Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Çeltikçi,Bağören ve Gümele'de sel hasar büyük
 • Facebook da Paylaş
Çeltikçi,Bağören ve Gümele'de sel hasar büyük
 • 01-01-1970
 • 3 yorum
 • 5777 okunma
Kızılcahamam'da önceki gün meydana gelen afet sonucu meydana gelen sel felaketinde binlerce dönüm tarım arazisi zarar gördü.

Kızılcahamam'da önceki gün meydana gelen yağış sonucu meydana gelen sel felaketinde binlerce dönüm tarım arazisi zarar gördü.

Kızılcahamamhaberin edindiği bilgiye göre Çeltikçi- Bağören ve Gümele köylerin de etkili olan dolu ve sağanak yağış sonrası binlerce dönüm tarım arazisi zarar gördü.Çiftçilerin bir yıl boyu verdiği emeklerinin tamamı bir buçuk saat süren afet sonrası yok oldu.

Olay önceki gün meydana geldi. Akşam üzeri saat 18.00 başlayan ve 19.30 a kadar bir buçuk saat devam eden sağanak ve dolu yağışının devam ettiği köyde, meydana gelen sel ve dolu sonrası ekili bulunan tarım arazilerinde hiçbir mahsül kalmadı.Yağışın binlerce dönüm ekili alanda etkili olduğu dile getirildi.

Bağören Köyü muhtarı Yasin Ersoy Kızılcahamamhabere yaptığı açıklamada köylü olarak emeklerinin ve mahsullerinin bir buçuk saat devam eden yağış sonrasından tamamen bittiğini dile getirerek yetkililerden yardım istedi.

Köy muhtarı Yasin Ersoy yetkililerden yardım talebinde bulunduklarını, zararlarının sadece buğdayda değil ekili arazilerinin tamanında kavun, karpuz, soğan, domates, biber, patlıcan, gibi mahsulleri tamamen bitirdiğini, önümüzdeki yıl ekecek tohumlarının dahi kalmadığını dile getirdi. Meydana gelen yağış sonrasında Gümele köyü ve çeltikçide bulunan arazilerinde zarar gördüğünü sözlerine ekledi.

 

Etiketler : Çeltikçi - Bağören - ve - Gümele'de - sel - hasar - büyük - -
YORUMLAR
 • ilhan   01-08-2011 09:24

  valla emrah bey size katılıyorum bravo duyarlı değiller

 • YUSUF DEMİRCAN   21-07-2011 12:12

  Sevgil bağ ören ve gümele köyleri halkına geçmiş olsun dileklerimi en içten üzüntülerimle iletirim. Şükürler olsunki cana gelmemiş. Tabi dışardan ahkam kesmek kolay olurda elimizden gelen pek bir şey olmaması zor oluyor.Üzüntünüzü son derece samimiyetle paylaşıyorum.Çünkü o köylerdeki ailelerin hemen hemen hepsinin sofrasında ekmek bölüştük .neticede hep insanız yaa. Tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Çünkü daha önceleride bir çok defa daha kötü günler ve seller yaşamış olan bi köyümüz orası .Bu vesile ile değerli köy halkına tekrar geçmiş olsun der ALLAH bidaha böyle durumlar yaşatmasın .sevgilerimle ...

 • Emrah DURSUN   21-07-2011 02:26

  Tüm köy halkına büyük geçmiş olsun sonuçta sizde o mahsulleri satıp geçiminizi sağlayacaktınız ama Allah-ı tealadan gelen bi doğal afet can kaybı olmadığına şükür zamanla hepsi düzelir. Bu devletin çiftçiye karşı pek duyarlı olacağını sanmıyorum ama İnşallah yetkililerden en kısa zamanda gerekli yardım gelir...

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın