Ana Sayfa  /    /  Dinçer son yolculuğuna uğurlanıyor
  • Facebook da Paylaş
Dinçer son yolculuğuna uğurlanıyor
  • 19-04-2007
  • 1 yorum
  • 5628 okunma
Dün vefat eden TBMM Başkanvekili ve CHP Milletvekili Ali Dinçer için TBMM'de bir tören düzenlendi. Törene katılan Başbakan Erdoğan, Baykal ve Dinçer'in eşine başsağlığı diledi.

ALİ DİNÇER'E SON GÖREV

CHP Milletvekili Ali Dinçer'e TBMM'de tören düzenleniyor.

Cenaze törenine katılan  Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal ve Dinçer'in eşi Yıldız İbrahimova'ya başsağlığı diledi. Erdoğan tören sırasında Dinçer'in eşi İbrahimova'nın yanında durdu.

İLK TÖREN ABDİ İPEKÇİ PARKINDA

TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer için, ilk tören Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yaptırdığı Abdi İpekçi Parkı'nda tören düzenlendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, törende yaptığı konuşmada, Dinçer'in vefatı nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Dinçer'in, Ankara'ya büyük hizmetleri olduğunu belirten Gökçek, törenin yapıldığı Abdi İpekçi Parkı'nın da onun eseri olduğunu belirtti. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Yaşar Çatak ise Dinçer'in, başkanlığı döneminde sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçirdiğini anlattı. Çatak, Dinçer'in Kent-Koop'un kurulması, toplu taşıma ve toplu konut çalışmalarıyla öne çıktığını kaydetti. Törene, Dinçer'in kızı Suna Dinçer, yakınları ve bazı partililer katıldı.

Etiketler : Dinçer - son - yolculuğuna - uğurlanıyor -
YORUMLAR
  • ALAADDİN ARIK   06-06-2007 17:21

    TARİH DEFTERİNE KENDİSİNİ ADAM GİBİ ADAM YAZDIRAN İNSANLARDAN BİRİSİ İDİ ALLAH RAHMET EYLESİN ÜLKENİN VE AİLESİNİN BAŞI SAĞOLSUN

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın