Ana Sayfa  /    /  Bu takımda herkesin ismi Ahmet
  • Facebook da Paylaş
Bu takımda herkesin ismi Ahmet
  • 17-04-2007
  • 0 yorum
  • 5607 okunma
Samsun'da sağlık görevlilerinin oluşturduğu 10 kişilik futbol takımında teknik direktörleri de dahil herkesin ismi Ahmet, takımın ismi de Ahmetler.
Samsun'da, Gazi Devlet Hastanesi'nde oluşturulan futbol takımı ilginç ismi ve kadrosuyla dikkat çekiyor. Hastane bünyesinde 3 yıldır devam eden ve lig usulü yapılan müsabakalarda bu yıl ilginç görüntüler oluştu.

Hastanede çalışan ismi Ahmet olan 10 kişinin bir araya getirildiği takımda teknik direktörün ismi bile Ahmet. Herkesin isminin Ahmet olması karşılaşma sırasında ise rakip takımın işine yarıyor. Taraftarlarında desteğini alan rakip takımlar hep bir ağızdan 'Ahmet' diye bağırarak futbolcuların konsantrasyonunu bozmaya çalışıyor. Doktor, ameliyathane görevlisi, ortopedist, güvenlik, acil servis görevlisi gibi çeşitli meslek alanlarından oluşan takımın oluşturulması için 5 ay bir emek harcandı.

Tüm çalışanların isimleri kayıtlardan tarandı. Takıma dahil edilmesi için ikna edilmeye çalışıldı. Takımda sadece kalecinin isminin Mehmet olması dikkat çekerken, genelde arkadaşlarının göbek ismi Ahmet olduğu için takıma dahil edildiği belirtildi.

Gerçekleştirilen müsabakalarda ise 'Ahmetler' takımının tüm konsantrasyon bozma çalışmalarına rağmen gösterdiği performans ve aldığı galibiyetler dikkat çekiyor. Ahmetler takımı, birlikteliği sayesinde 12 takım arasında liderlik konumunda seyrini sürdürüyor. Futbolcular, teknik direktörlerinin isminin de Ahmet olmasını başarılarına bağlıyor.

Özel bir çalışmayla zorlukla Ahmetler Takımı'nı oluşturmayı başardıklarını belirten Dr. Ahmet Saraç, tek sıkıntılarının rakiplerin ve taraftarlarının 'Ahmet' diye bağırmasıyla dikkatlerini dağıtması olduğunu, Türkiye'de bir ilk Ahmetler Takımı'nı oluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yaklaşık 5 ay Ahmet isminde olanları bir araya getirmeye çalıştıklarını belirten Ahmet Özdemir ise ilginç bir tablonun oluştuğunu dile getirdi.

Ahmetler Takımı'nın kadrosu: Ahmet Şentürk, Ahmet Saraç, Ahmet Özdemir, Ahmet Taha, Ahmet Tost, Ahmet Pehlivan, Ahmet Arslan, Ahmet Çevik, Ahmet Yücel, Ahmet Mehmet Arslan. Teknik direktör Ahmet Ayyıldız.
Etiketler : Bu - takımda - herkesin - ismi - Ahmet -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın