Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bugün Kadir gecesi.Geceniz mübarek olsun
 • Facebook da Paylaş
Bugün Kadir gecesi.Geceniz mübarek olsun
 • 09-05-2010
 • 3 yorum
 • 5658 okunma
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Kur'an'ın indiği her gönülün, Kur'an'ın rehberlik ettiği her hayatın, Kadir gecesi kadar değerli
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Kur'an'ın indiği her gönülün, Kur'an'ın rehberlik ettiği her hayatın, Kadir gecesi kadar değerli olduğuna işaret ederek, ''Kur'an'ın insanlık alemine inmesinden öte, onun gönül dünyamıza inmesi ve davranışlarımıza yansıması önemlidir'' dedi.
Bardakoğlu, bu akşam kutlanacak Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu gecede yaratılış bilgisinin ders kitabı ve bütün kâinatın ve varoluşun özeti olan Kur'an'ın indirildiğini belirtti.
Kadir Gecesi'nin, Kur'an'ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gece olduğuna işaret eden Bardakoğlu, değeri Kur'an'a dayanan bu gecenin kadir ve kıymetinin bilinmesinin ve bu kutlu geceden istifade edilmesinin, ancak Kur'an'a yönelmekle, onun eşsiz mesajını anlamak ve onun mana ikliminde yol almakla, hayatın peygamber kılavuzluğuyla yaşanıp yaratılanın yaratandan ötürü sevilmesiyle mümkün olacağını vurguladı.

Kur'an'ın 1400 yıldır okunduğunu ve bu yıl nüzul yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle daha çok anlamaya ve hayata tatbik edilmeye çalışıldığını ifade eden Bardakoğlu, ''Kuran'ı Kerim, insanlığın ufkunda bir ışık gibi yanan ve her dönemde insanların yollarını ve gönüllerini aydınlatmaya devam eden bir meşale, eskimez bir çağrıdır. O, insanlığı aydınlatmaya başladığı günden bu yana ışığından hiçbir şey kaybetmemiş, taşıdığı değer ve anlamlar, getirdiği ahlak ve erdem ilkeleri hep taze ve yeni olarak kalmıştır'' görüşüne yer verdi.

''KARDEŞLERİMİZ İÇİN DE DUA EDELİM''

Kadir Gecesi'nin pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındırdığını, bu gecede manevi haz ve vecdin doruğa ulaştığı, bin aydan daha hayırlı olan bu gecede meleklerin seher vaktine kadar yeryüzüne her iş için indiğinin müjdelendiğini belirten Bardakoğlu, ''Bu mübarek gecede, dünya hayatının altında ezilip yok olmak ve dünyanın sonu gelmez hevesleri peşinde ömrümüzü heba etmek için değil, geride hayırlı işler bırakmak ve Rabbimizin rızasına uygun yaşayarak kalıcı kurtuluşa ermek için yaratıldığımızı bir kez daha fark edelim'' çağrısında bulundu.
Bardakoğlu, şunları kaydetti:

''Artık her türlü hırs, kişisel çekişme ve kavgalarımızdan uzak duralım. Fanilerin geçici memnuniyetini değil, baki olan Rabbimizin hoşnutluğunu esas alalım, gösteriş ve desinler diye değil inandığımız gibi yaşayalım ve davranalım. Özümüz sözümüz, içimiz dışımız bir olsun. Bu gecede Yüce Allah'ın bizlere bilgi, anlayış ve ihlas vermesi, doğruyu bulduktan sonra kalplerimizi saptırmaması ve bizi affetmesi için dua edelim. İhtiyaç içerisinde ve zor şartlar altında yaşamını sürdürmek zorunda kalan insanlarımızın maddi ve manevi yardımlarına koşarak sıkıntılarını paylaşmaya, acılarına ortak olmaya çalışalım. Bu vesile ile geçtiğimiz günlerde Pakistan'da meydana gelen sel felaketine maruz kalan kardeşlerimiz için de dua edelim, madden ve manen onların yanında olalım.''

KIZILCAHAMAM'DA KADİR GECESİ PROGRAMI  YABANABAT CAMİİNDE YAPILACAK

Kızılcahamam Müftülüğü ve Kızılcahamam Belediyesi tarafından organize edilen Kadir Gecesi özel bir program yapılacak. Program Yabanabat camiinde teravih namaz sonrasında mevlit ve sakalı şerif ziyaret edilecek.
 

 

Etiketler : Bugün - Kadir - gecesi.Geceniz - mübarek - olsun -
YORUMLAR
 • Göçmen   05-09-2010 17:52

  Kadir Gecesi ve Dua’ya davet İçerisinde “Kadir Gecesi” bulunmayan bin aydan hayırlı bir geceye erişmenin huzuru içerisinde, tüm Müslümanların Kadir gecesini tebrik eder bu gecenin feyzinden istifade etmelerini. Bu gecenin ve mukaddesatımız hürmetine Müslümanların, Vatanımızın,Ülkemizin,, Milletimizin ve insanlığın, huzuruna, güvenine, mutluluğuna, tabi afetlerden emin olmalarına ve hayırlara vesile olmasını niyaz ederim. Bu gecede yapılan bir dua bin dua’dır. Bu sebeple tüm Müslümanları ve Vatanını, Ülkesini, Milletini sevenleri, Vatanımızın, Ülkemizin, Milletimizin darbeci CHP-MHP-BDP-hukukçu-cuntacı generallerden kurtarılması anlamında olan, 12 eylül referandumunun çok yüksek oranda kabulü için, vede Diyarbakır-doğu-güneydoğu başta olmak üzere tüm seçmenin % 51 üzerinde sandığa gitmeleri için duaya davet ederim

 • muhammet burak   05-09-2010 13:26

  kizilcahamamdan sevgiler kandiliniz kutlu olsun.

 • berrin baloglu   05-09-2010 13:25

  1000 aydan daha hayirli olan KADIR GECENIZI tüm ISLAM ALEMINE hayirli bereketli huzurlu bol ibadetili gecmisini dilerim Dualariniz kabul ola. Hollanda dan sevgiler..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın