Ana Sayfa  /  Gezelim Görelim  /  Büyükelçilik çalışanları hafta sonu Kızılcahamam'daydı
 • Facebook da Paylaş
Büyükelçilik çalışanları hafta sonu Kızılcahamam'daydı
 • 25-03-2014
 • 3 yorum
 • 10042 okunma
Ankara'da bulunan Büyük elçilik temsilcileri,hafta sonu Kızılcahamam'ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Ankara'da bulunan Büyükelçilik temsilcileri,haftasonu Kızılcahamam'ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Grubu İlçe Kaymakamı Mustafa Çit ve Jeopark Koordinasyon Merkezi Proje Koordinatörü Ali İhsan Kayabaşıoğlu karşılandı. Grubun İlçemiz üzerindeki izlenimleri olumlu etkiler yarattığı gibi. Dünyada benzerine az rastlanan jeositlerimiz gelen misafirlerin ilgi ve beğenisini kazandı.

Gruba rehberlik eden Jemirko Öğretim Üyesi Sayın Nizamettin Kazancı gezi grubuna jeositler hakkında bilgi verdi.

İlk olarak Güvem Bazalt Sütunları, Seyhamamı Tarihi Kaplıcasını ziyaret ettikten sonra  grup öğle yemeği için oksijen deposu Soğuksu Milli Parkı içerisinde doğayla iç içe öğle yemeği yemenin tadını çıkardılar.  Gezinin son bölümünde ise Mahkeme Ağacin Yer Altı Şehri ve Abacı Peribacalarını ziyaret ettikten sonra İlçemizden ayrıldılar.

Gün  geçmiyor ki İlçemizin doğal güzellikleri eşsiz coğrafi yapısı ve jeotermal kaynakları jeo turizm yoluyla doğa turizmine her geçen gün yeni bir ivme kazandırıyor. Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi olarak yapacağımız faaliyetler mevcut jeositlerimizin daha iyi bir şekilde düzenlenerek gelen misafirlerimize gerek buralarda kolay hareket edebilmeleri, ihtiyaçlarına cevap verebilmek maksadıyla düzenlenip önümüzdeki günlerde Jeopark İlçe turizminin kalkınmasında önemli bir katkı sağlayacaktır.

YORUMLAR
 • oldu   26-03-2014 09:03

  Ak partiden sonra gelenleri görünce bunları hatırlamayacağız inş.Özel araçlarıyla gelenler park yeri bulamayınca gelmemeye tövbe ediyorlar.

 • çıtak   25-03-2014 23:27

  bunlarıda ak parti getirmedi heralde hepside coşkun başkanın çalışmaları sonucu geldiler.tabiki bundan sonrada inş gelcekler.

  0

  0

  • tarih   26-03-2014 17:01

   tarihi birileri bir yere getirip koyabiliyorsa kimse birşey diyemez bizim bildiğimiz tarih tarihden gelir

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın