Ana Sayfa  /    /  Böyle bir ölümü kim hakederki!
  • Facebook da Paylaş
Böyle bir ölümü kim hakederki!
  • 21-02-2007
  • 0 yorum
  • 5437 okunma
Bağcılar’da bir arkadaşı ile evine dönen Uğur Korkulu, bıçaklı bir grubun saldırısına uğrayarak öldürüldü. Saldırganlar, Uğur Korkulu’yu 11 kez bıçakladıktan sonra...
Sefa KIDIK'ın haberi

MERTER’de İmbal Kumaşçılık’ta Müşteri Temsilcisi olarak çalışan 24 yaşındaki Uğur Korkulu ile cuma akşamı askerden dönen okul arkadaşı Barış Elver, Taksim’de eğlendikten sonra 00.30’da Yenimahalle Kavşağı’nda otobüsten inerek yaklaşık 500 metre uzaklıktaki evlerine doğru yürümeye karar verdi. Bu sırada sokak içinde ellerinde satır ve bıçak olan altı kişi, iki arkadaşı kovalamaya başladı. Saldırganlardan ikisi başka sokağa kaçan Barış Elver’in peşinde koşarken, diğer dört kişi Uğur Korkulu’yu evinin girişinde yakaladı. Barış Elver, peşinden gelen iki kişiyi aradıkları kişilerin kendileri olmadığına inandırdı.

Ancak Uğur Korkulu, dört kişi tarafından kalbinden, böbreklerinden ve bacaklarından 11 kez bıçaklandı. Çığlıklar üzerine Uğur Korkulu’nun ablası Çiğdem Korkulu sokağa fırladı. Kardeşini yerde kanlar içinde bulan Çiğdem Korkulu, sokak içinden çıkan başları şapkalı ağızları kaşkol ile bağlı iki kişinin kardeşini bıçaklayan dört kişiye, "Bunlar değilmiş, yanlış kişilere saldırdık" dediklerini duydu. Saldırganlar Çiğdem Korkulu’nun yardım çığlıkları üzerine kaçtı. Özel Bağcılar Hastanesi’ne kaldırılan Uğur Korkulu, hayatını kaybetti.

KIZ ARKADAŞININ ACISI

Çiğdem Korkulu, olay gecesi bıçakla yaralanan üç kişinin Yunus Emre Tıp Merkezi’ne gelerek sahte kimlikle tedavi olup ortadan kaybolduklarını söyleyerek, "Bunlar ya kardeşime saldıranlar ya da kavga etikleri kişiler. Polis bunların peşine düşmedi. Kardeşim kendi aralarında kavga eden sokak çetelerinin kurbanı oldu. Polise gördüğüm kişilerin eşgalini verdim" dedi.

Pazar günü Habipler Yayla Mezarlığı’nda toprağa verilen Uğur Korkulu’nun evlenmeyi planladığı kız arkadaşı Özge Yiğiter, ölüm haberini alınca Ankara’dan İstanbul’a geldi. Uğur Korkulu ile üç yıl önce İzzet Baysal Üniversitesi’nde okurken tanıştığını söyleyen Özge Yiğiter, "Her ay kendisiyle buluşurduk. Çok büyük hayallerimiz vardı. Hepsi, sokak çetelerinin Uğur’umuza kıymasıyla yıkılıp gitti. Uğur’un katillerinin bir an önce yakalanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Hürriyet
Etiketler : Böyle - bir - ölümü - kim - hakederki! -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın