü çevre yolu
 • Facebook da Paylaş
Doğa yürüyüşü çevre yolu
 • 01-01-1970
 • 5 yorum
 • 5745 okunma
Kızılcahamamhaber olarak her ay düzenlediğimiz doğa yürüyüşüne bu ay sınavlar olması dolayısı ile iki haftalık uzatmaların ardından gerçekleştirdik.

Kızılcahamamhaber olarak her ay düzenlediğimiz doğa yürüyüşüne bu ay sınavlar olması dolayısı ile iki haftalık uzatmaların ardından gerçekleştirdik.

Rahatsız olan ve işi dolayısı ile katılamayan arkadaşların dışındaki ekibimiz Bayram Arslanoğu, Mehmet Gürsoy, Osman Gökalp ve Mustafa Özdemir’in katıldığı bu haftaki doğa yürüyüşünde güzergâhımız 16 km den oluşan Soğuksu Milli Parkı içerisinde bulunan çevre yolunu yürüdük.

Buluşma noktamız olan Lale pastanesinde sabah 08.00 de bir araya gelip kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımızla milli parka gittik Çam Otel’in bulunduğu bölgeye aracımızı park edip çevre yolundaki yürüyüşümüze buradan başladık.

Çetin geçen kışın ardından baharın gelmesi de biraz gecikti, kuzey kesimlerde hala karın erimediği milli parkta bazı, ağaçlarda daha henüz bir bahar hazırlığı bulunmazken, bazı yerlerde çiğdemlerin bahara merhaba dediği yürüyüşümüzün ilk km lerinde sabahın erken saatlerinde doğa yürüyüşüne çıkan ilçe kaymakamımız Mustafa ÇİT, Jandarma Komutanı Mustafa Hazırbulan ve Cumhuriyet Başsavcısı Serdal Yıldırım ile karşılaştık, askerlik şubesinin olduğu bölgeden başlayan ve soğuksu milli parkında bitecek 7 km den oluşan bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini ifade eden, ilçemiz mülki amirleri ile biraz sohbetin ardından yürüyüşümüze devam ettik.

Başlangıç itibari ile sürekli yokuş yukarı yürümemiz biraz yorsa da çevre yolunda Kızılcahamamın güzel manzarasını izlemenin insana huzur verdiği bir ortamda öğleye kendimize ilçeye tepeden bakan bir zirve bulup burada mola verdik.

Doğa yürüyüşlerin de her zaman yöresel yiyeceklerimizden olan bazlama ve sucuk yanında bu hafta pastırmanın da tadına bakma imkanı bulduk. Yürüyüşün en güzel bölümlerinden olan bu bölümü fotoğrafların anlatması için kısa geçelim.

Çevre yolundaki yürüyüşümüzde bazı bölgelerde bir metreden fazla karın hala durduğunu gördük, kuzey bölümlere kalan bazı yerlerde 50 bazı yerlerde yüz metre boyunca duran karların üzerinden yürüdük.

Bu haftaki yürüyüşümüz boyunca birkaç kez dört mevsimi bir arada yaşama imkanı bulduk, yağmurda ıslandık, doluda üşüdük az da olsa güneşte baharı hatırladık.Böyle bir ortamda bu ayki yürüyüşümüzü tamamladık.

Etiketler : Doğa - yürüyüşü - çevre - yolu - -
YORUMLAR
 • Bayram Arslanoğlu   23-04-2012 08:09

  Her ay bir gezi yapılıyor düzenli olarak, bu sayfadan da duyuruluyor. Katılmak isteyenlere açık. Bunu bir kaç defa daha belirttik, ancak söyleyin gelelim diyenler bile özel davet ve çağrı yapmamıza rağmen gelemiyorlar. Bizce bir sorun yok, amaç spor, yakın çevremizi tanımak, tanıtmak. Her mevsimi başka güzel. Aynı yere farklı zamanlarda gidildiğinde farklılıkları görebiliyorsunuz. Yasin için (hangisi olduğunuzu bilmiyorum); yorumlar, yorum yazma kurallarına uyduğunuz sürece editör tarafından yayınlanır, ancak siz yazar yazmaz değil, editör de gördükten sonra. Bu sebeple hemen yayınlanamamış olabilir. Fatma (Kırımlı Taşkın'dan bahsediyorsanız) Hoca Hanım yanımda değil, Ankara'da başka bir yerde. Gördüğümde selamınızı iletirim.

 • yasin   21-04-2012 22:39

  bayram hocamız ve fatma hocamıza selam ediyoruz neden yayınlamıyonuz. Olmaz ama gezi çok güzel yorumlarımızı yayınlayın.

 • Fatma   20-04-2012 17:11

  Çok güzel bir aktivite. Çok güzel resimler. Boş boş oturmaktansa gezi yapmak süper fikir. Zaten çok arttı bu tür geziler. Teşekkürler.

 • yasin   20-04-2012 16:01

  bayram hocam özledik sizi gezilerdeki resimlerine hep bakıyoz Fatma hocam nasıl yanında olduğunu duyduk.selamımızı söyle

 • berrin baloglu   20-04-2012 10:52

  beyler hep kendiniz geziyorsunuz,ne zaman nerde gezeceksek temmuzdan itibaren plan yapalim tüm katilimcilar gezsin.Mehmet ögretmene de selamlar

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın