Ana Sayfa  /  Gezelim Görelim  /  Çamkoru Göleti, Alakoç Yaylası Doğa Yürüyüşü
 • Facebook da Paylaş
Çamkoru Göleti, Alakoç Yaylası Doğa Yürüyüşü
 • 14-04-2014
 • 4 yorum
 • 11580 okunma
Kızılcahamam Yabanabat Doğa Dostları, (YADO), ve Kızılcahamam Haber işbirliği ile geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz doğa yürüyüşlerinde bu hafta Çamlıdere Çamkoru Gölet’i, Karakoç, Avşarlar ve Meşeler Yaylasında yürüdük

Kızılcahamam Yabanabat Doğa Dostları, (YADO), ve Kızılcahamam Haber işbirliği ile geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz doğa yürüyüşlerinde bu hafta Çamlıdere Çamkoru Gölet’i, Karakoç, Avşarlar ve Meşeler Yaylasında yürüdük.

Bu hafta yürüyüş ekibimiz biraz daha kalabalık ve renkliydi. Orhangazi Ortaokulu Fen Bilgisi öğretmeni Didem Hoca Fen Dersi sınavında 90 ve üzeri not alan öğrencilerine ödül olarak bir hafta sonu birlikte doğa yürüyüşü sözünü gerçekleştirdi. Ankara’dan onlar için gelen Didem Hoca öğrencileri ile birlikte ve yine yürüyüş ekibimize bu hafta dahil olarak bizimle yürüyen Belediye Meclis Üyesi Adem Atakul yürüyüşümüze renk kattılar.

Her zaman olduğu gibi sabah 08.00 de Lale Pastanesinde kahvaltıda buluşan yürüyüş ekibimizin değişmez üyeleri Liderimiz Bayram Arslanoğlu hocamız, Mehmet Gürsoy, Muzaffer Eker, Osman Gökalp EYÜP ODABAŞ ve Mustafa Özdemir ile yirmi kişiyi bulan yürüyüş ekibimizle yola çıktık.

Gebeler yol ayrımına kadar otobüsle gittik. Çamkoru yolu sapağında otobüsten inerek yürüyüşümüze başladık, ilk kez bu çaplı bir yürüyüşe katılan öğrencilerin heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Onları katıldıkları bu ilk yürüyüşünde yormamak için ekip liderimiz Bayram Arslanoğlu hocamız parkuru kısa tuttuğunu dile getirerek yürüyüş hakkında bilgi verdi.

Güzel ve güneşli bir havada renkli ve neşeli bir ortamda gerçekleşen Doğa yürüyüşünde Çamkoru Gölet’inin mükemmel manzarası gören herkesi büyüledi. Buradan kamp alanlarını dolaştık. Hafta sonu Ankara’dan gelen birçok yürüyüş ekibi ile karşılaştık onlarla sohbet ederek bilgi alışverişinde bulunduk.

Buradan Alakoç yaylası istikametine yürüdük, öğle vakti en güzel manzaralı bir bölgede durarak geleneksel sucuk ve bazlama dan oluşan menümüz katılan herkesin iştahını kabarttı. Neşeli ve zevkli bir öğle yemeğinden sonra Alakoç yaylasına geldik, yol çok güzel ve manzara olarak da çok keyifliydi. Alakoç Yaylası Çamlıdere’nin en güzel mekanlarından bir tanesi doğa harikası bir bölge ama hızlı bir yapılaşmanın olduğu bölgede doğa katlediliyor. Herkes iki ve üçer katlı evler yapmış yapmaya da devam ediyor. İnsanın girdiği her alan doğal olarak kirleniyor. Yaylanın orta yerine ve yol boylarına  atılan çöp yığınları burada yaşayan insanların utanç kaynağı gibi insanın gözüne çarpıyor.

İşte bir hafta sonu bir doğa yürüyüşü böyle devam ederek Avşarlar yaylası ve Meşeler yaylasını takip ederek son buldu. Bir dahaki yürüyüşümüze doğayı seven, bende yürümek istiyorum diyen herkesi bekliyoruz.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler : Çamkoru - Göleti - - Alakoç - Yaylası - Doğa - Yürüyüşü - -
YORUMLAR
 • tahsin   15-04-2014 08:53

  Bu tür geziler yöremizin tanıtılması için anlamlı,Bayram hocamızı gezilerde görmek başarılarını duymak bizleri sevindiriyor.Fatma kırımlı hocamızı bu gezide göremedik,iyi duygularımızı iletin.Geçenlerde ikimizi gördüm yanımda arkadaşlar olduğu için uğrayamadım.saygılarımızı sunuyorum.

 • Ahmet Gökmen   14-04-2014 20:55

  Muzaffer gezinizden çok güzel manzaralar görülüyor.Benim merak ettiğim sümbül çiçekleri kendiliğinden mi yetişmiş yoksa yetiştirilmişmi? ayrıca yeni siten hayırlı olsun. Sana ve ekibinize güzel manzaralı gezmeler selamlar.

  0

  0

  • Muzaffer Eker   15-04-2014 13:44

   Ahmet enişte, bahsettiğin o kır çiçekleri doğal ortamda kendileri yetişiyor. Onlardan hemen het yerde bulabilmek mümkün, Hıdrelleze yakın çıkıyor ve bazı bölgelerde adına Hıdrellez çiçeği de deniyor. Güzel dileklerin için teşekkürler... Selam ve sevgilerle...

   0

   0

 • DAĞCİ   14-04-2014 12:24

  Kızılcahamamhaberin sosyal etkinlikleri kapsamında düzenlenen doğa yürüyüşünü ve katılanları yürekten kutluyorum,katılımcıların dahada artmasını bekliyorum,

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın