Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Büyükşehir Belediyesi Mezarlık ve Mazbahanedeki Personelini Çekti
  • Facebook da Paylaş
Büyükşehir Belediyesi Mezarlık ve Mazbahanedeki Personelini Çekti
  • 17-12-2019
  • 2 yorum
  • 3169 okunma
Ankara Büyükşehir Belediyesi Mazbaha ve Mezarlıklardaki Personelini çekti.Kızılcahamam mezarlığında cenazeyi kayıt edecek kimse yok

Kıymetli Kızılcahamamlı Hemşehrilerim;
Bildiğiniz üzere 2012 yılında " Büyükşehir Yasası" ile şehrimiz Ankara'nın da içinde olduğu bazı illerin yönetiminde farklı uygulamalara geçildi. Bu yasa ile ilçemizde bulunan mezarlık ve mezbahane de büyükşehir bünyesine geçti. Doğal olarak bunların personelinin yönetimi de büyükşehire ait.

Ankara Büyükşehir Belediyesi aldığı flaş bir kararla mezarlıktaki dört personeli ve mezbahanedeki bir personeli başka bir yere nakletti.

Dün itibariyle adeta kapalı durumda olan ilçe mezarlığında ciddi bir mağduriyet yaşanıyor. Bırakın defin işlemlerini bir cenaze olması durumunda kayıt işlemlerini yapacak personel dahi bulunmakta.Ayrıca ilçemizin temel geçim kaynaklarından biri olan hayvancılık kesim 2 ocak itibari ile veteriner olmayacağı için kesim yapılamayacaktır.

Büyükşehirin aldığı bu karar belediye hizmetlerinin yönetilmesi için bir operasyonel karar mıdır yoksa kurdukları ittifakta Kızılcahamam'da aradıklarını bulamayanların Kızılcahamam halkını kendi aklınca cezalandırdığı bir karar mı?

Buradan tüm belediye yönetimine Milliyetçi Hareket Partisi Kızılcahamam İlçe Başkanı olarak sesleniyorum. Kızılcahamam halkını mağdur eden bu uygulamadan vazgeçin. Hataysa hatanızdan dönün, değilse de unutmayın ki kimse Kızılcahamam halkını cezalandırmaya teşebbüs edemez.

 

 

YORUMLAR
  • vatandai   18-12-2019 15:25

    Bu yapilan sadece kizilcahamama has bir karar degildir ankaranin tüm ilcelerindeki mezarliklarda ayni uygulama var mezarliklara ilce mezarliklarina ilce beledileri bakacak belediye baskani acil bir adam versin mezarliga iskurdan halk magdur olmasin

  • ali bindallı   18-12-2019 15:05

    Seni dinleyip hemen 50 kişi gönderirler şimdi

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın