Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Cumhuriyet ilköğretim Okulu Kıbrıs'tan döndü
 • Facebook da Paylaş
Cumhuriyet ilköğretim Okulu Kıbrıs'tan döndü
 • 01-01-1970
 • 6 yorum
 • 5734 okunma
Cumhuriyet İlkokulu 14 Kasım 2012 tarihinde Kıbrıs Cumhuriyetinin Kuruluşunun 29. yıl dönümü programına katılmak için 30 öğrenci ve 5 öğretmeni ile beraber bir hafta sürecek bir gezi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuryetine giden ekip 21 Kasım 2012 tarihinde Kızılcahamama döndü.

 

Cumhuriyet İlkokulu 14 Kasım 2012 tarihinde Kıbrıs Cumhuriyetinin Kuruluşunun 29. yıl dönümü programına katılmak için 30 öğrenci ve 5 öğretmeni ile beraber bir hafta sürecek bir gezi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuryetine giden ekip  21 Kasım 2012 tarihinde Kızılcahamama döndü.

      Bu bir hafta devam eden gezi süresi içerisinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Kurucusu ve Kızılcahamam’ın dünürü olan Rauf DENKTAŞ’I anma programına katılan grubu oğlu Serdar DENKTAŞ ve ailesi çok yakın bir ilgiyle karşıladı.

      15 Kasım 2012 tarihinde yapılan CUMHURİYET BAYRAMI (29.yıl etkinlikleri) kutlama programına katılan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan ekibimize Kıbrıs basını büyük ilgi gösterdi. Kıbrıs Gençlik şenliklerinde yapmış oldukları çalışmalarla dikkat çeken öğrenci ve öğretmenlerimiz büyük ilgi görerek alkışlanmışlar ve Milli Eğitim Bakanı Sekreteri tarafından teşekkür edilmiştir.

      Bir hafta boyunca Lefkoşa de Spor Müdürlüğü tesislerinde misafir edilen öğrencilerimiz kendilerine tahsis edilen araba ve rehber eşliğinde tüm tarihi eserleri, şehitlikleri ve Kızılcahamamlı Şehit M.ŞENGÜL ‘ün kabrini, milli parkları ve deniz keyfini doyumsuz bir şekilde yaşamışlardır.

      Gezi ile ilgili bir soru üzerine açıklamada bulunan okul müdürü geziye katılan öğrencilerin kesinlikle programın gerisinde kalmayacaklarını, telafi eğitimi verilerek daha verimli bir şekilde derslere devam edileceğini beyan etmiştir.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR
 • endüstri   02-12-2012 22:09

  Başkanın Endüstri mesleğe de sözü vardı ama hep erteledi...Yerine gelecekmi bilmiyoruz

 • murar   25-11-2012 22:18

  ya hocam biz niye gidemedik biz niye götürmediniz

 • ....   25-11-2012 16:48

  Cumhuriyet ilkögretim okulunu kıbrısa götüren fesilen olan herkese teşekkürler araların bn yokum ama olsun

 • kızılcahamamlı   24-11-2012 18:10

  belediye başkanımıza sonsuz teşekkürler

 • yildirim   24-11-2012 02:28

  Kızılcahamamlı Şehidimizin adını şehitlikte görünce ayrı bir duygulandım..Şehidimizin Kızılcahamamda da unutulmaması için bir yere isminin verilmesi gerekir...Şehidim sen rahat uyu...Seni TÜRK MİLLETİ hiç bir zaman unutmaz..ŞEHİTLER ÖLMEZ...

 • yıldırım   24-11-2012 02:23

  Öğrencilerimiz açısından çok güzel ,Kıbrısın doğal ve tarihi yerlerini gezme fırsatı bulduk..Kıbrısın güzel misafirperver insanlarını tanıma fırsatı bulduk...Bize bu imkanı sağlayan Kızılcahamam Belediyesi'ne özellile yakın ilgisi dolayısıyla sayın Başkanımız Çoşkun Ünal'a teşekkürlerimi sunarım....

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın