Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Büyükşehir Belediyesi %40 Kesinti Yapıyor Hizmet Yapmıyor
  • Facebook da Paylaş
Büyükşehir Belediyesi %40 Kesinti Yapıyor Hizmet Yapmıyor
  • 11-08-2020
  • 2 yorum
  • 5255 okunma
Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman ACAR Ankara Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyelerinden %40 kesinti yapmasına rağmen hizmet yapmadığını söyledi

Büyükşehir Belediyesi Kızılcahamam Belediyesinden %40 kesinti yapıyor, İş yapmıyor

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman ACAR Ankara Büyükşehir Belediyesi Kızılcahamam Belediyesi bütden %40 kesinti yapmasına rağmen ilçemize hizmet etmiyor. Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanındaki hizmetleri Kızılcahamam Belediyesi olarak biz yapıyoruz" dedi. 

Biz göreve geldiğimiz günden beri köylerimiz için elimizden geleni yaptık ve yapıyoruz. Yaptıklarımız arasında Ankara Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken mezarlık temizlikleri de var. 2019 da 170 2020 yılında 192 mezarlık temizliği yaptırdık.

Yine şehir merkezinde Ankara Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda ki yaklaşık 11 km uzunluğundaki caddelerin temizliğini de biz yapıyoruz. Vb.. 

Bunları yapmaktan gocunmayız yalnız bu faaliyetlerin Büyükşehir Belediyesi  tarafından yapılması için ilçe belediyesinin yani Kızılcahamam belediyesinin bütçesinden %40 kesinti yapılıyor bu da yaklaşık 6- 7 milyon TL ye tekabül eder.

Biz diyoruz ki madem bu parayı alıyorsunuz işinizi yapın. Çünkü köylere gittiğimiz zaman gündeme gelen sorunların tamamına yakını Büyükşehir Belediyesi  faaliyetleri ile ilgili. Biz büyükşehir de ilçemizin ve mahallelerimizin hakkını aramak zorundayız.

Denebilir ki bu işleri önceden de ilçe belediyesi yapıyordu   doğrudur amma büyükşehir ödenek aktarıyordu mesela 2018 de 8 milyon aktardı. 

YORUMLAR
  • Bunuda yazar mısın?   13-08-2020 10:21

    Niye onaylamadınız yorumu? Çünkü yanlı haber yapıyorsunuz da ondan değil mi!!!!!!!!

  • Bunuda yazar mısın?   11-08-2020 17:46

    Bende Kızılcahamamlıyım ve Mansur Yavaş'ın mecliste ASKİ için bütçe isterkern AK Partililer'in davranış şekilleri ve bir görüşmede de Sefa Yıldırım'ın da karşı durduğu videoları da yayınlayın lütfen. Buradan habercilik yapıyorum ayağına yanlı davranmayın.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın