Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bölge Milletvekili Aydın Ünal'dan kulaklara küpe bir yazı
 • Facebook da Paylaş
Bölge Milletvekili Aydın Ünal'dan kulaklara küpe bir yazı
 • 28-07-2016
 • 3 yorum
 • 5690 okunma
Kilit noktalarda hala görevde bulunan bu alçak Fetullahçıları koruyan, kollayan alçakları da,

17/25 Aralık darbe girişimi sonrasında Recep Tayyip Erdoğan FETÖ'ye karşı amansız bir mücadele başlattı. “İnlerine gireceğiz” diye bütün meydanlarda, bütün kürsü konuşmalarında milletine söz verdi. Bakanlara, tüm kurumların yöneticilerine FETÖ ile mücadele talimatını iletti. Özel sektöre, sivil topluma, medyaya, görüştüğü tüm devlet başkanlarına bu tehlikeli örgütü anlattı.

Şu sıralar çok sık duyuyoruz: “Biz Erdoğan'ın abarttığını sanıyorduk, meğer ne kadar haklıymış...”

Evet... Abarttığını sananlar vardı. Daha da kötüsü vardı...

“Bu kavga benim kavgam değil; bu kavga Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin şahsi kavgasıdır. Bana ne, ben karışmam” diyenler oldu.

“Bu Erdoğan da fazla oldu. İnşallah kavgada kaybeder” diyerek ellerini ovuşturanlar, FETÖ'ye gizli-açık destek verenler oldu.

“Kim kazanacak bir bakayım, ona göre tarafımı belirlerim” diyerek kavgayı uzaktan, gizlice, sinsice seyredenler oldu.

Peki, 15 Temmuz, bu alçakların, hainlerin, bu fırsatçıların maskesini düşürdü mü?

Ne yazık ki hayır...

Bazı kilit noktalarda, hem de önemli mevkilerde, Fetullahçı olduğu herkes tarafından bilinen isimler pervasızca korunuyorlar.

Neden? Çünkü bilmem kimin kardeşiler, bilmem kimin kaynılar, bilmem kimin görümcesinin kuzeninin kaynatasının ablasılar...

Şimdi bakın... Dün, Ankara'daki bazı gazilerimizi, bazı şehit ailelerini ziyaret ettik. İmamlık yapan Hüseyin abimizin sağ bacağını kesmişler. Tesisatçılık yapan Murat kardeşimiz karnından ve kolundan ağır yaralanmış, sağ kolunu kesmişler. Hastanede girdiğimiz bir odada 5 genç cıvıl cıvıl muhabbet ediyorlardı, ikisi yaralıydı. İşsizler. Altındağ'da, mahallede olayı duyup koşmuşlar.

Muhammet Emin Tekin'le karşılaştık hastanede. Hani şu Şehitler Köprüsü'nde, mermilere rağmen tankların önünde durup kahramanca elini havaya kaldıran genç. Havaya kaldırdığı elinden vurmuşlar. Yarası hafif, Ankara'da tedavi görüyor. “Neden sol kolunu kaldırdın” diye soranlar olmuş. “Abi sağ kolum doğuştan engelli, kaldıramıyorum. Onun için sol kolumu kaldırdım” diye neşeli neşeli anlatıyor, yanında annesinin gözlerinden yaşlar süzülüyor.

Kızılcahamam'da bir aileyi ziyaret ettik. Aynı aile içinde 3 kişi; bizzat tanıdığım, yaşları 60'ın üzerinde olan 2 kardeş ve enişteleri Külliye önünde şehit olmuşlar.

Böyle yüzlerce, binlerce hikaye var. Hepsinin ortak yanı, çok samimiler, müthiş imanlılar, bir de hemen hepsi yoksullar.

Şehit yakınları, yaralı gazilerin eşleri, çocukları, kardeşleri bir yandan ince ince göz yaşı döküyor, bir yandan da “bugün yine olsa, hiç tereddüt etmeden biz de şehadete koşarız” diyorlar.

Hiç kimse kusura bakmasın; hiç kimse, bu insanları görmüş, tanımış, onlarla kucaklaşmış, onlarla göz yaşı dökmüş bizlere masal anlatmasın.

Kilit noktalarda hala görevde bulunan bu alçak Fetullahçıları koruyan, kollayan alçakları da, bunları neden ve hangi ilişkiyle koruduklarını da çok ama çok iyi biliyoruz.

17/25 Aralık sonrasındaki gibi araya kaynatmaya, unutturmaya, gizlemeye çalıştıklarını da çok iyi görüyoruz.

Darbe girişimi öncesinde yurtdışına kaçıp, ortalık süt liman olunca dönenler; dönmekle kalmayıp muzaffer komutan edasıyla esip gürleyenler! Ne olduğunuzu biliyoruz ve ensenizdeyiz!

15 Temmuz gecesi sinip, şimdi meydanlarda gariban halkı çiğneyerek en ön safa geçmeye çalışanlar! Sizin de ne olduğunuzu biliyoruz, ensenizdeyiz!

Kaynını, bacanağını, iş ortağını, suç ortağını kilit noktalarda tutmaya devam edenler! Hepinizi tanıyoruz, ne yaptığınızı görüyoruz, ensenizdeyiz!

Alttaki artık kimsesi kalmamış Fetullahçıyı tasfiye edip üstte dayısı olanlara dokunmayanlar! Size dokunulmayacağını mı zannediyorsunuz, oysa ensenizdeyiz!

Fetullahçı tasfiyesini fırsat bilip rant peşine düşenler, pastadan pay kapmaya çalışanlar, kendi şahsi hesaplarını görmeye çalışanlar! Ne kadar vıcık vıcık olduğunuzu görüyoruz ve sizin de ensenizdeyiz!

Darbe girişimi başarısız olduktan sonra “hidayete erenler”, aklı başına gelenler, gözü açılanlar, hiç bir şey olmamış gibi devam edeceğini zannedenler! Sizi de milletçe izliyoruz, sizin de ensenizdeyiz.

17/25 Aralık sonrası yapmadığı tasfiyeyi bugün yapanlar, bunu da Hz. Ali Cengi gibi kahramanlık destanı diliyle anlatanlar! “Şimdiye kadar neredeydiniz?” diye sormadık, ama sormayacağız anlamına gelmiyor. Sizin de ensenizdeyiz.

O aziz şehitlerin hatırası sizi çarpar mı bilemeyiz; ama ensenizden bir an bile ayrılsak, o şehitlerin muazzez ruhları önünde mahcup olacağımızı, o şehit ailelerinin, o kimsesiz yavruların yüzüne bakamayacağımızı çok iyi biliyoruz, onun için de şehitlerimizden önce biz sizi çarparız, buna da yeminliyiz.

Zulme rıza zulümdür! Haine müsamaha gösteren de haindir!

Bilesiniz!

YORUMLAR
 • Millete Sadakat   29-07-2016 10:48

  ÜRKÜTEN MANZARA: 2013 Sonlarından itibaren Devletin en öncelikli meselesi FETÖ ile mücadele idi. Biz sade vatandaşlar böyle bildik. Bu gün bakıyoruz FETÖ'cü olmaları nedeniyle bir sürü Mülki Amir (Vali - Kaymakam), Müsteşar, Genel Müdür, Daire Başkanları ve Rektörler var. Bunların çoğuda son iki buçuk yılda atanmışlar. Kimlerin referansıyla? Elbetteki AKP'li siyasetçilerin referansıyla. Peki bu gün de görevden alınanların yerlerine benzerlerinin atanmayacağına emin olabilir miyiz? Öncelikle yapılması gereken AKP'nin kendi içerisini temizlemesidir.

 • Veysel BAYRAM   29-07-2016 00:27

  Darbe tehdidi TERÖR geçtimi geçermi? Hayır geçmedi geçmez de, hatta atılanlar tutuklananlar beleş 15 YILDIZLI YAŞAMLARI/nemaları ellerinden alınanların tek kurtuluşu DARBE/ya da tekrar koalisyon iktidarlarına dönme ise, darbeler bitmez. 40 yıldır ABD - israil - AB ülkeleri Rusya teşeronu pkk, vurdu! Ergenekoncular, fötö VB. SUSTU ama sessizce teşkilatlandılar, 15 Temmuz akşamı fötö vurdu PKK VB. sustu ama hızla silahlandı. 15 Temmuz sabahı FÖTÖ darbe yedi PKK tekrar devreye girdi ve maalesef adları ""devrimci ! olan GEZİCİLER, sendikalar, STK, medya beleş sermaye ile ve maalesef var olma nedenleri demokrasi oan muhalefet partileri "iç siyaset"için iktidarı oyaladı, ilgili yasaarı engelledi, çıkan yasaları geciktirdi hatta iptal ettirdiler. Mesela "ÖZEL YETKİLİ savcılıklar, mahkemeler" muhalafetin tepkisi ile iptal edildi.(("özel yetkili olunca yasalar tersindenmi uygulanıyorda onun içinmi iptal ettirdiler ! acaba?")) ŞİMDİ DE ! her biri ile ilgili enaz 200 -300 ayrı devem eden soruşturmaların, iddianamelerin, Mahkemelerin ayrı, ayrı poliste/Jandarmada/savcılıkta/mahkemede ayrı ayrı devam etmesinin amacı da illegal oluşumları koruma ve yeniden yapılanmalarına zaman kazandırma stratejisi olabilirmi? acaba? "". Bu gerekçeler ile, İddianamalerin/Mahkemelerin hızlananabilmesi için her ayrı illegal oluşumlar için ayrı ayrı 1 -3 -5........ ÖZEL YETKİLİ SAVCILIKLARIN/MAHKEMALERİ/hatta yargıtayın ACİLEN YENiDEN TAHSİS edilmesi dilek ve temennisi ile.

  0

  0

  • Ruşen Ali   29-07-2016 02:25

   Sayın Veysel BAYRAM.. Bu sese kulak verin.. http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/soner-yalcin/kafayi-degistirmek-1330442/ http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/soner-yalcin/hala-uyariyorum-1331624/ Yoksa daha çok kandırılırsınız..

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın